Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Édesapám testvérének a feleség...

Édesapám testvérének a feleségének a testvérének a gyereke nekem kim?

Figyelt kérdés

2017. júl. 15. 19:08
1 2
 11/20 anonim válasza:

Bocs, hétfő van, nem láttam a második "testvér"-t:


neked senkid

de az unokatestvérednek az unokatestvére


még most sem vérrokon

2017. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Senkid. Miért tehetnek fel kérdéseket retardáltak is ezen az oldalon?
2017. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, alpári stílusodat tartogasd meg annak aki vevő rá, miért nem lehet normálisan válaszolni? Miért lennék azért retardált, meg megkérdeztem hogy ő nekem kim?
2017. júl. 17. 20:10
 14/20 sadykowich ***** válasza:
Nem rokon, megdughatod.
2017. júl. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Senkid
2017. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ginseng Titusz ***** válasza:
Ő a rokonod. Nem vérrokon, de rokon. A nem vérrokon kapcsolatot sógorságnak hívjuk. Sógor, sógornő
2017. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: hülye vagy. A testvérem felesége vagy a testvérem férje a sógorom/sógornőm és passz. Van még a "lyuksógor" de az egy nemhivatalos kifejezés.
2017. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 orig válasza:

SÓGORSÁG főnév -ot, -a


1. A sógorok (1) közötti rokonsági viszony. Sógorságba kerül, sógorságban van vkivel. (szójárás, népies) sógorság, komaság nem atyafiság.

2. (népies) A házasfelek hozzátartozói, rokonai közti rokonsági viszony (főleg férfiakra értve). → Magyar sógorság. Az egész megyével sógorságba került. || a. Az ilyen viszonyban álló rokonok összessége, rokonság, sógorság-komaság. Meghívták az egész sógorságot. □ A falánk Barta a sógorság révén minden freskómegrendelést lefoglalt magának. (Ambrus Zoltán)

3. (jogtudomány) Jogi kapcsolat, amely a házasság révén az egyik házastárs és a másik házastársnak a rokonai között létesül.

4. (régies, tréfás v. gúnyos) A magyarok és az osztrákok (németek) között a Habsburg-monarchiában való állami együttélés révén kialakult viszony. sógorsági.


Forrás: mek.oszk.hu/adatbazis/magyar-nyelv-ertelmezo-szotara

2017. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Senkid
2017. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A testvérem és saját magam.
2017. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!