Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ebben a helyzetben szerintetek...

Ebben a helyzetben szerintetek jogosan pereli a nagyszülői láthatást?

Figyelt kérdés
Szóval anyukám mindig is tőlem akart pénzt kicsalni, már fiatal koromban bele akart húzni olyanokba, hogy írjak alá egy papírt és akkor kapok tőle egy autó, meg stb. De azért 20-on évesen sem voltam hülye, tudtam hogy hitelt akar a nyakamba akasztani. De öcsémet viszont belehúzta ebbe mikor ő volt annyi idős, és öcsém később szembesült azzal hogy neki kell törleszteni a hitelt, és hogy ez nem egy jó dolog. Anyukám csak úgy 2 hónap alatt eltapsolt 10 milliót, én ezért is nem adok neki pénzt. Régebben ha jött hozzánk volt, hogy elnyúlt dolgokat és el akarta adni, persze mikor láttam hogy eltűnt ékszerem, meg ilyesmik, akkor átmentem hozzá és visszaszedtem… Emiatt anyám folyton rivalizál velem, próbált a kislányomnak mindig nagyobb és drágább ajándékot venni mint én (mikor még kisebb volt a lányom), de meglepő módon a kislányom nem azoknak őrült hanem a többi ajándéknak. Pl vett neki 5 évesen egy iPadet, és így szegény lányom azt se tudta mit csináljon, kibontotta és hozta hozzám hogy ilyenünk már van, ő nem akar sajátot, de persze amit a férjem szüleitől kapott ilyen összeépíthető város figurákkal azt imádta és kis meséket adott elő vele meg minden. Persze ezen anyukám megsértődött, meg hogy a kislányom nem akar nála lenni, mert mindig csak az van, hogy amit ott kap finomabb-e mint a főztöm, jobbak-e a mesék, ott lehet az ágyban enni amit a szigorú anyja nem hagy neki, és stb. Én engedem a lányomnak hogy találkozzanak, de ő nem akar vele, nem én tiltottam. Ezek után szerinted jogos ha ki akarja perelni a láthatást? (Most 11 éves a lányom.)

2022. aug. 13. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert tartod vele a kapcsolatot egyaltalan? Ez fura.


Amugy meg termeszetesen semmit nem fog elerni vele, ez nem indok meg csak arra sem, hogy elinduljon a folyamat. De ha esetleg megiscsak osszehazudik valamit, ami miatt birosagra kerultok, kap majd havi 2-3 orat esetleg, ellenorzott korulmenyek kozott, tehat egyedul nem viheti el a gyereket sehova.


En nem aggodnek.

2022. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából most már én sem tartom, csak amíg a lányom akart vele találkozni, addig mi is tartottuk a kapcsolatot. Meg a férjem ilyen nagyon empatikus, és ő sajnálta anyámat, én már nem tudom őt sajnálni. Ő marta el maga mellől az öcsémet, az apámat, a saját húgát és mindenkit, én vagyok a családból az egyetlen aki egyáltalán beszél még vele.
2022. aug. 13. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Perelje csak.


Aztán tálalj ki a tárgyaláson mindent. A gyámhivatalnak meglesz a maga véleménye.

2022. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám hasonló volt. Mivel gyerekként nem akartam menni hozzá nyaralni egyedül (az ország túlfelén lakik, nem mertem), mindig perrel fenyegetőzött a vejének, hogy biztos ő nem enged. Sose lett belőle semmi, anyukád is valószínűleg csak szájhős. Ha esetleg tényleg el is menne a bíróságra, maximum havi egy alkalmat kap, de ha kitálalsz valószínűleg ennyit se.
2022. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
perelheti de enm fog belöle jol kijönni.
2022. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Perelje csak, ő jár rosszul a végén ;)
2022. aug. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!