Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem testvérét és annak a...

A férjem testvérét és annak a családját el kell hívnunk a fiam keresztelőjére?

Figyelt kérdés

Férjem bátyjáról van szó, illetve a feleségéről és a kislányukról. Itt laknak mellettünk a szomszédba. Nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot egy "Helo"-n kívül, attól függetlenül, hogy közel laknak. Egyedül anyósom szokott minket összeboronálni, hiszen a két fiát is szereti egyszerre meghívni magához. Olyankor elvagyunk velük, de azonkívül nem beszélünk, még a férjem se a bátyjával. Nagyon más emberek vagyunk, ők azok a tipikus otthonülősek, mi pörgősek, stb...

Nincs közös téma, a gyereknevelésről is másképp gondolkodunk.

Van nekik egy 2 éves kislányuk, ő nincs megkeresztelve, így az sem opció, hogy ők meghívtak-e minket, nemtudom meghívtak-e volna, ha lett volna neki. Szóval nemtudom mi elhívjuk őket vagy lenne sértődés ha nem? Közeli családtag ugye, és anyósom is biztos kiakadna, hogy a másik fiát nem hívtam meg. Amúgy pont ezért sem szeretném őket meghívni, mivel anyósom kiskedvence az a kislányunoka (mindig is akart egy kislányt, de csak 2 fia lett) és mivel nekünk fiunk van, így elég láthatóan kivételezik a kislánnyal. És én nem szeretném, ha a 8 hónapos kisfiam keresztelője is a másik unokáról szólna...

Ezért sem szeretném őket meghívni, de nemtudom mi lenne a jó. Férjem azt mondta neki teljesen mindegy. Anyós szerintem amúgy képes lenne őket áthívni a keresztelő utáni kerti partyra, úgy is ha mi nem hívjuk őket. Szerintetek? Illene meghívni őket így is, vagy bunkoság ha nem?


2019. jún. 18. 11:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem kötelező meghívni őket, viszont akkor a te családodból se legyen meghívva tesó stb. Legyen igazságos.


Mi pl. mivel sem én sem férjem nem akartuk meghívni a testvérét, ezért a keresztelőre és az utána lévő ebédre csak a keresztszülőket hívtuk meg, mást nem.

Viszont, ott érthetően és világosan elmondta a férjem, hogy nem akarja hogy a bátyja jöjjön és nem "mindegy" volt a válasz.

2019. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Férjed mit gondol? (sztem illene neki is meghallgatni a velemenyet ha mar a családjárol van szó)


Egyebkent kicsit megakadt a szemem ezen a mondaton:


"És én nem szeretném, ha a 8 hónapos kisfiam keresztelője is a másik unokáról szólna..."


Az nyilvan okes h nem szeretned, de miutan a te kisfiad meg nagyon pici, neki ez SEMMIT SEM JELENT. Nem erdekli majd a fiadat es lehet rajtad kivul senkit nem is zavar majd. Ne legyel feltekeny, a ferjed meg döntse ezt a kersest hoszen az o csaladja. (en amugy utalom a sogornomet mégis meghivtam, mert veszekedni megjobban utalok)

2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5-en vagyunk testverek, mind az 5-en kulonbozo habitusu emberek vagyunk, csaladjaink ugyszinten. Megis hetente talalkozunk, van kozos facebook csoport, tartjuk egymassal a kapcsolatot napi szinten. Szerintem ja, bunkosag nem meghivni egy testvert egy csaladi unnepsegre, bar nekem ez is magas, hogy annyi beszelnivalotok van egymassal, hogy "helo".
2019. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem hívnám meg. A tesóm amúgy a legjobb barátom, de ha ilyen kapcsolatunk lenne, mint amit leírsz, nem hívnám meg. De én nem vagyok ilyen "illik" ember.


Másrészt ateistaként örülnék, ha nem kéne beülnöm egy ilyen performanszra.

2019. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben küldenék nekik meghívót (a családi viták elkerülése végett), viszont négyszemközt udvariasan megmondanám, hogy ha lemondják valamilyen ürüggyel, nem sértődöm meg, mert tudom, hogy nem vallásosak, nem muszáj végigülniük a ceremóniát. Talán kapnak ezen az alkalmon. És akkor az anyós is ki lenne védve, ők mondták le. Viszont igaz, benne van a pakliban, hogy igen, eljönnek.
2019. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bunkóság nem meghívni.

Nem is értem a férjedet, miért mondja, hogy neki mindegy. Szerintem inkább csak nem akar a hisztis, bezárkozó feleségével veszekedni.

És én se vagyok képes megérteni, hogyha egymás szomszédai vagytok, akkor a köszönésen kívül hogyhogy semmit se beszéltek egymással.

2019. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a látszat kapcsolattartást, de ebben az esetben meghívnám őket. Írtad, hogy konkrétan nincs utálkozás, undorkodás a két család között. Tehát tudtok kulturáltan viselkedni egymás jelenlétében.

Az meg, hogy a másik kislány lesz folyton a nagyi ölében, nem nagy dolog. A sztár a Ti babátok lesz, hidd el:)

2019. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kérdező hova tűnt vajon?
2019. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!