Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem testvérét és annak a...

A férjem testvérét és annak a családját el kell hívnunk a fiam keresztelőjére?

Figyelt kérdés

Férjem bátyjáról van szó, illetve a feleségéről és a kislányukról. Itt laknak mellettünk a szomszédba. Nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot egy "Helo"-n kívül, attól függetlenül, hogy közel laknak. Egyedül anyósom szokott minket összeboronálni, hiszen a két fiát is szereti egyszerre meghívni magához. Olyankor elvagyunk velük, de azonkívül nem beszélünk, még a férjem se a bátyjával. Nagyon más emberek vagyunk, ők azok a tipikus otthonülősek, mi pörgősek, stb...

Nincs közös téma, a gyereknevelésről is másképp gondolkodunk.

Van nekik egy 2 éves kislányuk, ő nincs megkeresztelve, így az sem opció, hogy ők meghívtak-e minket, nemtudom meghívtak-e volna, ha lett volna neki. Szóval nemtudom mi elhívjuk őket vagy lenne sértődés ha nem? Közeli családtag ugye, és anyósom is biztos kiakadna, hogy a másik fiát nem hívtam meg. Amúgy pont ezért sem szeretném őket meghívni, mivel anyósom kiskedvence az a kislányunoka (mindig is akart egy kislányt, de csak 2 fia lett) és mivel nekünk fiunk van, így elég láthatóan kivételezik a kislánnyal. És én nem szeretném, ha a 8 hónapos kisfiam keresztelője is a másik unokáról szólna...

Ezért sem szeretném őket meghívni, de nemtudom mi lenne a jó. Férjem azt mondta neki teljesen mindegy. Anyós szerintem amúgy képes lenne őket áthívni a keresztelő utáni kerti partyra, úgy is ha mi nem hívjuk őket. Szerintetek? Illene meghívni őket így is, vagy bunkoság ha nem?


2019. jún. 18. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát, a testvért és a családját nagy bunkóság lenne nem meghivni.... Nem fernek el?
2019. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De igen, de leírtam az okokat, hogy miért nem szeretném.
2019. jún. 18. 11:56
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam a leírást, csak a kérdést.

Senkit nem KÖTELEZŐ meghívni egy olyan eseményre, amit te szervezel.

Csak a kellemetlen következményeket is fel kell vállalni, mert ebből konfliktus, sértődés szokott lenni.

2019. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Ezek abszolút nem komoly indokok. Nem vagytok rosszban, szóval nem nagyon van igazi kifogás. Bunkóság lenne nem meghívni.
2019. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem hívod meg őket, az eddig semleges viszonyból kimondottan xar viszony lesz.
2019. jún. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A 8 hónapos babát nem fogja zavarni ha a nagyi a kislány unokával játszik. Max téged zavarna, de ez gyerekes. Tedd félre ezt a mentalitást és nyugodtan hívd meg őket, ne őket büntesd azért mert szerinted kivételezik a nagyi....mellesleg minden menyasszony ezt szokta mondani anyósról.
2019. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
*MENY, nem menyasszony
2019. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, rosszban azért nem vagytok. Szerintem hívjátok meg őket. Ha anyós inkább a kislánnyal fog foglalkozni, az ő dolga, a többi meghívottnak úgysem ő lesz az érdekes, hanem a ti gyereketek.
2019. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Meg kell hívni őket, ez alap.


A saját családodat úgy haragítod magadra, ahogy csak akarod, de a férjedével törekedj legalább a semleges viszonyra. Valószínűleg a nagymama se kivételezik a lányunokaval, csak te vagy egy hisztis pitsa.

2019. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn is úgy látom, hogy ez csak mélyittené a rossz kapcsolatot a sogorodékkal.


Persze, hogy anyós egy 2 éves gyerekkel játszik mint egy csecsemöt dajkáljon, és a leírásodból még azt is eltudom képzelni , hogy a fiad nagyon ragaszkodik hozzád, és másnál mindig sír.


Ha csak ti és keresztszülök+nagyszülök lesznek akkor ne hívd meg öket, de ha a te testvéred vagy unokatestvéred is ott lesz, akkor mindenképpen meg kell hívni.

2019. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!