Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják hogy katona...

Miért nem akarják hogy katona legyek?

Figyelt kérdés

Katona szeretnék lenni de a barátnőm nem akarja és anyám se. Ha rákérdezek hogy miért akkor azt mondja h azért mert nem akarja hogy meghaljak. De én az akarok lenni már kiskorom óta. Még amikor gyerek voltam megkértem apámat vagy nagyapámat h mondjon róla valamit. És megtudtam h a családból (apai részen) minden férfi katona volt. Én nem szeretném megállítani...meg szerintem amúgy is jó dolog katonának lenni. Sok emberre amúgy is ráférne. Ha anyámtól kérdezem meg h miért akkor azt mondja h azért. Szerintetek most mit csináljak? Amúgy se hal meg olyan sok katona mint régen...szinte nem is halnak meg.

24/F


2010. júl. 9. 11:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

24 évesen ha még anyud akaratát filózol. Oh! Ha tudod mit akarsz akkor tégy úgy! Bárki bármelyik pillanatban meghallhat, nem kell ahhoz katonának lenni.

Te éled az életed, te érzed az érzéseid, nem anyud, s nem is a barátnőd. Felnőtt ember vagy. :)

2010. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

a katonaság, mint olyan azért elég szerteágazó. Nem csak az a katona, aki harcol valahol.Fontos szerepet játszanak pl. a katasztrófavédelemben, nemzetbiztonságban, de nem olyan értelemben ahogy sokan gondolják. Nézz körül a ZME honlapján, ha magasabb szinten érdekel. De ne sokat totojázz, mert ennek van korhatára.

Ha te ezt akarod csináld.

2010. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Helyesen fogsz dönteni.

Szorítok hogy sikerüljön,és katona lehess.

Én is az szeretnék lenni,igaz én fiatalabb vagyok,és lány.

2010. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
22%

a katonák olyan szexik....:)

izmosak, férfiasak, kemények, szigorúak...

én örülnék a bnőd helyében

2010. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia.


Az én férjem katona, cseppet sem félek tőle, hogy meghal szolgálat közben itthon, külszolgálatra meg nem jelentkezik, mert itt a lánya is:)

Persze , balesetek történtek már vele is, de egyik sem volt vészes:)


De, megértem anyukád és a barátnődet. nem attól kell tartani hogy meghalsz vagy bajod esik, hanem hogy sokat leszel távol otthonról, persze ez függ alakulattól és beosztástól is.


A férjem mindig azt mondogatja, hogy katonafeleségnek születni kell, mert el kell viselni azt, ha pár hétig nem látom.Stb,stb...

Emellett az én férjem legalábbis nagyon megváltozott mióta katona, pozitív irányba is, de negatívat is tapasztalok.


Úgy gondolom 24 évesen ne az anyukád mondja meg mit csinálsz:)

2010. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

a 2.nak nem kaszárnya hanem laktanya...

hamar nyugdij...: addig tönkre is mész testileg.


legyen egy civil szakmád mert ha kapásból katonaként kezdesz utánna félig leépülve nem tudsz mihez kezdeni legfeljebb elmész egy plázába bizt.őrnek.ebben igazuk van a szüleidnek.


én egy katona felesége vagyok... nem olyan jó hidd el. én nem ajánlom senkinek.

hónapokig távol vagy ... ha van eszed elmész a zrinyire és legalább hadnagyként jössz ki de az alatt sima őrmesterként nem pálya ...

2010. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

A volt barátom katona. Ő is kölyökkora óta katona akart lenni. Amikor elmondta, hogy ő bizony katona lesz, én megijedtem. Féltettem- valljuk be, ez egy nőnél természetes mechanizmus.

Őt felvették a ZMNE-re, és nekem az első két hónap után be kellett látnom, hogy a fontossági listája közelébe se kerülök, mert az első 10 helyen a "haza" szerepelt, a 11.-en pedig az alkohol...


Édesanyád valósznűleg azért félt a katonai pályádtól, mert ő átélte a jóban-rosszban részét édesapád mellett. Valószínűleg félti a barátnődet is ettől az élettől.


A férfiak néha megfeledkeznek arról, hogy a nők otthon maradnak, ők rágják a kefét, ők aggódnak. És mondhatjátok, hogy ne aggódjunk, ez belénk van programozva gyárilag.

2010. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Az én barátom is katona 22 évesen lett az ez volt a vágya. Most az a vágya hogy misszióba menjen külföldre,eleinte mondtam neki h nem szeretném ha menne mert féltem.De rájöttem hogy nagyon önző lennék ha miattam nem menne ki mert neki ez a vágya. Amúgy meg minden nap haza jár mert egy fél órányira van a laktanya vonattal meg busszal is. Tehát ugyanolyan munka mint a többi,annyi árnyoldala van h például ha árvíz van 2 hétig nem jön haza,de az meg nem olyan hosszú idő. Szerintem menj abba az irányba amerre szeretnél,mert te sem mondod meg a barátnődnek hogy mivel foglalkozzon úgyhogy ő is tiszteletben tarthatja a te döntésed
2010. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

miért pontoznak le mert azt írtam a katonák szexik?

Az illetőnek lehet a rendőrök jönnek be....

2010. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az én párom is katona, de én inkább irigylem. 8órás munkaideje van, nem 15 mint nekem. Mivel közalkalmazott jár neki a szabadság, nekem könyörögni kell. Ha beteg jár neki a táppénz, én akár fel is fordulhatok.

A távollét olyan dolog, h évi szinten egy alkalom ami kötelező gyakorlat, ez 4-6 hét. A többi, mint pl. misszió, tanfolyamok, azok nem kötelezőek. Általában. természetesen vezényelhetik is őket, de nem jellemző.

Én is rengeteget vártam már rá, volt Afgánban, Amcsiban tanfolyamon, árvíz miatt hetekig nem volt itthon. Szombat reggel 6kor telefon, h egy óra múlva mindenki legyen benn a laktanyába. De ez egy ilyen bicikli.

2010. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!