Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örülnél ha kedveskednének a...

Örülnél ha kedveskednének a gyerekednek miközben te nem tudod azt megadni neki?

Figyelt kérdés

Sógornőmék belvárosban laknak sokadik emelet. Mi kisváros családi ház hatalmas telekkel. Nekik 3 éves a kisfiuk,én most vagyok terhes. Időnként kijönnek hozzánk, a kisfiú élvezi hogy szaladgálhat,van cica kutya. Mivel itthon vagyok,sokszor lehozták ha nem tudott oviba menni,így megleptük,férjem épített homokozót,fához szerelt kisházat,minijátszóteret,bele játékokat,imádja a kisfiút. Sajátunknak úgyis csinált volna, most hamarabb lett.

Meglátta,ki se lehetett vonszolni.

Viszont sógornőmék azóta távolságtartóak,nem jönnek annyit, a gyereket se engedik annyit (pedig előtte csak egy nagybevásárlás idejére is inkább lehozták,vagy mozi idejére).Pedig a pöttöm jönne,mégse olyan mint a játszótér mellettük,ha mi megyünk náluk akkor mindig mondja hogy had jöjjön velünk,stb...

Ennyire bántó lenne?

(hozzáteszem, az ő pici lakásuk duplaannyiba került mint nekünk ez a ház,csak nekünk fontosabb volt a nagy telek mint a belváros)


2016. okt. 18. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Bántana, hogy én vállaltam, és nem én adom meg neki, ami ennyire boldoggá teszi. De nem tiltanám onnan.
2016. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

Igen, sajnos el tudom képzelni, hogy nem szeretnék azt, hogy a gyerekük folyton oda vágyódjon hozzátok.

A szeretetet sem szabad tolakodóan nyújtani, itt most kicsit sok volt a meglepi.

2016. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Butaság, irigység, féltékenység!

Normális ember örül, ha a gyereke jól játszik valahol.

A reakciójukat látva, majd a saját gyereketeknek sem csinálhattok, vagy vehettek valamit, nehogy a sógornőéket rosszul érintse?

Ne már!

2016. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

"A reakciójukat látva, majd a saját gyereketeknek sem csinálhattok, vagy vehettek valamit, nehogy a sógornőéket rosszul érintse?"


Ez már csak dráma, itt már megálmodtál egy sztorit.

2016. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Én is tudtam nagymamánál homokozni meg hintázni, udvaron játszani kutyával, stb-stb, amit egy panelban nem, mégse vágyódtam oda azon kívül amikor ott voltam.

Ugyanúgy a panel lakásban éreztem magam otthon.

Valószínűleg valamiféle féltékenység hogy "nehogy már ott érezze jól magát, mi lesz ha minden percben oda vágyódna" és haosonlók.

Legjobb lenne őket gyerek nélkül áthívni egyszer és megbeszélni őszintén és higgadtan hogy miért történt náluk ez a viselkedés.

2016. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

4-es!

(3-as vagyok)

Megpróbálom elmagyarázni, hogy te is megértsd:

"... Sajátunknak úgyis csinált volna, most hamarabb lett."

A kérdező várandós, ezek a cuccok 2-3 éven belül elkészültek volna és ez a helyzet akkor állt volna elő, mert nyilván nem tiltották volna ki a kisgyereket onnan, azon a címen, hogy csak a sajátjuk használhatja.

Erre írtam, amit írtam!

Próbálj meg a feltett kérdésre válaszolni, ne a fórumozó társaidat zsűrizd!

Tovább ezt az eszmecserét nem folytatom, mert látszik, hogy csak kötözködni akarsz! ... vagy te vagy kisebbségi komplexussal küzdő sógornő, akkor megértem a reakciódat.

2016. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Amit a sógornőd csinál, az nagyon buta féltékenység.


Aki meg azt írta,hogy őt is bántaná, ha nem adhat meg mindent a gyereknek, aminek örül, az gondolkozzon el egy kicsit. A jó isten pénze sem lenne akkor elég :)

2016. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Én pl. sokáig nem engedhettem meg magamnak, hogy hétvégente iszogatni járjak, vagy pizzázni, étterembe, stb., viszont mindig baromira örültem, ha a jobb helyzetben lévő barátaim meghívtak, és szó nélkül elfogadtam. :D

Ha lenne egy sógorom/testvérem/szomszédom, akinek ilyen játszóházas kertje van, akkor alig várnám, hogy mehessünk a gyerekkel.

Nekem az esne rosszul, ha látnám, hogy az ő kicsijük játszhat menő játékokkal, minket pedig csak ritkán hívnak.

Persze viszonoznám is a magam módján, például süteményekkel, vagy kis saját készítésű apróságokkal.

Én nagyon szeretek örömöt okozni másoknak, de kapni is. :D

Ezzel sokan nincsenek így, sokan inkább csak magukban puffognak, vagy azért, mert irigykednek, vagy mert szégyellik, hogy nekik kevesebb van.

2016. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Én a te részedről érzem ezt üldözési mániának.

Nem mennek, mert nem mennek. Ezer más programjuk is lehet.


Az is erős, hogy azt állítod, hogy nélkületek a gyereknek nincs része semmi ilyesmiben. Már miért ne adhatná ezt meg a sógornőd a gyereknek nélkületek is?

Rengeteg remek játszótér van, ahol nem csak egy kisház van.

2016. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Semmi bajom nem lenne. A gyerekeim az elsők! Mindig! Nekem az a jó, ha ők boldogok. Biztos nem tiltanám. Nővérem gyerekei is szeretnek hozzánk kijönni (városból családi házba, udvarral, játékokkal, stb.) de az én gyerekeim is imásnak hozzájuk menni! Ott van lift, hosszú lépcsősorok, lent játszótér, stb. Mindennek meg van a varázsa egy gyerek számára. Aki emiatt féltékeny és nem engedi a gyereket néha máshová is, mert ott jól érzi magát, az bolond!
2016. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!