Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamámat megkeressem?

Nagymamámat megkeressem?

Figyelt kérdés

Rengeteg rosszat tett nekem és a családomnak be vallom. 2008 ban mikor el hunyt édesapám akkor az "ő családjával "meg szakadt a kapcsolatunk. Anyukám felől sem tartjuk a kapcsolatot senkivel sem. És hát be vallom hiányzik az hogy nincsen mamám , és talán hiszek abban hogy most el tudnánk már beszélgetni egymással mint kettő felnőtt esetleg és jó útra térhetne a kapcsolatunk. Bár említettem édes anyukámnak ezt hogy meg szeretném keresni de ő azt felelte erre hogy akkor a mi kapcsolatunkat elfelejthetem . Tudom nagyon sok rosszat keserűséget adott nekünk de hiszek benne hogy ez változhat még talán.


helyembe lennétek akkor mit tennétek ?

18L


2014. jún. 8. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek gyökeresen nem változnak, főleg idős korban.

Nem véletlen szakítottátok meg a kapcsolatot, nagyon valószínű, hogy ugyan olyan lenne, mint mikor elváltatok, de az idő és a távollét megszépíti az emlékeket.


Te tudod miket tett, mennyire volt súlyos.

2014. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg tájékozódni arról, hogy te hiányzol-e egyáltalán a nagymamádnak. Ha olyan visszajelzést kapsz, hogy érdeklődik irántad, akkor meg kellene próbálni értelmesen beszélni az anyukáddal. Ezt annál is inkább indokoltnak tartom, mert azt írod, hogy anyukád rokonaival sem tartjátok a kapcsolatot. Ez a bezárkózottság számomra nagyon furcsa és szokatlan. Nem biztos, hogy csak a rokonokban van a hiba.
2014. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a nagymama is kereshetne,ha kiváncsi mi van veled..
2014. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bocs, de vitatnám a "Az emberek gyökeresen megváltoznak idős korban" kitételt! Szerintem meg pontosan előjönnek náluk azok az ösztönös dolgok, amiket régebben ilyen-olyan szerep miatt elnyomtak magukban. Pl. mikor anyák voltak, vagy apák, vagy dolgoztak, ilyenkor "visszafogták" magukat. Most viszont csak úgy vannak. Nem igazán tudom megfogalmazni, elnézést. Csak látom, hogy olyanok mint a gyerekek. Ösztönösek. (nekem nincs gyerekem, tehát a szüleim nem tudnak nagyszülő szerepet játszani.)


A másik, hogy sokszor a jóhiszemű beszélgetés nem vezet semmire. Hiába beszélem meg a problémát ezredszer is anyukámmal, akkor is probléma marad, vannak olyan dolgok, amiket nem tud egyik fél sem megoldani. Akkor hagyni kell, hadd sodródjon.

2014. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"gyökeresen nem változnak" Kiemelem a "nem" szócskát.
2014. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!