Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám?

Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hiszi, neki van igaza, most nemrég legalább hatszor elmondtam egy dolgot, a végén se értette és akkor már az agyam kettéállt, és nem üvöltöttem vele, de felemeltem a hangomat, hogy hányszor mondjam el végre, és mégegyszer elmondtam, erre pofon vágott, hogy ne kiabáljak vele, pedig nem is flegmáskodtam, semmi. Tökre fáj, hogy ilyen, szerinte mindenki rossz (csak ő nem). Mindenkiben talál hibát de magába nem, nővéremet is folyamat piszkálja h nem csinál semmit, ő meg fekszik egész nap... Munkát nem talál (nem is keres annyira). Idegesít ez a helyzet. Mit tegyek? És még ő van felháborodva, ha valaki megmondja, amit kell.

Egyetemre járok, most nyárra nem találtam semmi munkát, még most is keresgélek, nem szeretek itthon lenni, sokkal jobb, amikor a koliba vagyok. De ő mindig ilyen volt, és csodálkoztam is, hogy milyen jó lett a viszonyunk, mikor elmentem és csak hétvégeken jöttem haza. Soha nem engedett sehova, a barátomnál se aludhattam 18 évesen úgy hogy 4 hónapja már együtt voltunk, 18 évesen vesztettem el a szüzességem, soha egy rossz szava nem lehetett volna, mindig jól tanultam, és ilyen velem... Most a pofon után úgy érzem, hogy nem gyűlőltem így még senkit... utálom...


19/l


2010. júl. 8. 13:48
 1/6 anonim válasza:

szia!

valószínűleg bántja, kudarcnak éli meg a munkanélküliséget. nem tud talpra állni, és hogy te otthon vagy, az folyamatosan szembesíti azzal, hogy ő nem sikeres. mit tehetsz? szerintem légy sokat a barátoddal, ez az otthoni hangulat semmiképp sem jó neked, az biztos. ha anyukádnak vannak olyan ismerősei, akikkel szerinted meg tudná beszélni a dolgait, keresd fel te őket, és kérd meg hogy segítsenek! Segítséget kérni nem szégyen! És amennyire tudod, próbáld meg nem bántani, a szeretet a legjobb gyógyszer! Még ha most dühös is vagy... Szeresd, mert csak 1 anyukád van, és kívánom hogy rendeződjön az életed! :)

2010. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
az előző hozzászóló vagyok. 19L
2010. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez marhaság egy anyád van szeressd mijez a maszlag? :S:S:S:S nagyon sokan utálják a szüleiket nem szeretni kell őőket hanem arra törekedni hogy mi sokkal jobbak és szeretetre méltóbbak legyünk náluk, hogy ne legyünk olyanok amilyenek ők voltak velünk, mármintha rosszat tettek ellenünk, énis utálom anyukámat mert igenis rossz ember, pénzéhes nagyon és kapzsi és ugyanez h magában nm lát hibát 18 éves lány vagyok, lesz saját életem és jobb lesz mint az övé volt és sokkal jobb ember leszek mint ő erre törekszem és nem arra h megbocsássak ha megbocsátok megengedem h ugyanazokat a hibákat v. épp beszólásokat elkövesse. mekkora egy baromság már komolyan -.-" mert igenis vanak rossz emberek és ezen belül vannak rossz szülők őket nem szeretni kell, hanem sajnálni vagy segíteni h megváltoztassák az éeltnézetüket v ha nem megy akk csak szintén sajnálni... mert igenis vannak ilyen emberek anyák,apák bátyák,hugok stb-stb.... akik nem érdemlik meg h megbocsássunk nekik és szeressük őket... ez a valós élet nm vmi mese h sírok pár sort anyám előtt azt ölelkezünk a kövi pillanatban. nőlj már fel..
2010. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
próbálok minél kevesebbet a barátommal lenni, csak sajnos ő dolgozik, így legalább 5-6-ig mindennap otthon kell lennem... segítek amibe tudok, és mégis ilyen. próbáltam tolerálni, de most elszakadt a cérna, ezért is sírtam, és most is folytogat a sírás... pedig nem szoktam. bánt hogy ilyen velem, egyik ismerősömnek sincs ilyen anyja, apum pedig mindent megtesz neki, pedig rákos... és akkor is apa a hibás meg mindenki más mindenért, de ő sose, hárítja a felelősséget, egy papírt nem tud kitölteni segítség nélkül... és itt vagyok 19 éves, sztem sokkal több papírt kellett neki kitöltenie, de én egyedül is meg tudok mindent csinálni. idegesít ez a helyzet. a saját bankszámlámról ha pénzt veszek le, már a plafonon van, én nem akarok a nyakukon élni, ami nem olyan nagyon szükséges, de kell megveszem magamnak, és ez se tetszik neki, nem akarok pénzt se kérni, most is el akarok menni barátommal csavarogni, nincs egy fillérem se, de multkor is kiverte a balhét, mert mertem leszedni a saját pénzemből amit az egyetemtől kapok... és nem szeretem amikor oltogat, mert ha visszaszólok, csak is én vagyok a rossz...
2010. júl. 8. 14:32
 5/6 A kérdező kommentje:
ja, egyébként nem ölelkeztünk, felhordott orral elvonult a szobába, és otthagyott a francba... de mindkét tesómmal is ugyanezt játsza mindig...
2010. júl. 8. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz helyzet, de azért idővel meg lehet oldani. Azért idővel, mert nem lehet egyről a kettőre megváltoztatni a dolgokat. Anyukádnak kell segítség, nem tudom, merre laktok, de ha ő nem talál munkát, és nem is keres, akkor neked kell tenni érte. A legjobb az lenne, ha felkeresnél mondjuk neten egy szociális munkás szakembert. Sokuk foglalkozik munkanélküli emberekkel, és szerintem tudnának segíteni ebben a kérdésben, persze ehhez is anyukád hajlandósága kell. Neked meg azt tudnám mondani, hogy évközben próbálj keresni kisebb munkákat suli mellett, ha van rá energiád, legalább abból is lesz egy kis pénz. Meg ha van rá lehetőséged, pályázz meg valamilyen szociális ösztöndíjat is a rendes ösztöndíj mellett. Ha összejönne a pénzed nyárra kereshetnél albérletet vagy évközben is, és nem kellene otthon lenned. Ha a barátoddal is komolyodnak a dolgok, még jól jöhet a lakás, vagy béreld barátokkal, hogy ne legyen olyan nehéz fizetni. Mivel apukád beteg, ezért vele foglalkozz többet. Ha anyukád olyan gonosz, hogy egy rákos beteg embert is képes szapulni és hibáztatni, akkor megérdemli, hogy kevesebbet törődj vele. Remélem segítettem valamennyit.
2010. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!