Mamánk konrétan "kitagad" az örökségéből? Megteheti ezt?
Nem vagyok jogász, de munkakörömből kifolyólag nagyon sok örökösödési üggyel voltam kapcsolatban, még külföldön is.
A tény: bárki végrendelkezhet. Jó, ha a végrendeletet jogász írja meg. Ha van törvényes örökös (gyermek, házastárs - 2013 óta, tovább nem részletezem de még más is lehet törvényes örökös), tehát ha van törvényes örökös, akkor a végrendeletben neki jár az őt megillető köteles rész. Ha ez nincs betartva, akkor a végrendeletnek EZ A RÉSZE érvénytelen. Az örökségből való teljes kitagadást (aminek nagyon szigorú feltételei vannak, amik felülírják a köteles részt, azaz ez nem vonatkozik rájuk), tehát a kitagadást most nem részletezem, mert nem akarok senkit kioktatni, tanítani.
A kérdésre válaszolva: nagymamádnak két ÉLŐ fia van. A végrendelet/"félé"/-ben (idézlek)"szinte semmit" sem hagyott apádra. A "végrendeletféle" kifejezés nagyon kétes lehet a hagyaték letárgyalásánál, átadásánál! Akkor is galiba lehet, ha az a "szinte semmi" nem éri el a köteles részt, hacsak apád nem lett érdemtelen az örökségre. Sok bonyodalom lehet még ebből... Mindenképp meg kell tudnotok, mikor és hol lesz a hagyaték letárgyalva. Az a közjegyző fogja tárgyalni, aki az elhunyt lakhelyéhez tartozó ügyeket tárgyalja bizonyos hónapokban elhunyt örökhagyók után. Érthetőbben: például az egyik közjegyző csak a januárban és júliusban elhunytak ügyét tárgyalja, de a másik a februári és augusztusiakat stb.
Ezt én se tartom helyesnek,hogy arra hagyja mindenét aki egy szalmaszálat se tesz keresztbe,hogy segitsen rajta.
Most jöhet a lepontozás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!