Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mostohanagymamát jogilag el...

Mostohanagymamát jogilag el lehet tiltani a gyerektől?

Figyelt kérdés
A mostoha nagymama, bár nem diagnosztizált, de egyértelműen nárcisztikus személyiségzavarban szenved. Szülei lemondtak róla a nagyanyja nevelte. 20 évesen szülte a fiát, aki Kínába költözött. Már rég együtt voltunk párommal mikor megismerkedtek apósommal. 1 évvel később el is vette. Kezdetektől fogva irreálisan lekezelően, sértően beszélt velünk, minden csak róla kellett, hogy szóljon. Leginkább engem utál, az az érzésem írigy is. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel és ő ezt felháborítónak tartja, szóvá is tette, hogy túl gyakran találkozom velük. Beszólogatott édesanyámnak az utcán, úgy, hogy csak látásból ismeri, nincs oka rá haragudni. És ami a legrosszabb kiszámíthatatlan a viselkedése. Hol példamutató nagymama, hol bántja a 4 éves lányom ok nélkül szavakkal, lecsúnyázza, ha nem pózol neki, vagy ha olyan játékkal akar játszani, amit nem ők vettek neki. A lányom 3 éves volt mikor kapott egy biciklit az apukáméktól, és ezzel mentünk hozzájuk. Teljesen kifordult magából, lebutázta a 3 éves lányom, hogy még nem ismeri a kreszt, nekünk esett, hogy mit képzelünk, hogy az ő udvarukban biciklizik, elrontottuk neki az egész családi összejövetelt. Emellett ragaszkodik hozzá, hogy nála legyen a lányom(nélkülünk)akár ott is aludjon. Én 1 éve már nem engedtem nekik, mert féltem a lányom tőle. Apósom mindent eltűr neki, nem szól érte, de nem is viszi túlzásba az unokázást. Valahol sajnálom őt, biztos rossz gyerekkora lehetett, de a lányomat akkor sem bánthatja. Köteles vagyok vinni hozzájuk a gyerekeim? Vagy megszabhatom, hogy csak após jöhet hozzánk találkozni velük? Törvényileg joga van láthatáshoz?
2020. ápr. 28. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Narcisztikust a törvény nem tartja vissza, ugyanúgy botrányozni fog, mivel a botrány nem törvénytelen. Szabad, nem tiltja semmi. Csak kidobnál egy csomó pénzt ügyvédre. Teljes kapcsolatmegszakítás, ne engedd be, ne állj vele szóba. Ha mostohanagymama, akkor nem vérrokon, nincs alapja követelőzni.
2020. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Apósnak meg mondd meg, hogy ő jöhet, de csak az asszony nélkül, ismétlem: teljes kapcsolatmegszakítás a szörnnyel. Volt narcisztikus rokonunk, olyan, mint a cián. Meg is ölheti a gyerekedet, simán belefér nekik bosszúból a gyilkossági kísérlet, volt nálunk is.
2020. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

" de egyértelműen nárcisztikus személyiségzavarban szenved."


Talán orvosok vagytok?


Amúgy a mostohanagymamának nincs láthatási joga. A nagyszülők, ha a szülők úgy akarják, akkor csak a felügyeletük alatt láthatja a nagyszülő.

2020. ápr. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10 éve tűrjük, leesett, hogy valami nagyon nincs rendben vele, hosszú lenne leírni mindent. De igen szentül hiszem/hisszük én, sógornőm, párom is, hogy ez a baja és gyerekkorából fakad. Fia is elmenekült előle. Simán megpofozta előttünk a felnőtt fiát és a humor álarca mögé bújtatta. Ezzel is szerepelt.
2020. ápr. 29. 00:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben a szülő dönt róla, hogy mennyit van a ygerek a nagyszülővel. Tehát dönthetsz úgy, hogy nem engeded hozza a gyereket.

Amennyiben neki ez nem tetszik, indíthat pert kapcsolattartási jogért. Ha meg is nyeri, ez kb havi egyszeri, pár órás találkozást jelent.

2020. ápr. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem, csak ha bántalmazza, vagy egyéb, a gyerekre néző veszélyes viselkedést mutat vagy tesz.
2020. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vérszerinti nagyszülőnek is joga van láthatáshoz?
2020. ápr. 29. 07:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"4:179. § [Kapcsolattartásra jogosult más hozzátartozók]


(1) A kapcsolattartásra a nagyszülő, a testvér és – ha a szülő és a nagyszülő nem él vagy a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy a kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja – a gyermek szülőjének testvére és szülőjének házastársa is jogosult."


Nem

2020. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy nem, neki önállóan nincs hozza joga
2020. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmilyen vérszerinti kapcsolata nincs a kislányoddal ezért nem jogosult láthatásra. az elmondottak alapján azt nem értem hogy egyáltalán minek állatok még szóba vele. A férjed hívja fel az apját mondja meg neki hogy ti nem kívánjátok a továbbiakban látni ezt a nőt és le kell zárni az egészet. Gondolj már bele hogy egy totálisan idegen nő beszólogat nektek meg a gyerekednek. Ha magadat nem véded meg az a te hülyeséget ne haragudj, de az hogy a gyerekedet se azért ez nagyon durva... Állj a sarkadra és egy telefonhívással le van rendezve az egész.
2020. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!