Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért sértődtek meg a rokonok,...

Miért sértődtek meg a rokonok, hogy az öregapám temetésén azt mondtam, hogy a papa egy jellembeli óriás volt? Örömömben kicsit mosolyogtam az "óriás" szó alatt, de jogomban állt, mert mi vigyáztunk rá és mindig is jófej volt.

Figyelt kérdés
aug. 24. 05:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyfater kulcsszó declined!
aug. 24. 05:51
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert elpoénkodtad a temetést.
aug. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Mert normális ember nem így viselkedik egy temetésen.
aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

A mi kultúránkban maga a temetési szertartás a gyászról szól, nálunk nem szokás ott semmi olyat mondani, ami kicsit is humoros, mosolygásra adna okot, de tény, hogy vannak olyan országok, népcsoportok, ahol ez megengedett, sőt egyes helyeken a temetési rituálé vidám ünnepbe csap át. Nekünk ez bizarr, elfogadhatatlan, ők meg a mi szokásainkat furcsálják.


Nálunk talán a halotti tor alkalmával van lehetőség néhány kedves, szeretetteljes emléket megemlíteni az elhunytról, de ez sem szokás mindenhol.

aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Mert temetésen csakis bömbölni, jajgatni szabad. Aki kellemesen, elérzékenyülve emlékezik, egy halvány mosolyt eleereszt amikor felidéz valamit, az nem szerette a papát. Nyilván nem így van, csak a hülye környezeted idáig lát. Fekete és fehér. Kognitív disszonanciának is nevezik az ilyen ütődöttséget. Amikor kizárólag egyféleképpen lehetnek a dolgok és ha valaki máshogy meri az a többiben frusztrációt vált ki.

Ezért sértődtek meg, mert nekik csak ez az egy út van.

aug. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert kretének.
aug. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmosolyodtam anya temetésén, mert eszembe jutott egy szép emlék, erre az összes rokon lebszott, hogy milyen érzéketlen bunkó vagyok.


MIVAN? Épp, hogy érzékeny és érzelmes, és nem megjátszom a nagy gyászt, hanem tudok mosolyodva emlékezni anyára.


Na, mindegy, ez - szánalmas.

aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyarázat az, hogy ti vigyáztatok rá. Sokszor az bömböl a legjobban a temetésen, aki az elhunyt látogatását szépen hanyagolta, azután meg siratja saját magát, hogy már nincs tovább.

Tapasztaltam nemegyszer.

aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném, hogy ezek az emberek mit szólnának például egy mexikói temetéshez. Ott a halottak napja (día de los Muertos) közel sem hasonlít ahhoz, mint ami nálunk van! Meg is lehet nézni, mennyivel boldogabban élnek.
aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
az én végakaratom, hogy semmiképp ne legyen pap jelen, azaz nem szeretnék egyházit (többek közt, mert 100 ezret kérnek a temetésért, meg ateista vagyok). Legyen hamvasztás majd egy vidám, zenés, táncos összejövetel. Fogok készíteni erre az alkalomra egy videót, ahol jól elmondok nekik mindent, amit nem tudtak:) és összeállítok egy tracklistet, amit meghallgathatnak, ha akarnak. De mindenképp az a lényeg, hogy zenés-táncos összejövetel legyen.
aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!