Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Eltartanád azért a sógorod,...

Eltartanád azért a sógorod, mert külföldi munkát szerzett neked?

Figyelt kérdés
Ő azóta sehol sem dolgozik.

2015. jan. 12. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, javasolnám neki, hogy magának is szerezzen, vagy ha tudnék, segíteni neki a munkakeresésben. El semmiképpen nem tartanám, de miért kellene?
2015. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az a pénz amivel többet keresel, az el is megy a sógorodra szóval mi a haszon ebbe?
2015. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre tisztáznám vele, hogy mit kér a 'rokoni kedvességért', aztán ahhoz tartanám magamat. Ha ezt nem sikerült előre tisztázni, akkor utólag tisztáznám vele valahogy így: '-Nézd hálás vagyok azért, mert segítettél nekem. A munkahelyemen mégis nekem kell helytállnom és ezért a megkeresett pénz meg is illet. Szeretném kifejezni a hálámat feléd, de nem tudom vállalni, hogy eltartalak. Mit tehetek érted?'

Ha félelmeid vannak, hogy pl. 'kirúgat', vagy esetleg (mert ilyen is van) megver vagy megveret, akkor eleve rossz döntés volt elfogadni bármit tőle, lépj le minél hamarabb...

2015. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerzett neked munkát, hogy neki csicskáskodj, dolgozz helyette, stb.

Ilyen jó élete a királyoknak nincs :D

"menj, dolgozz helyettem és tarts el!" ez így hangzik a sógor szájából...

Ekkora barmot :D ne csinálj hülyét magadból!!!

2015. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

"külföldi munkát szerzett"


Hogy lehet valakinek munkát szerezni? Max ha ő lenne a vezérigazgató és felvenne dolgozni a saját cégéhez.

A munkát TE szerezted magadnak, ő legfeljebb csak a figyelmedet hívta fel a lehetőségre.

2015. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A munkát TE szerezted magadnak, ő legfeljebb csak a figyelmedet hívta fel a lehetőségre."


Azért ez a gyakorlatban úgy működik, hogy szólnak, hogy xy(om)nak kéne munka, jönne ide, jöhet? Jöhet. Nem kell megugrania a lécet, mint ahogy ismeretség nélkül kéne.

2015. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp
2015. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ŐSZÍNTÉN! Miért mi adjunk neked tanácsot a magán életedbe??????
2015. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Torkány, hol látsz olyat, hogy kötelező neki válaszolni?
2015. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!