Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érti meg a nagyapám...

Miért nem érti meg a nagyapám jogász és pszichológus létére, hogy attól hogy asperger szindrómám van az még nem biztos hogy attól van hogy volt némi oxygén hiányom születésemkor? - nem voltam koraszülött-

Figyelt kérdés

Egyszerűen az agyamra megy azzal, hogy arról hablatyol már sok sok éve és szédíti anyámat, hogy ifézem "elpusztultak az agysejtjeim".


Az iq-m 140 körüli és a mozgás kordinációm - amire az orvosok annó azt mondták hogy ha valami sérülhetett hát akkor maximum az- egyensúlyom kiválló.


Egy problémám van. Asperger szindrómás vagyok. sajnos emiatt nagyon nehezen alakítok ki kapcsolatokat, nehezen illeszkedem be a társadalomba. Sok sok nehézségem volt az iskolában, de ELVÉGEZTEM az érettségit és jlenleg tovább szeretnék tanulni. Magyaráztam már a nagypapámnak hogy nincs arra bizonyíték hogy az oxigén hiánynak - ami nagyon rövid ideig állt fenn- köze lenne az állapotomhoz. főleg úgy hogy egy nagyon magas inteligenciával rendelkező ember vagyok. bárki mondja neki, akár a szakértő, ő meg van győződve róla, hogy nekem nem is ez a bajom amit a szakemberek mondanak, hanem az oxygén hiány....


annyira nem is érdekelne, de anyám is néha néha fújja ezt. hisz neki. és ez engem marhára irritál.


2015. nov. 30. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Azért a 140 még nem annyira rendkívüli, hogy ettől mindenki a földhöz verje magát. (csak mondom, az enyém hivatalosan mérve ennél magasabb, persze a teszt sem mindegy)

A viselkedésed, hisztid alapján eg minden vagy, csak intelligens nem.

2015. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a hivatalos átlaghoz képest mi 100, az a 140 igen is elég rendkívüli.
2015. nov. 30. 18:00
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy a 140 egy úgymond "agykárosulthoz" képest elég magas...
2015. nov. 30. 18:05
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Kedves rendkívül intelligens első,leszóltad a kérdezőt,jobb már :) ?
2015. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Teljes igaza van az elsőnek.

A kérdező a magas IQ-jával igazán felismerhetné, hogy egyrészt van, akit nem érdemes győzködni (okosabb enged, szamár szenved),

másrészt az egy dolog, hogy nem bizonyított, hogy az oxigénhiánynak köze lenne az állapotodhoz,

na de AZ SE BIZONYÍTOTT hogy ne lehetne köze hozzá, tehát akár előfordulhat hogy a nagyapádnak van igaza, zsenikém!

2015. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg a tudomány nem ismeri el azt az álláspontot hogy oxygén hiánynak köze lehet hozzá és amíg ezt nem ismerik el addig ez is épp olyan hipotézis mint az hogy a Magyar nyelv az ősnyelv :D


Nem vagyok zseni. ahhoz több kell ennél, de az átlagot nagyon könnyen hazaverem ha olyan feladatokat kell megoldani. amúgy nem csak a hagyományis "IQ" létezik. Ezen kívül van másféle intelligencia is....

2015. nov. 30. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha az első kicsit mélyebben ismerné az IQ mérésének módszereit vagy bármilyen tudományos mérés metodikáját, akkor tudná, hogy normális tesztet szakembernek kell felvenni, az általuk használt tesztek 140-ig mérnek kb. afölött annyit tudnak mondani, hogy 140 fölött, nem mérhető pontosabban. (A népesség olyan kicsi százaléka van valóban e fölött, hogy az átlagra kalibrált tesztek már nem tudják őket érdemben differenciálni. Tulajdonképpen nem is kell, gyakorlati különbség se nagyon van, mert ilyen hányados fölött már sok más képesség dönti el, mennyire sikeres az kliens: szociális kompetenciák stb.) Az interneten kitöltött önértékelő IQ-tesztek a Füles és Skandi rejtvényújság kategóriában mozognak.


Na, most hogy ezen túlestünk így dióhéjban, válaszolok a kérdezőnek is:


Nem a nagyapád dolga meghatározni, mi a problémád. Úgy látom, 18 elmúltál, teljes joggal rendelkezel arról, hogy mely szakemberek vizsgálnak meg vagy melyek véleményét fogadod el. Amúgy nagyjából mostmár tök mindegy, hogy mitől alakult így. De az is tény, hogy a kutatók közt sincs konszenzus, hogy mi okozza az aspergert vagy az autizmust, sőt, az sem tisztázott, hogy ugyanaz az állapot-e a kettő.

Szerencse, hogy magas IQ jutott, így jó eséllyel elboldogulsz az életben. Hagyd rá nagyapádra a dolgot, fölösleges vele vitatkozni. Keress olyan felnőtt társaságot, ahol elfogadnak, türelemmel segítenek a beilleszkedésben. Van ilyen bőven.

Felkereshetsz szakembert is, sokat tudnak segíteni, különösen a magas intellektussal rendelkező aspergeres/autista embereknek, hogy tanult viselkedésformákkal hogyan tudnak jobban beilleszkedni.

És esetleg olvasd el a "Léttelenül" című könyvet Donna Williamstől, nekem nagyon érdekes volt egy autista nő saját írásából megérteni, mivel jár ez.

2015. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek, nekem a fiam Asperger szindrómás. Szerintem amikor erről kezd el beszélni akkor egyszerűen ne figyelj rá. Attól, hogy van ez a dolog még teljes értékű életet élhetsz, ezt az emberek kívülről nem látják, legfeljebb zárkózottabb embernek hisznek. Engedd el a füled mellett amiket mondanak.
2015. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!