Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ismertek olyan unokatestvér...

Ismertek olyan unokatestvér kapcsolatokat, amik happy enddel végződtek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%
Mi a kérdés?
2016. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Én sem értem, letudnád írni bővebben mire gondoltál?
2016. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 DuplaKV ***** válasza:
100%
Igen, de a gyereket nem merték bevállalni, örökbe fogadni pedig nem szeretnének.
2016. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Magyar jog nem tiltja, Czeizel doki szerint genetikai probléma sincs (google a riportra, ami erről szólt), akkor mi a gond?
2016. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#4: Érdekelne ennek a forrása. Ugyanis nekem anno Czeizel az ellenkezőjét mondta....

Nálunk a férjem szülei unokatestvérek, és nem mertem a véleménye nélkül gyereket vállalni.

Azt mondta, vállalhatunk nyugodtan, csak akkor lenne probléma, ha köztünk lenne unokatestvéri kapcsolat.

2016. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
A Habsburgoknál nem véletlen volt annyi defektes.
2016. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
2016. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7: Közben megtaláltam... Az alfahíres cikkben írják is, hogy korábban más volt a véleménye. Mi 1994-ben voltunk nála.

Mondjuk ebben a riportban is az van, hogy 3% a beteg gyerek esélye, ezt azért én nem nevezném minimális kockázatnak.

Ahogy azt sem, amikor arról beszél, hogy lappangó beteg gének esetén csak akkor lehet baj, ha ez közös őstől van. Márpedig ha ezt logikusan végiggondoljuk, mivel az első unokatesvérek egyik ági nagyszülei megegyeznek, így ennek az esélye 50% (lappangó gén esetén persze).

2016. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Törvény nem tiltja. De kockázta van gyerekvállalásnál. Nem véletlenül van annyi beteg gyerek olyan közösségekben, ahol szokás a rokonok közötti házasság, vagy kis, zárt közösségekben, akik nagyon belterjesek.

Logikusan végig gondolva is, két hibátlan gén, vagy egy hibás és egy hibátlan gén kisebb eséllyel okoz problémát, mint két hibás gén (mert ugye rokonság révén mindkét leendő szülőben hibás lehet az adott gén).

2016. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Czeizel cikkét én is ismerem.

Engem az érdekel, hogy kinek az ismerettségi körében van happy endes sztori. Amikor bevállalták agyereket, és boldogan életék az életüket.

Érdekelne, hogy hogy az ilyen emberek hogy tudnak együtt élni önmagukkal, a családjukkal, stb.

2016. dec. 18. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!