Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem emlékszem nagyapámra?

Miért nem emlékszem nagyapámra?

Figyelt kérdés
4 éves voltam amikor apai nagyapám meghalt. Sokszor láthattam mert azon a portán laktunk mi is, gyakran járt át hozzánk. Mégsem emlékszem rá halványan se. Ez normális?
júl. 10. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"4 éves voltam amikor ...." Ezért.
júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
10 éves volt testvérem, mikor meghalt nagyapánk, ő emlékszik rá
júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagymamám akkor halt meg, amikor 3 voltam, én emlékszem rá, igaz inkább csak emlékképek maradtak meg.

Szerintem egyébként normális.

júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Hipnozissal előlehet hozni
júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves voltam mikor dédim meghalt. Érdekes, hogy évekig emlékeztem rá régebben. Néhány képre, hogy TV-zik, hogy mamám fürdeti meg ilyenek. Mostanra nem emlékszem csak erre a 3 képre, de rájöttem, hogy nem, igazából már nem emlékszem. Arra emlékszem, hogy emlékeztem rá, bármilyen furcsán is hangzik.

Több emlékképpel vagyok így. Régen többször felidéztemnőket, meséltem valakinek, hogy emlékszem erre-arra, pl ilyen a 2. szülinapom, abból bevillanások. Mára már csak arra emlékszem, hogy emlékeztem, hogy meséltem róla, azért olyan mintha emlékeznék. Fura egy dolog ez, bár a kérdésedre nem válasz.

júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves koromban halt meg apukám. Szülinapom után 11 nappal.

Semmire nem emlékszek ami vele kapcsolatos.

júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes, amit az 5-ös ír, tényleg van ilyen. Egyes emlékeink megfakulnak, elkopnak, egy idő után némelyikük el is tűnik teljesen, elfelejtjük őket és már nem az adott személyre, adott szituációra emlékszünk konkrétan élesen, hanem arra, hogy korábban voltak ilyen emlékeink.
júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy nem emlékszel
júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak arra emlékszem, hogy hogy apukám sírt az udvaron, én meg kérdeztem anyukámat hogy miért sír? Arra sem emlékszem hogy mit válaszolt.
júl. 12. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!