Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan lehet kérdőre vonni a...

Jogosan lehet kérdőre vonni a család egyes tagjait az elcseszett életükért?

Figyelt kérdés

Nem jó a kérdés megfogalmazása, nem is ez a lényeg.


Alapvetően a nagyszülőkről beszélek, a szüleim borzalmas fertőből jöttek, csoda hogy volt a fejük felett fedél. Ennek ellenére ki tudtak törni ebből, nekem és a testvéremnek is normális gyerekkort tudtak biztosítani, és kaptam azért olyan alapszintű gondolkodást, aminek már sokszor hasznát vettem. Ennek ellenére ők egy szintig tudtak eljutni az életben, tovább nem, de ez is valami azért, nyilván lehet mondani, hogy én még tovább is juthatok, most rajtam a sor.


Ami engem dühít, de iszonyatosan, az a nagyszülők, és a többi rokon, de inkább a nagyszülők.


Utolsó senkiházi mind a két rész. Az anyai rész egész életében nem csinált semmit, nagyapa 25 éves korától alkoholista, nagymama élete meg a pletyka körül forgott. Életükben nem jutottak el agyilag arra a szintre, hogy egy bankszámla kivonatot értelmezni tudjanak. Soha semmi igényesség nincs és nem is volt bennük, vagy hogy egyről a kettőre jussanak. És nem, nem vagyoni dolgokra gondolok, az 20-ad rangú, nyilván jó dolog, ha van mit örökölni. Engem az zavar, hogy agyilag nulla szinten vannak, és nekik ez jó volt, soha nem is tettek semmit ez ellen, hogy tudásban, műveltségben, intelligenciában, képességben, legalább egy kicsit is magasabb szintre jussanak. A másik nagyszülők ugyanezek, csak ők mindenkit mások ellen fordítottak, kavarták a szrt, és szétbombázták az egész családot, nem mintha nehéz dolguk lett volna...


Ami a legjobban zavar, hogy nem kaptam semmi olyan gondolatot, tanácsot, technikát, tudást, aminek ma a hasznára lehettem volna. Teljesen alkalmatlanok az emberi kapcsolatokra, amit a gyerekeikbe tovább adtak, és tovább mérgezték a többi embert.


Most az a bajuk, hogy nem látogatom őket, mert kicsit elegem van belőlük, és a szétcseszett életükből, a szrkavarásaikból, a primitív felfogásukból... És legszívesebben a fentieket a fejükhöz vágnám, mert eddig még senki nem tette meg...


2020. febr. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. De véleményed lehet róluk, és nem is kötelező jarnod hozzájuk. Nekem a nagyapám néha a nevemet sem tudta. Hozzáteszem, hogy 15 unokája volt. Na de gondolhatod, mennyit foglalkoztak velem. Semmit! A pia volt a fontos ott is. Neken nem jutott eszembe számonkérni, az ő élete és azt csinál amit akar. Én meg nem fogok sírni a temetésén. Próbáld meg valahogy ezen túltenni magad,és te legyél jobb szülő/nagyszülő majd.
2020. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vonhatod őket kérdőre , mert mindenkinek a saját feladata elszámolnia a tetteivel és a következményekkel . Viszont elmondhatod nekik , hogy ezt meg ezt te nem szereted és hanyagolják a jelenlétedben . De igazából meg is szüntetheted a kapcsolatot velük , max ünnepekkor egy beköszönés . Ez a radikálisabb verzió . Mivel már öregek nem fognak jelentősen változni , ha mindig így éltek . Egyszerűek , ha ők ezt szeretik , akkor jó . Tanácsolhatsz nekik könyveket vagy társas dolgokat , hátha változik a szemléletük . De én azt hiszem a leírtak alapján ez elég lehetetlennek tűnik. Néha minden jó szándék ellenére sem tudunk segíteni az illetőn , ha az nem akarja vagy még nincs kész rá . Előbb-útobb mindenki szembesül önmagával . Kitartás !
2020. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Már Szabó Péter is megmondta, hogy a haraggal és a gyűlölettel csak magadnak ártasz.

Nincs értelme őket se utálni, se megpróbálni megváltoztatni, egyszerűen el kell őket felejteni. A szüleid életet már megpróbálták tönkretenni, a tiedet ne hagyd!

2020. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki az a szabó péter, és miért lényeges?
2020. febr. 6. 22:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha oké, egy újabb 8 általánost végzett, önjelölt megmondóember, köszönjük a semmit.
2020. febr. 6. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem vonhatod őket kérdőre. Ők kit vonjanak kérdőre amiért olyanok amilyenek?

Mindig az adott ember felelős azért amit tesz, ahogy él. Te saját magad felelsz magadért.

A szüleidnek volt lehetősége máshogy gondolkodni, máshogy cselekedni. Neked is van. A te gyermekednek is lesz. Felnőttként másra mutogatni a saját hiányosságaid miatt elég nagy butaság.

Csak magad mérgezed ezzel. Engedd el és te éld úgy az életed ahogy helyesnek gondolod. Előre nézz, ne hátra.

2020. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!