Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi és ismerősi körben...

Családi és ismerősi körben tényleg nem szabad üzletelni?

Figyelt kérdés
Egyik kollégámnak van egy festő ismerőse. Azt mondta a kolléga, hogy az ismerőse nem vállal munkát rokoni és ismerősi körben egyáltalán, hanem megszokta adni egy másik festő kollégának az elérhetőségét. Azzal van ez indokolva, hogy a rokonok és ismerősök alamizsna árat akarnak neki fizetni, ő meg nem most jött le a falvédőről.

okt. 19. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Szabad, csak nem érdemes. Látod, a kollégád festő ismerőse tudja, miért.
okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

En siman kifizetem a realis arat a munkaert, de vannak olyan kozeli rokonaim akik szemrebbenes nelkul atvertek.

Szoval van aki nem akar kockaztatni.

okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én matematikatanár vagyok. Nem vállalom a rokon gyerekek magánoktatását, mert ingyen akarják a szüleik ezt a szolgáltatást. A legrosszabb az volt, hogy egy olyan rokon, akit 15 éve nem láttam felhívott, hogy a lánya hozzám járna a jövő héttől ingyen matekozni a felvételiig. Mikor nemet mondtam akkor még neki állt feljebb.


Teljesen megértem a festő ismerősödet. Üzletelni rokonnal és baráttal sosem fogok.

okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vállalok, mert 99% jön az alkudozás, jaj, engedjek az árból, mert "rokoni alapon", de van aki elvárná az ingyen munkát.


Aztán mikor megkapja a rendes árajánlatot - azt, amit bárki más kapna - megsértődik, hisztizik, elküld a francba, stb.


Pedig ezzel csak ő a bszik rá, mert a környéken pl én vagyok a legolcsóbb szakember, de szerinte nekem kedvezményt kellene adnom neki, csak mert "xy rokon". Hogyne.

okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lenne akadálya, ha a rokonok/ismerösök nem úgy állnának hozzá a legtöbb esetben, hogy ha már rokon/barát, akkor ingyen-féláron csinálja az adott munkát.

Ez meg egyértelmüen nekik kár lenne, ha teljes árat kér, akkor meg harag lesz belöle.

okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Marhaság, paranoia. Ha megbízható emberekről van szó, akkor működik.
okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. Vagy az igénybevevő rokon akar inygen/olcsón munkaerőhöz jutni.

2. Vagy a dolgozó rokon csinál minőségileg kifogásolható munkát, merthát rokonnak ez is jó.

Nem törvényszerű, de láttam már mindkét felállást, így csak olyan rokonnal állok le üzletelni, akiben biztos vagyok, hogy félre tudjuk tenni a rokoni kapcsolatot és normális üzletet tudunk kötni. Kb egy maroknyi ilyen rokonom van, pl. unokaöcsém munkájában sosem csalódtam és mindig ki is fizettem azt az árat, amit bárki mástól kért volna.

Tesóimmal nem fogadunk el egymástól pénz, ha valami munka van,d e ezt viszonozni is szoktuk egymásnak. Viszont ha az egyikünknek már nem kell valami, és felrakja eladni, és nekünk az pl kell, akkor annak a cuccnak az árát az utolsó vasig kifizetjük a másiknak. Így vettem meg pl tőlük nem rég egy jóféle, de használt vidikártyát.

okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Ismerősömnél így szigetelte a testvére fél éven keresztül a házát... Csak, hogy legyen egy kis ellensúly is.


Értem ezt a kapitalista hozzáállást, de szerintem akkor is az lenne az ideális, ha a családtagok KÖLCSÖNÖSEN segítenék egymást.

okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez probléma, de még megrendelői oldalról is. Egyszer egy ismerőst megkértem villanyszerelési munkákra a lakásomba. Külön kihangsúlyoztam, hogy normális megrendelőként kezeljen, mint ahogy a többi ügyfelét. De nem, ő "baráti alapon" olcsóbb ajánlattal jött, vasárnap, olcsó, máshova el nem sózható anyagokkal, a segédje nélkül egyedül, hogy majd akkor közösen okosba megcsináljuk. Sajnos belementem, de elég hamar kiderült, hogy nem végzett minőségi munkát. Na ekkor döntöttem el, hogy ilyen gányolást többé soha, inkább hívok ismeretlent, de profit, akinél tényleg megkapom a pénzemért azt a minőséget, amit elvárok.
okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindkét részről érhet szívás, valahol érthető. Mondjuk nálunk nem merülne fel hogy csalástagot kihasználunk de mindent el tudok képzelni. Ha valaki alkudozik az áron az is gáz, de az is ha pl nem tetszik a munka amit végzett de dilemmázol hogy mégiscsak hogy szólj hogy ne legyen sértődés. Van alapja na..
okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!