Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mostohanagymamát jogilag el...

Mostohanagymamát jogilag el lehet tiltani a gyerektől?

Figyelt kérdés
A mostoha nagymama, bár nem diagnosztizált, de egyértelműen nárcisztikus személyiségzavarban szenved. Szülei lemondtak róla a nagyanyja nevelte. 20 évesen szülte a fiát, aki Kínába költözött. Már rég együtt voltunk párommal mikor megismerkedtek apósommal. 1 évvel később el is vette. Kezdetektől fogva irreálisan lekezelően, sértően beszélt velünk, minden csak róla kellett, hogy szóljon. Leginkább engem utál, az az érzésem írigy is. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel és ő ezt felháborítónak tartja, szóvá is tette, hogy túl gyakran találkozom velük. Beszólogatott édesanyámnak az utcán, úgy, hogy csak látásból ismeri, nincs oka rá haragudni. És ami a legrosszabb kiszámíthatatlan a viselkedése. Hol példamutató nagymama, hol bántja a 4 éves lányom ok nélkül szavakkal, lecsúnyázza, ha nem pózol neki, vagy ha olyan játékkal akar játszani, amit nem ők vettek neki. A lányom 3 éves volt mikor kapott egy biciklit az apukáméktól, és ezzel mentünk hozzájuk. Teljesen kifordult magából, lebutázta a 3 éves lányom, hogy még nem ismeri a kreszt, nekünk esett, hogy mit képzelünk, hogy az ő udvarukban biciklizik, elrontottuk neki az egész családi összejövetelt. Emellett ragaszkodik hozzá, hogy nála legyen a lányom(nélkülünk)akár ott is aludjon. Én 1 éve már nem engedtem nekik, mert féltem a lányom tőle. Apósom mindent eltűr neki, nem szól érte, de nem is viszi túlzásba az unokázást. Valahol sajnálom őt, biztos rossz gyerekkora lehetett, de a lányomat akkor sem bánthatja. Köteles vagyok vinni hozzájuk a gyerekeim? Vagy megszabhatom, hogy csak após jöhet hozzánk találkozni velük? Törvényileg joga van láthatáshoz?
2020. ápr. 28. 23:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg nagyapáddal, hogy ő látogassa meg néha az unokáját, a feleségére meg nem vagytok kíváncsiak. Oldja meg.
2020. máj. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!