Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bajod van? Semmi! Miért...

Mi bajod van? Semmi! Miért nem képes a párom egy ilyen egyszerű kérdésre sem válaszolni? Miért duzzog órákon keresztül és miért csak ezt hajlandó válaszolni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 01:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezném: a válaszoktól okosabb lettél?
2010. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a kérdező biztos férfi, mert én pl nő vagyok ,és ugyanezt csinálom, amikor valami nagyon bánt, és azt akarom,hogy ne énnekem kkelljen elmondani.

Ilyenkor az az érzésem,hogy a páromnak egyszerűen ismernie kell már anniyra,hogy tudja mi a bajom, és ne kérdezze meg.

Én ilyenkor mondom ezt.

2010. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Bizonytalan, talán kicsit hisztis a hangulata, amit érzelmi játszmázásban él ki. Van ez így.

Gyarlók vagyunk, néha bénázunk, néha rámegyünk a másik idegeire.

Nem kell ezt életfogytiglan tűrni de nem is kell ezért kenyértörésre menni. Mond el neki kedvesen, hogy ez volt az utolsó találgatásod, mert bár szereted őt és nem szereted nézni ha rossz a kedve, magadból sem akarsz bohócot csinálni. Majd megtanulja lassan, hogy a játszmázásnak vége, neki is másképp kell kipörgetnie a dolgokat. Rád is tekintettel kell lennie.


Annak írnám, aki pedig retardált hülyegyereknek hívta a párodat.

Igaz, hogy a kommunikáció nagyon fontos egy kapcsolatban. De egy jéghidegen az emberi kapcsolatokra tekintő, az emberek kissé kusza működését, gyarlóságait, hibáit nem értő szemű emberrel együtt élni, aki szeret otrombán ítélkezni...már párdon, de onnan kell elcsomagolni a holmiainkat. Esetleg találunk kevésbé ügyes kommunákációs szakembert ellenben jószívű partnert.

2010. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok, és nálunk is megtörténik néha ez a szituáció. Sokszor nincs is semmi bajom, csak éppen szótlanabb vagyok a szokásosnál. Ilyenkor ki tud akasztani, ha ahelyet, hogy beszélgetnénk felteszi a kérdést. A válasz természetesen a semmi, hiszen így is van, erre meg nagy morcosan elvonul netezni, barátnőzni, tv-t nézni.

A másik eset, amikor tényleg megbántódtam, de nem akarok ezen lovagolni, szeretnék túllépni a dolgon, veszekedés, vita nélkül, hiszen nem történt semmi lényeges dolog, csak egy kicsit megbántódtam. Erre ahelyet, hogy másra terelnénk a dolgot nekilát piszkálni, hogy mi bajom van. És megint vagy túl sokáig piszkál, vagy megsértődik, pedig simán túl lehetnénk már az egészen, ha észrevenné, hogy próbálok beszélgetni.

Szerintetek hisztis vagyok?

2010. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ez nem hisztéria, ez zárkózottság.
2010. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

00:40 és 09:26

Épp rátok céloztam korábban (07-07 08:56).

Egyik sem biztos, mivel nem írta, hogy ő milyen nemű. Mindkét eset lehetséges. Azért vicces, hogy ilyen tisztán megjelennek a tankönyvi példák.


00:40-s nő. A viselkedésed érthető, de nem szerencsés. A párod ugyanis (gondolom) nem nő. Mi pasik meg úgy működünk, hogy utáljuk az ilyen rejtvényeket, hogy aztán vagy beletalálunk a megoldásba vagy nem. A párod ismer annyira, hogy rájöjjön, hogy baj van, de miért kell megnehezítened a dolgát? Sokkal jobb lenne mindkettőtöknek, ha előállnál azzal, hogy "nagyon szeretlek, csak ez a pár dolog nem tetszik (vagy az rosszul esett, hogy...), szeretném ha változtatnánk rajtuk". Az ilyenekre sokkal jobban fog reagálni, mintha azzal idegeled, hogy találja ki.

2010. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Talán ha nem azt kérdeznéd mi a (f*sz) baja van, válaszolna.

Javaslom a "szomorúnak látszol, történt valami, elmeséled, tudok segíteni?" verziót. Csodákra képes.

2010. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány?

H a nő mondja, akkor ez a normális tipikus válasz. Nem így kell kérdezni, hanem ezt mond:

Látom, hogy bánt valami! Én bántottalak meg valamivel? Nem szeretem nézni, ha rossz kedved van. Kérlek, mondd el, mi bánt, mert kitalálni nem tudom, akárhogy szeretlek.


Ha férfi mondja. akkor azt jelent: hagyd békén, és ne is szekáld, majd ő előjön, ha feldolgozta magában. Akkor már nem kell rá vissza utalani.


Mars és Vénusz Mindörökké együtt c. könyvben kaphatsz szótárt a beszélgetések megindításáshoz.

2010. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok:S de én nem azért mondom azt. hogy "semmi" mert, hogy a párom találja ki mi a bajom, hanem amikor megbánt én inkább nem szolok hozzá, "duzzogok" egy kicsit, hogy lehiggadjak és ha át gondoltam megbeszéljük. Mert ha egyből megbeszéljük akkor lehet olyat vágnék a fejéhez amit később megbánnék és azt nem szeretném. De sajnos ez őt zavarja, hogy nem mondom el egyből mi bánt. Én ilyen vagyok, probálok tenni ellene, de nem mindig sikerül. Jó olvasni a válaszokat, sokmindent megtudtam belőle
2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!