Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok, aki...

Van olyan rokonotok, aki nagyon nem tud bánni a pénzzel? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Van erre valami megoldás?

Nálunk ugyanez volt. Apám öccse amint megkapta a fizetését, szinte egyből felélte, másfél hétnél tovább sosem tartott, mindig elköltötte hülyeségekre, aztán sírt a szája, hogy éhezik, nem tudja fizetni a számlákat, stb. Apám először segített neki, majd később megelégelte, és közölte vele, hogy innentől az sem érdekli, ha éhen hal, mert ha ennyire felelőtlen, akkor megérdemli. Természetesen mi vagyunk a szemetek, meg kegyetlenek, azóta visszaköltözött a mamámhoz (apám anyja), és rajta élősködik.

Ismerek olyat, akinek hitele van, de az örökölt pénzt azonnal felélte, elköltötte, most meg sír a szája, hogy a bank viszi a kocsit, pedig lazán kifizethette volna a hitelt az örökségből.


Miért van az, hogy egyes emberek ilyen szinten nem tudnak bánni a pénzzel? Nem gondolnak bele, hogy valamiből enni is kéne, számlákat fizetni?

Nektek van ilyen ismerősötök, rokonotok?


Hogyan oldódott meg a helyzet? Vagy nem oldódott meg? Mi a megoldás?



2015. szept. 25. 18:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy adott összegű adósságot lefaragjon az ember, ami ráadásul nem is milliókban mérhető, ahhoz nem kell nagy mágusnak lenni.


Munka, sz.rlapátolás akad mindig. Pár hónapig be kell vállani az extra sz.rt.


Persze panaszkodni könnyebb, hogy minimálbéren vagyok meg sz.rul keresek.


Azon kívül ott kell faragni a kiadásokból, ahol csak lehet (ilyen esetekben 30 forint is számít) amíg nincs jobb melóhely.

2015. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

gondolom lesz pluszmelója, vagy más munkája.

csak addig ez van és úgy néz ki ez csak egy spirál lefelé.

jóformán törleszteni sem tud jelenleg.

a minimálbér nem is tudom, talán elég egy csövesnek az utcán.

2015. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm is ilyen, meg a csaja is. Tesóm elég jol keres, berendel tápkieget 70ért, farmer 15től felfele, a kondi miatt hamar kihízza havonta pár cucc,albi 40 rezsi, mert 26 foknak kell lenni lakásba 80eFT. Csaja dettó, 17ért vesz 2 ruhát ami ugyanolyan mint amit a kinaiba megkapsz max 8ért. Kutyasampon is csak 3000+, de amugy mindegy csak olcsót ne, igaz hogy kocsija van, de azt is egyszer kivonták forgalomból, mert nem fizetett. 2 hét aztán jön a kajáért. Én 3 hét múlva is ugyanabból a 20ezresből fizetem azt amire szükségem van. Én megfontolt vagyok, nem költök minden sza*ra, megnézem Mindennek az árát, de elegem van nekem is a kunyerálásából.
2015. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez van, de itt most konkrétan arról volt szó, hogy aki ne tud bánni a pénzzel, és nem arról, akinek nincs elég pénze.


A szegénység más tészta.

2015. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Van, apukám és a barátnője. Külön-külön sem piskóták, de együtt pláne. Minden hónapban megvesznek pár 20-30-40 ezer ft-os cipőt, de nem azért, mert annyira szükségük lenne rá (roskadásig tele már a szekrényük), hanem mert akciós! Felét egyáltalán nem is használják annak, amit megvesznek. De mindennel így vannak, meglátják, hogy éppen 21 ezerről 19-re le van árazva valami márkás dolog, vegyük meg! Hónap végén meg sírnak, hogy ők zsíros kenyéren élnek.

Nyaralást befizették külföldre, persze minél több pénzt elbaszva rá (repülőút, all in clusive ellátás, tengerre néző szoba stb). Egy hétre. A második nap elmentek szétnézni, betévedtek egy kabátos boltba, ahol egyetlen óra alatt kb. 400 ezer ft-ot b*sztak el. Másnaptól kezdve ha elmentek valahova, még egy pohár vizet sem vettek maguknak, inkább visszamentek több km-re a szállodába, mert ott ingyen van.

2015. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
minden családba van egy ilyen rokon...
2017. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!