Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak mostanában minden...

A páromnak mostanában minden fontosabb. Lesz még olyan mint régen? Én vagyok önző?

Figyelt kérdés
A párommal távkapcsolatban élünk egy éve (előtte 2 évet együtt). Nyáron együtt tudunk lenni 3 hónapot...de mióta találkoztunk úgy érzem sokkal fontosabb lett neki a munkája, "maga baja", a hobbija mint én...Lehet, hogy "megszokta" nélkülem...Azt hittem a nyáron egész végig egymással leszünk elfoglalva, elválaszthatatlanok leszünk, mert év közben keveset találkoztunk. Azonban mióta találkoztunk neki a legfontosabb a munkája, amit teljes odaadással csinál, mivel ez a hobbija is, ha lehet annak nevezni az orvoslást. Ne értsetek félre én örvendek, hogy szereti a szakmáját és nagyon büszke is vagyok rá. Örvendek, hogy megtalálta azt ami számára fontos, de én valahol elmaradtam út közben, alig látom, már mindig olyankor van dolga mikor velem kellene találkozni. Szóvá tettem, nem csúnyán, de megmondtam a problémámat, szerinte rémeket látok, de én nem így érzem. Hetek óta ez van. Egyik alkalommal azt mondta, hogy a "karrierje útjában állok". Ez nagyon rosszul esett, mert világ életemben támogattam, biztattam, mellette voltam, egy szót se szóltam. Valóban önző vagyok mert törődésre vágyom? Ne hanyagolja a munkáját miattam, csak kicsit velem is törődjön ennyit szeretnék...vagy lépjek ki az életéből és hagyjam "karriert építeni"? (egyébként eljegyzést tervez és a közös jövőt...) De így?
2010. júl. 6. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

és távházasság lenne majd??

Hát ez miféle kapcsolat? Marha fontos vagy neki. Hagyd ott a fenébe.

2010. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is ez a helyzet, ő autószerelő meg bulikba ők építtik a színpadot, stb. sőt bütyköl is és mindig közbejön valami munka mikor velem kéne lenni, és nekem meg is mondta nyíltan, hogy nála a munka az első. Hát én is gondolkozok a szakíttáson, lehet neked is az kellenne.
2010. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem:)) nem lenne az. max két éven belül össze tudnánk költözni...

azzal nincs baj, hogy szeret, vagy azzal, hogy én szeretem-e, csak most valami "más" lett...

2010. júl. 6. 10:26
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem úgy tűnik, hogy most mutatta meg az igazi önmagát. Könnyű úgy egy kapcsolatot fenntartani, ha a másik fél távol van, amikor nem kell igazabol időt és energiát ráfordítani.Ez a "karrierje útjában állok" szöveg pedig nagyon durva!!
2010. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2010. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem távolról tartottuk fenn a kapcsolatot hiszen írtam 2 évig együtt voltunk csak egyetem miatt más városba kerültem...

félig poénnak szánta a kijelentést, de azért kösz az ilyen poént...

az a rossz, hogy mi mindig "álompár" voltunk akiket irigyeltek, hogy mindig mindent megoldunk és ez igy is volt...soha nem volt féltékenykedés és igazi nagy szerelem és annál nagyobb szeretet volt(van) bennünk...

de most ettől a nyártól azért nem ezt vártam...csalódott vagyok...

húszas éveink elején vagyunk mindketten

2010. júl. 6. 10:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd, hogy ha együtt éltek, nem lesz köztetek az orvoslás!- sajnos ez egy olyan szakma ami teljes embert kíván. Azt kell belátnod, hogy ő ennyit tud adni neked, s ezzel meg tdsz-e elégedni, mert azt mondod szeret, ebben biztos vagy, s közös jövőt tervez veled... Elképzelhető, hogy már te vagy az aki nem így képzeli el a jövőjét, ezt kell tisztázni, s ha úgy érzed, kevés amit adni tud, felesleges állandóan bántani érte, be kell látni, hogy nem megy együtt.
2010. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem bántom érte...sosem tettem. És a szívem mélyén úgy érzem semmit nem így tenne és nem lenne ilyen magabiztos és boldog ha nem lennék mellette...kérdés igen, az, hogy csak adok vagy kapok is?

Mondtam neki, hogy nem szeretnék otthonülős családanya lenni és besavanyodni, mert a férjem állandóan dolgozik...azt mondta, hogy ő mindent megtesz majd...

Persze tudom, hogy ez a szakma teljes embert kíván, de mikor nem dolgozik legalább akkor lenne ideje és kedve hozzám...

2010. júl. 6. 10:39
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is alkalmazkodnod kellene most hozzá. Kicsit önzőnek tűnsz, mint egy kislány,aki húzza az anyukája kezét, hogy "deeee megígééérted". Ez az élet. Megtalálta a hívatását, szívét-lelkét adja érte. (Bár más orvosról is el tudnám mondani...). Ha valóban szereted, akkor értsd meg őt, és támogasd továbbra is. Ha pedig neked ez valahol "macerás", akkor fiatal vagy még, nem muszáj áldozatokat hoznod.
2010. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan, mint régen, mert egy kapcsolatnak van egy fejlődési üteme, de ez normális.

Ami nem normális, hogy nálatok rossz irányba fejlődött a kapcsolat.

2010. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!