Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan vannak úgy a rokonaikkal...

Sokan vannak úgy a rokonaikkal, hogy tudnak egymásról, de nincs aktív kapcsolatuk?

Figyelt kérdés
Én az unokatesóimmal vagyok így, néhány éve meghaltak a nagyszülők és azóta igazából nem is találkozom velük. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem is egy városban lakunk, szóval logisztikailag meg kellene jó előre szervezni, de nem igazán van rá igény. Tudok róluk ezt-azt, mert anyám beszél a húgával és akkor mesélnek mindketten a gyerekeikről is valamit, szóval így hallom, hogy mit csinálnak, vettek házat, született gyerekük, merre nyaraltak és ők is bizonyára tudják nagyjából én hogyan élek, de egymást direktben sosem keressük. A Facebook-on néha írok szülinapjukra, de az gyakorlatilag semmi. A rokonság többi részével is gyakorlatilag csak így indirekt módon állok kapcsolatban, max ha meghívnak egy esküvőre esetleg elmegyek és ott találkozunk, de ennyi. Ha anyám meghal, szerintem el is vágódik az a szál teljesen.

tegnap 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez sajnos a szülők fájára róható, illetve hol milyen a családi kapcsolat, nálunk kiskorunk óta össze van veszve mindkét oldalon mindenki, szóval számold ki.
tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
még jó
tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az összes rokonommal kb így vagyok.

Facebookon ismerőseim, nagyjából tudok róluk.

Ha az utcán találkozunk, köszönünk és ennyi.

tegnap 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A testvéreimen és a szüleimen kívül minden rokonommal. Apám egyke, unokatestvére van, de szinte csak temetéskor, meg ballagáskor találkozunk, anyámnak egy öccse, de ha évente egyszer találkozunk, azt is anyám miatt már sokat mondtam. Az unokatesóimmal még ritkábban és ez így volt gyerekként is. Volt aki mondta, hogy tartani kell a kapcsolatot, mert ők a legközelebbi rokonaim, de kevésbé ismerem őket, mint a volt osztálytársaimat. Másodunokatesóm rengeteg van (anyai nagyapámék heten, anyai nagymamámék ketten, apai nagyszüleim ketten-ketten voltak testvérek), közülük kettővel találkoztam életemben személyesen.

Természetesen ha ismerős rokonokkal találkozom valahol, akkor köszönünk egymásnak, de nyáron például simán elmentem az egyik másodunokatesóm mellett úgy (legutóbb közeli rokonnal az egyik unokatesómmal találkoztam áprilisban), hogy fel sem ismertem, utólag mondták, hogy még csak nem is köszöntem (mert soha nem találkoztam vele, de szerintem ő sem ismert fel).

tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok.

annyira nem érzem a hiányát, a mai világban úgyis egyre ritkább a szorosan összetartó rokonság (aminek persze szintén megvannak a maga hátrányai).

tegnap 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többen vannak így, mint akik szoros kapcsolatban vannak az egész rokonsággal.
tegnap 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagyrészükről azt sem tudom, mi van, de... nem is érdekel. Okkal szakítottam meg a kapcsolatot velük, semmi szükségem ilyen emberekre az életemben.
ma 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!