Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elegem van a szüleimből,...

Elegem van a szüleimből, szomszédaimból. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
A páromnak csak távoli rokonai vannak akikkel szinte nem is találkozunk. Nekem nincs testvérem a szüleim viszont az agyamra mennek, elég csak meglátnom őket és máris felmegy a vérnyomásom és a savam. Mindig is kritizáltak, apám gyerekkoromban sokszor csak s.arnak szólított. A párommal akit ők kezdetektől (20 éve) gyűlölnek mi szeretjük és jól megértjük egymást, viszont, ha ők megjelennek vagy felhívnak utána órákig nem beszélünk. Az unokák sem igazán érdeklik őket. 30 percre lakunk egymástól, de kb. havonta találkozunk 1/2-1 órára + karácsonykor, húsvétkor 3-4 órára, de akkor a keresztapámék is ott vannak és így nem annyira feszült a hangulat. Pl. vasárnap anyám születésnapján egyedül mentem hozzájuk, mert a kisfiam beteg volt. Azzal fogadtak, hogy mi van otthon áll a bál? Te egy s.arkupac vagy és a fiad meg még nálad is nagyobb s.rkupac lesz (kitűnő volt, szerintük ez annak köszönhető, hogy gyenge iskolába jár). A szüleim egyébként nyugdíjasok, nem alkoholisták és diplomások. A szomszédaimmal összebarátkoztak és tőlük szereznek infokat rólunk, mert mi már évek óta nem avatjuk be őket a dolgainkba. Legszívesebben elköltöznénk, de nem merünk lépni a buta munkahelyeink miatt. Azonnal megtudnák, hogy áruljuk a házat és kárörvendeznének rajta. 70 évesek elmúltak, szerencsére egészségesek, de előbb utóbb ránk fognak szorulni valamilyen szinten. Már most feláll a szőr a hátamon, ha erre gondolok. Volt már, hogy 3 évig nem beszéltem velük, de aztán visszaszivárogtak. Van ebből a helyzetből kiút?
2015. okt. 21. 14:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Eléggé konfliktuskerülőek vagyunk mindketten. A várható örökség miatt tartom velük a kapcsolatot és most lehet leköpködni , de lassan már a pénz sem fog érdekelni annyira elegem van belőlük. Rendesen dolgozunk, egyikünk sem top-manager ám futja 2 autóra és horvátországi nyaralásra is. Kezdetben segítettek anyagilag, ők vették a házat a nevemre amiben lakunk. Utólag belegondolva vehettek volna háromszor ennyibe kerülő házat is, mert sok pénzük van. Egyszer kaptunk még 5 milliót a nagyapám örökségéből. A kívülállók szemében ők nagyon kedves , rendes emberek . Pl. van egy nyaralójuk amit ingyen átengedtek 2 hétre a nyaraló szomszédjának, mert hozzájuk túl sok vendég érkezett egyszerre. Mi egyszer sem nyaraltunk ott és ez nem is volt soha téma, persze más balatoni településeken többször nyaraltunk még sátorban is.
2015. okt. 21. 16:16
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid szórakoznak veled, te meg hagyod...

Ha egyszer már három évig nem beszéltetek, nem kellett volna hagyni, hogy visszaszivárogjanak.

Apaként nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy a gyerekemet szarkupacnak nevezzem. És ha valami kapitális baromság miatt például börtönbe kerülne, akkor is a gyerekem maradna, és a szeretetemen belül maradna, bár biztosan haragudnék rá, de látogatnám, és vinném neki a börtönbe a narancsot meg a banánt (vagy mit tudom én, hogy mit lehet vinni nekik a reszelőn kívül).

2015. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem konfliktuskerülőek vagytok, hanem haszonlesők, de mindegy. Ha ennyire elviselhetetlen a helyzet, vedd úgy, hogy megkaptad az örökségedet már életükben, és költözz el.
2015. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát azért ti is elég gázak vagytok, hogy a "haszon" miatt képesek vagytok elviselni a sok szart amit művelnek.
2015. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Van kiút, megszakítod velük a kapcsolatot és pont.

Vagy, ha mint írod, a leendő örökség miatt nem akarod ezt, akkor fogd fel úgy, hogy ez az ára, hogy ezt el kell viselned.

Nem biztos, hogy megéri. Nem minden a pénz.

2015. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 acelsziv ***** válasza:
100%
Ja ha te hasznot remélsz... Ez elég nevetséges nem gondolod? Mire örökölsz addigra gyomorfekélyed lesz meg egy csomó egyéb nyavajád és a pénz el is megy majd arra, hogy megpróbálj rendbe jönni. De azt az időd amit miattuk idegeskedve töltesz el semmi nem pótolja
2015. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja, hát így már mindjárt más a leányzó fekvése. Semmivel sem vagy jobb a szüleidnél, mert csak a halálukat várod, az örökségre fáj a fogad.


Hát, ha neked megéri, akkor legalább ne panaszkodj.

2015. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy haszonlesőzés lesz az egészből, ha megírom, hogy miért tűröm el a szemétkedéseiket. Könnyű mást elítélni amíg nem Ti vagytok ebben a helyzetben. Az utóbbi 3 évben kezd újra elmérgesedni a helyzet, a párom azt mondja felejtsük el az örökséget, lehet, hogy úgysem kapnánk semmit. Én nem könnyen mondanék le egy akkora összegről amit több évtized alatt sem tudnék megspórolni. Egész életemben tűrtem, de lehet már feladom, mert nagyon elegem van.
2015. okt. 22. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!