Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adhatnék a páromnak...

Hogyan adhatnék a páromnak önbizalmat?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt sokan csak érdekből barátkoztak vele. Bizalmatlan minden emberrel, mindenkiben az ellenséget látja aki a pénzére/sikerére/párjára (azaz rám) hajt.

Féltékeny. Nincs egy igazi barátja sem. Már nem is akar senkivel közös programot, mert hogy őt mindenki utálja.

Én vagyok az egyetlen aki nem érdekből hanem szeretetből van vele. Inkább mindenkit ellök magától (család, barátok, munkatársak), csak nehogy csalódnia kelljen.


2010. júl. 6. 16:40
 1/7 A kérdező kommentje:

28 éves, jól keres, jószívű és ezt sokan kihasználták, pl. az exei is.

A "barátok" kölcsön kéregettek tőle, ő meg jószívvel adott, de ritkán kapta vissza,

2010. júl. 6. 16:43
 2/7 anonim ***** válasza:
szia!ha neked vannak barátaid vid Őt oda, ha te ilyen rendes lány vagy tényleg szerelemből vagy vele akkor a te barátaid is ilyenek,mint te!ott majd bizti jobban felfog szabadulni?!:)
2010. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8 évvel idősebb nálam, az én barátaim neki túl fiatalok.
2010. júl. 6. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
önbizalmat nem lehet adni. persze lehet bíztatni az embert, de attól igazából csak még kiszolgáltatottabbá válik. ha féltékenykedik, mondd el neki, hogy bánt téged, hogy ennyire nem bízik benned.
2010. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külsőre egy álompasi, és szerinte elfogom hagyni egy kigyúrt pasi miatt.
2010. júl. 6. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az en volt baratom is ilyen volt.

mindig onbizalomhianya volt, mindig mondta, hogy en majd biztos elhagyom egy "jobb pasi" miatt. holott szerettem tiszta szivbol es nekem ugy tetszett, ahogy volt.

Feltekeny volt o is. egy ido utan mar ram is, pl hogy jobb munkam volt, mint neki, tobbet kerestem, kevesebbet dolgoztam. Voltak barataim, neki nem voltak, mert tarsasagban csak kulonvonult es nem kapcsolodott be a tarsalgasba. En elvittem az en barati tarsasagomba, de ott is csak fejeket vagott es latvanyosan utalt mindenkit.

Kerdeztem miert? Es akkor meg volt sertodve, hogy "latod, nem vagyok eleg jo neked".

2 evig probaltam bele onbizalmat onteni, batoritani, mert szerettem. Aztan elvesztettem a turelmemet, mert a rosszkedvevel es pesszimizmusaval engem is lehuzott.

Szakitottunk es jol vagyok koszonom.

Azt mondom, hogy senki sem masokert szuletik a foldre, megprobalhatod novelni az onbizalmat es segiteni, hogy felszabaduljon, de ne menjen az egesz a Te eleted rovasara. Ha o nem akar magan segiteni, akkor az Atyauristen is lejohet az egbol, nem fog szamitani.

2010. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez a "sokan csak érdekből barátkoztak vele" szúrt szemet, már akkor sem volt semmi önbizalma, így másokban sem bízott, ez egy öngerjesztő folyamat, már akkor is félreértelmezte a helyzetek egy részét.

Pszichológus ötletét felvetetted már? Mindannyian szenvedünk több-kevesebb önbizalomhiányban, de ahogy leírod a barátod, ő már extrém esetnek számít.

2010. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!