Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt elkényeztetett p*cs*nak tartanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 12 éves kislány, aki imád hazudozni, túlozni, ferdíteni a valóságot. Régen már volt ebből problémája neki is, de inkább mások isszák meg a levét.


Most 7.-es és néhány osztálytársa átjött 6 osztályos gimibe, oda ahova én járok és így ő is valamilyen szinten bekerült az itteni 7-8.-os társaságba. Onnan meg ugye terjednek a hírek felénk is, hallják az osztálytársaim, barátaim.


Újabban olyanokat terjeszt, hogy mi őt rendszeresen visszük Londonba meg Párizsba vásárolni. Azt hagyjuk is, hogy ez mennyire realisztikus a beutazási tilalmak miatt, sokan elhiszik neki. Annyi valóságalapja van, hogy évekkel ezelőtt voltunk Párizsban az ő családjával együtt, Londonból meg hoztunk neki ajándékot, de ennyi. Minden történetének kb ennyi valóságalapja van. Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől.


Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket és most én vagyok az elkényeztetett kis p*csa. Persze a közeli barátaim tudják, hogy ezek r*hadtul nem igazak, de egy csomóan így is elhiszik neki. Múltkor is az egyik osztálytársam tesi órán azt mondta, hogy inkább nem dobja nekem oda a labdát, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjamról. Meg egy csomó ilyet kapok.


Nem tudom, miért hiszik el neki, de mit tudok ezzel tenni? Voltatok már ilyen helyzetben?



2021. okt. 30. 14:16
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm a segítségedet. Az osztálynak már mondtam párszor, fele nekem hisz, fele neki. Vele beszélni nem lehet, képes azt mondani, hogy nem tudja, miről beszélek, ameddig rá nem hagyjuk.
2021. okt. 30. 14:45
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
úgyértem úgy szólja el magát h beismeri vagy ilyesmi
2021. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

,,képes azt mondani, hogy nem tudja, miről beszélek, ameddig rá nem hagyjuk.

"ez esetben valami pszichés komoly problémája is lehet

2021. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Az unokatestvéreddel kellene beszélni. Hagyja abba, mert baj lesz. Amíg hagyod magad addig csinálja.
2021. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
67%
Menj be a suliba szakadt ocska ruhakban és akkor megtudják hogy hazudott
2021. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
64%
16 évesen már van annyi képe a világról mindenkinek, hogy rád néznek, a megjelenésedre, a ruháid, táskáid márkájára és jó esetben az unokahugod röhögik körbe, vagy azt hiszik, te terjeszteted vele a fentieket. Elég szép kis mesét hoztál össze, de nem baj, kedden iskola, unalom megszűnve.:) :) :)
2021. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
75%

Na itt is megjelent egy szerencsétlen, aki szerint a kérdések 95%-a kamu.

Csak nem értem, lehet hogy neki őszi szünet van, de a válaszod alapján beállított pozícióban neked életed nincs a munka mellett, ami azért nagyobb probléma. És még mielőtt engem is megpróbálnál "szétoltani", igen, nekem is szünet van, de azt a maradék kevés szabadidőmet inkább segítségnyújtásra használom, nem arra hogy belerúgjak másikba. És igen, nagyon unalmas a sok magadfajta, akik inkább csukott szemmel járnak a világban, csak hogy ideírhassák, hogy "ááá ez is kamu ilyen nem történik meg". Menj inkább keress magadnak valami olyan elfoglaltságot, amivel nem kell kapcsolatba kerülnöd emberekkel.

2021. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezekre olyanokat visszaszólnék, hogy egyből helyre tenné őket. :D

Ha látják rajtad, hogy nem öltözködsz drága ruhákban, akkor mit foglalkozol ilyenekkel? Én max elkezdeném terjeszteni, hogy kényszeres hazudozó a lányka és ennyi. Minél több energiát fordítasz arra, hogy bizonyítsd a saját igazad, annál inkább nem fogják neked elhinni.

2021. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
95%
És miért törődsz azokkal, akik annyira hülyék hogy elhiszik: te naponta milliós dolgokat kapsz?
2021. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
3%

Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket


Kétlem. Ilyen gimikben az értelmesebbje tanul.

2021. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!