Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért lehet ez és mit tudnék...

Miért lehet ez és mit tudnék tenni a rokonaimmal?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta valami oknál fogva anyai ágon a rokonaim nagy része: Mama és 3 lánya (köztük egyik a keresztanyám) állandóan rossz szemmel néznek rám a mai napig, mondhatni kirekesztenek, viszont nem tudom miért. Mamámnak én vagyok a legidősebb unokája, de még van neki 3 (akikkel foglalkozik is). Akármennyire fejtegetem magamban, nem tudok rájönni a dolog nyitjára. Apám annyit mondott, irigyek ránk.. de nem értem miért.

2008-ban elhunyt anyum, akkor én 15 éves voltam (egyke vagyok).

Mamáék egyre inkább távolodtak tőlem. Apám nagyon sokat dolgozott, túlórázott.

Iskolában a jegyeim ennek hatására romlottak, züllöttem. Apám segített ahogy tudott, de anyát igazán nem tudta pótolni. Apámnak is elhunyt anyukája (nem ismertem) és apukája is (papa, aki 2000-ben hunyt el).

Apukámon és a barátaimon kívül nem volt senkim, anyukám ágáról senki nem foglalkozott velem, persze nem kötelező.

Egyszerűen csak azt nem értem, miért csinálják mai napig ezt.. semmi rosszat nem tettem én nekik hogy így viselkedjenek velem.

Keresztanyám állandóan versenyeztetni próbálja ellenem az unokaöcsémet, az idősebb néném is a másik unokaöcsémet.

Mi értelme ennek? Mi ez a viaskodás?? Nem értem.

Ha nem keresem őket,

ők nem keresnek.

Most hogy felnőttem (26 éves vagyok) Megnősültem, elhívtam mamáékat is az esküvőmre, mivel én ezektől függetlenül tiszteletben tartanám a családtagokat, mégis érezhető volt az a tipikus elvárósdi, amit eljátszottak, hogy nekik külön buszt rendeljek, ami elviszi őket az esküvőre (Budapesti lakosok és Szegeden volt az esküvő) Mama még egészségügyi problémákra is hivatkozott.

Intéztem buszt, stb.

Majd a lagzin a mamám összeismerkedett a feleségem papájával, ami nem is lenne baj, csak mama rá egy hónapra beállított hozzánk (papánál és apóséknál lakunk), hogy jött a papához egy hónapra, megjegyzem busszal jött..

ami 5 óra 10 perces út!

Ilyenkor nem fáj a háta, stb…

Nem is az unokájához jön..

fel sem hívott, semmi.

Azt gyanítom érdekből jön feleségem papájához,

mivel papánál neki nem kell semmiért fizetnie.

A kérdésem az lenne, ezzel a helyzettel mit lehetne tenni és mire véljem ezt? Nagyon idegesít, kellemetlen helyzetbe hoz.

Feleségem papája is hasonló kaliber, mint a mama, ők ketten azt hiszik ez normális.

Keresztanyám és nénéim pedig szándékosan ellenem hangolják mamát mindenféle mondvacsinált indokkal. Próbáltam beszélni mamával, sajnos a saját “igazát” majmolja, amit maga sem hisz el, rágalmaz engem, szitkozódik, majd magyarázkodik és megjegyzi, hogy bármi amit ott tesz azt a papa megengedte és amúgy is a papához jött..

Mit tudnék tenni szerintetek?

Hogy tudnám megoldani, hogy ne tegye jobban tönkre az életem? Após sem tud sokat tenni, hiszen nem szeretne szembeszállni az apjával, mivel a papa túl makacs és csak elfajulna a helyzet.

Az értelmes válaszüzeneteket előre is köszönöm! :)



2021. dec. 6. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon értem miben tud neked ártani. és miért baj az, ha a papánál van. ez miben befolyásolja a ti életeteket?
2021. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1, mert a papa is velük él, a kérdezővel és a feleségével. (Pontosabban: ők élnek papáéknál.) Így kénytelen a vénasszonyt is kerülgetni.
2021. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, ez a kerülgetés elkerülhetetlen de ha változtatni ugy sem elhet rajta, akkor fölösleges mérgelődni.
2021. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazság szerint ami bánt, hogy idetolakszik szándékosan és felborítja a jelenleg békés családi életünk, azért, mert neki ez milyen jó, hogy a papa által azt csinál ott amit akar. Lányai meg uszítják..(Ennek az is oka, hogy addig a mama lakásában ők elvannak).

Nagynehezen megszabadulok a bajoktól, erre jön utánam a baj..

Tanyán lakunk jelenleg, viszont van kilátásban saját ház, de hiába is, mivel akkor is a tanyára ki kell mennünk gyakran segíteni apóséknak. Van egy 4 hónapos kislányunk is, de még a kislányom sem érdekli a drága mamát és az úgynevezett anyai ágamat. Gondoltam arra, hogy feleségem papája mehetne mamához, de ez sajnos egészségügyi szempontból nem lehetséges. Mama köti az ebet a karóhoz, így sajnos nem lehet jobb belátásra bírni. Nekem viszont ez mérgezi az életem. Soha többé ne menjek a tanyára apósékhoz? Hátráljak meg vagy valahogy lehetetlenítsem el az ottlétét? ha már ennyire nem számít neki más csak az önző érdekei, amivel szándékosan megkeseríti az életünk. Szerintetek?

2021. dec. 7. 02:14
 5/6 anonim ***** válasza:
számomra még mindig nem világos, hogy mi a baj a mamával, azon kívül, hogy van.
2021. dec. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5, zavar a jelenléte nem csak engem és belerondít a nyugodt életünkbe. Kellemetlen ez a helyzet és valahogy meg kéne oldani, hogy ne jöjjön többet vagy valahogy hatni rá. Vagy tűrjem el hogy kiskirályt játszik?…Feleségem papája mögé bújva magyaráz nekünk, persze a papának jó hogy itt van a mama, hiszen mama szándékosan bolondítja mindenféle himihumi szöveggel, ezzel ellenünk fordítva.

Szerintem ez nem normális, ezért kérek segítséget, egy lehetséges megoldást.

2021. dec. 7. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!