Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne így legyen?

Mit tehetnék, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés
23 vagyok, egész életem olyan volt, hogy anyám mindig veszekedett valakivel a családból. Leginkább apámmal, mindenbe belekötött, kiabált, minden mozdulatát leste. Régebben velem is, hogy sosem segítek neki, mindig erről panaszkodott mindenkinek, pedig segítettem takarítani, iskolában kitűnő tanuló voltam. Aztán velem már nem balhézik, mert én rájöttem, ha nem foglalkozok vele, hogy megsértődik, akkor meggondolja magát. De apukám olyan lett, mint egy pincsikutya, mindig azt kell neki csinálni, amit ő akar, de még így is folyton veszekszik. Már nem lakok otthon, de elvárná, hogy minden hétvégén hazamenjek. Ahol is segíthetek neki takarítani, és főzni, hogy tökéletes díszlet legyen vasárnapra, amikor jönnek a tesómék, hogy mi milyen boldog összetartó család vagyunk, ahová minden hétvégén hazajárnak a gyerekek. Mit tehetnék, hogy megváltozzanak a dolgok? Nekem nem sikerül jó képet vágnom hozzá, és úgy tenni, mintha minden rendben lenne, mikor így viselkedik.
2010. júl. 9. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van párod, akkor járjatok el az ő szüleihez is hétvégenként, vagy hívjátok meg őket, és akkor nem kell mindig hazamenned.
2010. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne menj haza.

van egy saját életed, azt kell élned.

2010. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha apukád eddig eltűrte, akkor ezután is elfogja. hiába tennél bármit. de annyit mindenképp megtennék a helyedben, hogy ritkábban járnék haza. találj ki valami indokot, ha hív ne vedd fel mindig a telefont, hívd vissza csak másnap. kicsit kopjon le rólad. különben tényleg elviselhetetlen lesz az életed még úgy is, hogy már nem otthon laksz.
2010. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem ugyanez volt a helyzet otthon, csak fordítva - apám parancsolgatott és ugráltatott mindenkit.

Viszont mióta összeköltöztem a párommal (lassan egy éve) ez teljesen megváltozott. Be lett osztva hogy egyik héten az én szüleimnél vagyunk vasárnap, másik héten az ő szüleinél.

Először ment otthon a vitatkozás, de nagyon gyorsan lenyugodtak a kedélyek. Sőt, mivel ilyen keveset látjuk egymást, gy sokkal normálisabb lett a kapcsolatunk (néha már hiányzik hogy beszélgessek vele, amit azelőtt soha nem képzeltem volna)

Szerintem először is nyugodtan próbáld ezeket neki elmondani, amit ide is írtál - ha veszekedéssel is reagál rá, ha lecsapódik benne, akkor el fog rajta gondolkozni és rájön, hogy már nem bánhat így veled.

Ha pedig ez nem segít, akkor tényleg ne menj haza ilyen gyakran! Hiányozz neki, akkor talán jobban értékeli majd, hogy ha ott vagy:)


23l

2010. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Most akkor tulajdonképpen mi is a baj? Az, hogy anyukád elvárja Tőled, hogy hétvégente hazamenj, és egy kicsit főzni, meg ezt-azt csinálni?

Szerintem inkább örülj neki, hogy hétvégente összejöttök.

Amúgy a tesód is nyugodtan bele lehet vonni a dologba. Ha ott vannak, nyugodtan megkérheted, hogy "Gyere, létszíves segíts." Elvégre ő is otthon van.

2010. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez van, csak én még 18 vagyok...nem túl jó kilátások:( ráadásul nekem apám amellett, hogy pincsi, rajtam éli ki az idegbetegségét...
2010. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is eljöttem otthonról, pedig alig van jövedelmem, mire kifizetem az albi és rezsit, a szociból nem marad semmi, huszonhat évesen meg azért lennének igényeim. Errefel meg én voltam nemrég a szemét, hogy nem akarok hazamenni hatvan kilóméterre, hogy megmutassam hogy kell használni a fűkaszát, pedig azelőtt öt nappal voltam otthol, aztmondták, hogy óóóó jólvan az, úgyis vizes a fű. :P
2010. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!