Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy egy kicsit...

Mit tegyek hogy egy kicsit máshogy nézzen rám legalább a családom?

Figyelt kérdés

5 hónapja szabadultam és egy ideig anyáméknál vagyok,leszek. Hülyén viselkedik mindenki körülöttem ha ott vagyok...de szerintem nem veszik észre h látok mindent amit körülöttem csinálnak. ha történik valami akkor egyből rámkennek minden szart a szomszédok is h 100 h én voltam de a fa$zom már kivan velük mer nem is én voltam. Azóta már van melóhelyem és most gyűjtök szóval nemsokára lelépek innen. pár haverral szakítottam a kapcsolatot de van pár gyerek aki emg maradt de ők sztem maradni is fognak, nem veszélyesek egyáltalán. kerülöm a balhékat amennyire tudom mert akkor is én lennék a szar h már megint mitcsináltam. Általában normális vagyok másokkal...próbálok jobb lenni de ha mindig ba$ztat valaki ez így nem fog menni. a külsőmön változtatni nem fogok. próbálok jobb szavakat használni csak kicsit nehéz lesz leszokni a rosszakról mert beleégett a szókincsembe de azt hiszem megtudomcsinálni. Ők nem veszik figyelembe h javulni szeretnék vagy valami. a hugaim is kerül pedig nem csináltam semmi durva dolgot.

azért kerültem oda mert nekemjött 1 gyerek én megvédtem magam, a rendőr jól rámba$zott egyet én meg vissza és elkezdtem menekülni de utána felnyomtam magam és 1,5 évet ültem. mit csináljak?

24/f


2010. júl. 7. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Bizalmatlanok veled, szerintem én is az lennék. Sok idő, folyamatos kitartás az okos döntések mellett, s aztán lehet továbblépni. Tabula rasa, azaz tiszta lapod már nem lesz, de tehetsz azért, hogy jobb legyen. Ne használj argo szavakat, um."rámb4aszottt", vagy B4sztat, az már egy lépés. Sok sikert hozzá!
2010. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem türelem :)

Azaz eleinte persze, hogy Te vagy a beszédtéma és mindig megtalálnak és furán viselkednek - nekik sem lehet egyszerű, védik a saját kis életüket.

De ha több idő elteleik és látják, hogy normális vagy, szépen visszaáll a rendes kerékvágásba. Ahogy mondani szokták, "minden csoda három napig tart".

Szóval élj normálisan, és előbb-utóbb újra elfogadnak.


De az is lehet megoldás, amit írsz, hogy gyűjtesz pénzt és új környezetben folytatod az életed.

2010. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az első, hogy fogadd el, ha ilyenek. Meg kell szoknod, hogy vannak fehérek, feketék, bizalmaskodók, bizalmatlanok, pletykásak, nagyszájúak, stb. ami sosem ok arra, hogy felhúzd rajta magad, vagy elkövess bármit, amit később megbánhatsz. A beszólogatóknál gondolj arra, hogy épp vesztésre áll a focicsapatuk, megcsalta a barátnőjük vagy egyéb olyan magánproblémájuk van, ami miatt ilyenek, ne kapd fel a vizet, inkább kérdezd meg, hogy mi bajuk van.
2010. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hugaidat vidd el vhova. Nem tudom mennyi idősek korukhoz megfelelően, kényeztesd kicsit őket. Én megértem őket, tényleg 100%an. Bizonyítani kell nekik, h te nem vagy rossz ember és szereted őket. Sok szerencsét
2010. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Szerintem változni elsősorban az ember saját maga miatt tegye és ne más miatt.

A családod bizonytalan ez biztos ki ne lenne az de ha szeretnek és bíznak benned akkor képesek leszek neked megbocsátani esélyt adni a változásra.

Abba hogy tényleg képes leszel megváltozni az azon is múlik bízol-e magadba és ha bízol akkor bármire képes lehetsz ha igazán akarod a dolgot.

2010. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legjobb dolog, hogy másképp akarod csinálni mint régen. Sajnos a bizalmat vissza kell nyerni a családod körében, jól írta valamelyik válaszoló, vidd el a testvéreidet fagyizni, beszélgess velük, hallgasd meg őket, ez fontos nekik és neked is.

És még egy fontos dolog, nem tudom, hogy beszéltetek-e arról a szüleiddel, hogy változtatni akarsz a hozzáállásodon, vagy csak éreztetni igyekszel velük. Ülj le velük mondd meg nekik, hogy változtatni igyekszel, de ehhez az kell, hogy ők is álljanak hozzád bizalommal, ne a bűnözőt, hanem a gyereküket lássák benned újra.

Menni fog nekik.

Egyébként még frissen szabadultál, ezekkel a nehézségekkel mindenkinek meg kell küzdenie. HÁl Istennek van családod, akik azért ott vannak. Te magad is tudod, hogy hányan vannak a börtönökben, akiket senki nem vár kint.

2010. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért kaptál másfél évet? Amiatt, mert a rendőrnek visszaütöttél? Ha tényleg csak ennyi történt, nagyon soknak tartom. Ha más is történt, amit nem irtál le, akkor értem a családod viselkedését, egyébként nem.Ha alapvetően nem vagy garázda, dolgozol, gyűjtögetsz,nem kellene igy bánniuk veled. Lehet, hogy korábban te sem viselkedtél velük úgy, ahogy kellett volna és most ennek iszod a levét? Akárhogy is, most jó úton jársz, bár ez a nehezebb.Jó, hogy ezt választottad és nem a könnyebbet !!Ha új éltet akarsz kezdeni, akkor próbálj meg minél előbb kikerülni a korábbi környezetedből, s ha a családod ilyen, akkor tőlük is el kell egy kicsit távolodnod, nehogy a sok rossz megjegyzés, feltételezés stb.visszatereljen a régi, helytelen útra ! Gratulálok a döntésedhez, sok erőt, kitartást kivánok! Ha a családod látja majd, hogy más, jobb lettél, remélhetőleg nekik is megjön az eszük. Szerintem most melletted kellene állniuk és segiteni téged, nem bántani !
2010. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
"Véletlenül" hagyd fent ezt az ablakot monitoron, hogy "véletlenül" észrevegyék és elolvassák mit is gondolsz. :)
2010. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyrészt én nem foglalkoznék senkivel sem, ne érdekeljen, hogy ki mit mond. de a családodnak valahogyan mindenképp bizonyítanék. én voltam hasonló helyzetben. egy kisvárosban mindenki mindent tud, elítélnek, beszélnek rólad, nagy ívben elkerülnek, hátat fordítanak neked még a barátaid is. de rájöttem, hogy miért meneküljek el innen? miért bizonyítsak mindenkinek hogy megváltoztam? miért tegyek bármit máshogy csak hogy kedveljenek? hát nem. nem érdekelt. és nem is érdekel. a szeretteimtől elnézést kértem és próbáltam újra visszaférkőzni a bizalmukba. volt, aki segített ebben volt aki ellenséges volt, és volt aki csalódott bennem akkorát, hogy hónapokig hozzám sem szólt. de szépen lassan bizonyítottam, normálisan viselkedtem, megváltoztam minden téren, jó gyerek lettem. szóval akinek kellett annak bizonyítottam, attól elnézést kértem, de mindenki másra tettem nagy ívben. azóta is ott élek, de nem érdekel senki véleménye, max a családomé. megváltoztam az tuti, de nem érdekel hogy ezt tudja e valaki vagy sem. a lényeg, hogy én jól érzem magam és neked is ezt javaslom. sajnos az emberek ilyenek. könnyen ítélkeznek. hamar pletykálnak és hamar terjesztenek mindenfélét. nem szabad foglalkozni velük. kitartás, ez időbe és energiába fog telni. de ne add fel soha! sok szerencsét
2010. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dolgot kellene tenned! A volt börtöntársakat örökre elfelejteni; soha, senkivel ne állj közülök többé szóba még akkor sem, ha ott bent jóban voltatok.

Így kezdődhet egy új élet. Inkább a börtön előtti, régi barátokhoz próbálj újra közeledni.

Amíg nem teszed azt, amit tanácsoltam, bizamatlanság vesz körül. Így sem lesz könnyű, de ha akarsz, túllépsz ezen a nehéz ügyön.

A családtagjaiddal ülj le egyszer és kérd meg őket, hogy ne nehezítsék meg a további életedet, hiszen nem is a nehéz bűnözők közé tartoztál és ami megtörtént, soha több nem fog megtörténni.

Én elfogadnálak annál is inkább, mert volt valaki, aki közel állt hozzám és elbotlott. Ma már sikeres üzletember, mérnök. Van tehát felállás.

Ha semmiképpen nem állnak melléd, minél előbb légy önálló és mutasd meg, hogy egyedül is boldogulsz.

2010. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!