Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg otthon?

Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátommal úgy döntöttünk, hogy a nyárra (vizsgaidőszak miatt csak 2 hónapra) összeköltözünk, mert így nem kell fizetnem a kolit és buszbérlet sem kell, hogy bejussak dolgozni. (3 éve vagyunk együtt)

Viszont a szüleim (főleg anyum) nem kedvelik a barátomat...Bármikor mesélek róla bármit (pl h letette a jogsit, saját albija van stb) megfagy a beszélgetés és nem hajlandó tovább erőltetni a témát...mindig fintorog ha róla van szó, semmi sem tetszik neki...

Emiatt nem merem elmondani otthon, pedig muszáj lesz (akárhogy 300 km van köztem és a szüleim) mert könnyen kiderül az ilyen...

Kérlek segítsetek!


2010. júl. 5. 08:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%

ez eléggé nehéz eset :S

ha felnőtt vagy, akkor meg kell mondanod a szüleidnek h őt szereted, már régóta együtt vagytok, és ez a te életed és vele szeretnél együtt lenni. Ne hagyd h tönkretegye a kapcsolatotokat a szüleid, mert utána sose tudsz majd nekik teljesen megbocsátani. 16/F

2010. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát a száddal kell elmondani. Ha fintorog, hát fintorog...

Felnőtt nő vagy és félsz anyukádtól? Nőjj fel, vállald a véleményedet, meg amit szeretnél, azért merj kiállni. Itt kezdődik a felnőttség.

2010. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Anya, összeköltözöm XY-nal!

Ha vizsgaidőszak, akkor elég nagylány vagy már, az anyukádnak ilyenkor már semmilyen beleszólása nincs abba, hogy kivel élsz.

Kérdezd meg, mi a baja a barátoddal... Vagy azt, hogy mennyivel lenne jobb, ha egy nővel élnél, vagy szültél volna egy olyan gyereket, akinek azt sem tudod, hogy ki az apja.

Fogadja el, hogy Te Őt választottad, ha nem sikerül neki, na bumm, nem azért fogtok szétmenni mert anyu véleménye számít.

2010. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anyum se kedveli a páromat, tavaly nyáron olyat is mondott, hogy lelöveti bérgyilkossal ha össze akarunk költözni. Ahhoz képest már fél éve itt lakok nála, igaz nem tetszett anyunak, se senkinek a családban, én is féltem tőle, de kiálltam a kapcsolatunkért, mert tudom, hogy nagyon szeret. Egyébként is csak 10 percre vagyok tőlük. :)

20/L

2010. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

mit mond anyud miért nem kedveli a barátod?

esetleg egyke gyerek vagy és nagyon félt?

2 hónap nem a világ, legalább jobban megismeritek egymást, ez a te döntésed..mindenesetre legyél őszinte a szüleiddel...majd csak megbarátkoznak ezzel

2010. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem, is irták már, felnőtt vagy, tanulsz, dolgozol, eltartod magad, csak beszámolni kell erről és nem engedélyt kérni !! Neki joga van ahhoz, hogy ne tetszen a barátod, neked pedig a saját életedhez.Nekem sem igazán tetszik a fiam barátnője, de tudomásul veszem, mert mást nem tehetek. Elmondom a szempontjaimat, amivel egyet is ért, de a döntés és a következménye is az övé, és ezzel tisztában is van.Légy boldog a barátoddal, használjátok ki ezt a két hónapot !
2010. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
19 vagyok, de nem érezhetem magam felnőttnek, mert mégis csak a szüleim fizetik a taníttatásomat...ügyesen használják ezt a lapot, mindig ezzel zsarolnak
2010. júl. 5. 09:42
 9/11 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy miért szeretik...én 16 voltam, a barátom akkor 21 volt amikor összejöttünk, és akkor a nővéreim és a szüleim is azzal jöttek h tuti pedofil...a kora miatt el is áshatja magát... pedig sztem 3 év együttlét után bizonyította h nem csak egy futó kapcsolatot jelentek neki

nem vagyok egyke, de én vagyok a legkisebb (két nővérem van)

2010. júl. 5. 09:46
 10/11 A kérdező kommentje:
bocsánat: mmint miért NEM szeretik
2010. júl. 5. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!