Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok, aki...

Van olyan rokonotok, aki nagyon nem tud bánni a pénzzel? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Van erre valami megoldás?

Nálunk ugyanez volt. Apám öccse amint megkapta a fizetését, szinte egyből felélte, másfél hétnél tovább sosem tartott, mindig elköltötte hülyeségekre, aztán sírt a szája, hogy éhezik, nem tudja fizetni a számlákat, stb. Apám először segített neki, majd később megelégelte, és közölte vele, hogy innentől az sem érdekli, ha éhen hal, mert ha ennyire felelőtlen, akkor megérdemli. Természetesen mi vagyunk a szemetek, meg kegyetlenek, azóta visszaköltözött a mamámhoz (apám anyja), és rajta élősködik.

Ismerek olyat, akinek hitele van, de az örökölt pénzt azonnal felélte, elköltötte, most meg sír a szája, hogy a bank viszi a kocsit, pedig lazán kifizethette volna a hitelt az örökségből.


Miért van az, hogy egyes emberek ilyen szinten nem tudnak bánni a pénzzel? Nem gondolnak bele, hogy valamiből enni is kéne, számlákat fizetni?

Nektek van ilyen ismerősötök, rokonotok?


Hogyan oldódott meg a helyzet? Vagy nem oldódott meg? Mi a megoldás?



2015. szept. 25. 18:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, h jó megoldás volt-e ez, hogy akár éhen is halhat. Persze szívem szerint én is így csináltam volna, de érdekel a véleményetek.
2015. szept. 25. 18:29
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem apukád jól cselekedett. Apukád is megkeresi magának,neked,anyukádnak a pénzt,amire nektek van szükség,nem az öccsének. Neki is van keresete,az már az ő baja hogy nem ossza be. Ez pedig undokság,hogy odamegy a mamádhoz,és élősködik rajta,mikor köztudott hogy a nyugdíj éppen annyira elég,hogy egy idős ember megéljen belőle,mivel már neki nincsenek akkor nagy kiadásai,erre odamegy,és gondolom semmit sem fizet... Szerintem ne foglalkozzatok vele,ne adjon neki apukád pénzt,mert hozzá fog szokni (vagy már hozzászokott) hogy 1 hét alatt elköltheti a pénzét,utána meg apukád eltartja. Gondolom ez most megszűnt,és ment mamádhoz. Mamádnak is segíteni kellene,hogy menjen már el onnan az az ember... Valamit tenni kéne. Igaz,nálunk még nem volt ilyen. Remélem azért picit segítettem. Majd számolj be a fejleményekről <3


14/L

2015. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
van. a néném. egy csőd az élete, két válás, egy becsúszott félcigány gyerek a két felnőtt gyereke mellé (azok szerencsére jól sikerültek, diplomások) második válása már a láthatáron a részeges, nőverő cigány férje miatt, most anyjánál él, pénzt alig keres, lakása nincs, albira egyedül kilátástalan, mert nem tudja magát fenntartani. felnőtt gyerekeivel alig foglalkozik, azok se látogatják, mind a kettő külföldre menekült.
2015. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam.

Mindenféle márkás cuccot megkapott, szülei össz-vissz. kerestek 200-at. Majd hónap végén barátnőmtől kért kölcsönt :DDDDDDDDDDDD

2015. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szokott lenni. Ismerek olyan embert ki két kecót örökölt és most az élettársával él egyik napról a másikra, önkormányzati lakásban, persze saját ingatlanja már egy szál se.


Sokan sokféleképpen értékelik a pénzt. Volt jó barátom, aki azt mondta, azért verte el az örökséget, mert az úgyis csak pár százezer volt és az semmi, miközben ő maga majdnem minimálbéren van és alig tudja fizetni az albérletét.


Sajnos ez van, vannak olyan emberek, akik nem értik meg a pénz lényegét és súlyát.

2015. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
tesom nekem is ilyen, megkapja a fizut meg az élettársa is oszt 3 nap mulva nincs belole semmi, mindenféle hulyeséget megvesznek 3 napig ugy élnek mint a királyok, aztán meg kéregetnek meg nélkuloznek, le is nézem az ilyen embereket, idioták!
2015. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

akinek nagyobb a minusza/tartozása, mint a fizuja, jóhogy nincs pénze fizetés után pár nappal


úgy birom, amikor mások osztogatják az észt

konkrét ismerősöm

rezsielmaradása 90 ezer

hitele 40

aktuális rezsiszámla 50

személyeknek tartozása ca 50


és kap 70 ezret..

2015. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
*kíváncsi vagyok a nagyszájúak hogyan keverednének ebből ki
2015. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"úgy birom, amikor mások osztogatják az észt

konkrét ismerősöm

rezsielmaradása 90 ezer

hitele 40

aktuális rezsiszámla 50

személyeknek tartozása ca 50


és kap 70 ezret.."


Talán akkor még több munkát vállalok, hogy a hitelt és a tartozást eltüntessem. Vagy szerinted mi sz.rjuk a pénzt?

2015. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

mintha a munkavállalás olyan lazán menne napjainkban.

egy minimálbérből egy ember nem tud megélni...

2015. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!