Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fèrjes nevemet levetethetem?

Fèrjes nevemet levetethetem?

Figyelt kérdés
Elvãltam rēgen de fērjes nevem megmaradt. De mãr nem akarom hasznãlni hol ēs hogy vetethetnem le ēs mennyibe kerűl?
2018. aug. 6. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Az anyakönyvi hivatalat keresd.
2018. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Símán névváltoztatásnak számít, kérvényezni kell
2018. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Átgondoltad? Mindenedet le kell cserélni: lakcímkártya, TAJ-kártya, személyi igazolvány, adókártya, jogosítvány, útlevél, gépjármű esetén forgalmi engedély...

Csak azért mondom, mert írod, rég elváltál, ha eddig nem jutott eszedbe, akkor miért nem maradhat így? De a te dolgod, okmányiroda, pár nyomtatvány, és kész.

2018. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyakönyvi hivatal legelőször is! Utána okmányiroda. Én is megtartottam de én Sch....-né .... .... -ként vettem fel a nevem.

Ahogy 3-as válaszoló írta, minden okmányodat ki kell cseréltetned, ami akkoriban jó sokba került volna. De úgy tudom, már nem olyan horribilis összeg, mint akkor volt. Kérdezz utána, mennyibe kerül, mert mindig változik. Úgy gondolom, én már így maradok, nem szándékozom újra férjhez menni. Már megszoktam.

2018. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most intéztem.

3000 Ft illetékbélyeget kellett vinni.

Én tavaly váltam, így az elektronikus anyakönyvi rendszerben benne van a válás ténye. Ha régen váltál el, neked lehet kell bírói.

2018. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi hivatalba, bocs ez lemaradt.
2018. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem fel a férjem nevét, hogy a saját vezetéknevemet elhagytam, és lecseréltem az övére. Aztán ezt a válás után is meghagytam. Így ismer már mindenki: ismerősök, kollégák, ügyfelek; az utóbbiak közül sokan nem is tudják, hogy ez nem a születéskori, hanem csak szerzett nevem. Plusz én is megszoktam már majdnem annyira, mint az eredetit. Szerintem felesleges lenne bonyolítani most már.


Persze ha te mondjuk -né alakban vetted fel, akkor elhiszem, hogy úgy már zavaróbb. Pláne ha még tudja is rólad mindenki körülötted, hogy amúgy régóta nem vagy férjnél.

2018. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha egyszer elvaltál, naná, hogy levetetedheted.
2018. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!