Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremehet ezért anyával a...

Tönkremehet ezért anyával a kapcsolatom? Haza kéne költöznöm?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy anyukám időszakosan szereti a barátomat, akárhányszor nagyon jó viszonyba kerülnek, a barátom mindig tud olyat szólni, hogy ennek vége legyen. Szintén ez volt, de mostmár együtt élünk egy hete. Anyu ki se állhatja és mióta eljöttem otthonról azt hallgatom, hogy választhattam ezt az embert, stb.. Én szeretek vele élni, de ha ez a családi életem rovasara megy, akkor inkább hazacuccolkodom...
2019. ápr. 2. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden esetben a család az első. Sajnos nem te vagy és nem is te leszel az egyetlen, akinek a párját nem fogadják el. Ha állandóan ez menne, akkor mindig az lenne, hogy az emberek ott hagynák egymást.

Vagy eltűri, vagy így járt. Nem vagy már gyerek, hogy otthon kelljen élned.

2019. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem mindegy, hogy a barátod vérig sértette anyádat, vagy anyád egy drámakirálynő, aki azon hisztizik, hogy pl. nem kétszer szedett a párod a leveséből.
2019. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem hisztis anya, de azért azt sem lehetne mondani, hogy vérig sértette.


Én járok haza, 5 perc ide a mi lakásunk, töltök velük időt, de így nem lehet normálisan időt tölteni egymással, hogy 90% a baratom a téma és hogy miért őt választottam, stb.

Most is indulok haza és csak imádkozom, hogy új téma legyen... Bár erre előre tudom a választ. :(

2019. ápr. 2. 13:11
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne menj "haza" ennyiszer. Kicsit gyerek vagy még a felnőttesdihez, ha ennyire az számít neked, hogy anyádnak mi a jó.
2019. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

El kell dönteni, hogy anyukáddal vagy a barátoddal tervezel élni, és melyiktől szeretnél családodt.

Egy "szülői szem" egy kicsit csalóka, mert nem csak jót akarunk a gyermekeinknek, hanem többségében tulajdonságai hasonlítsanak ránk...

Van benne egy kis féltékenység is, de azért érdemes odafigyelni, mert a szülő mint külső szemmel szemlélő többmindent észrevesz a gyermekei párján mint maga a gyerek.

Szóval haza ne költözz, hanem ülj le anyuddal, beszélgess vele, hogy mi nem tetszik, és vizsgáld meg igaza van-e.

2019. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "mindig tud olyat szólni"?

Udvariatlan, tiszteletlen a viselkedése?

Vagy csak nem értenek egyet valamiben (Pl politika, vallás stb)

Ha a párod dolgozik, becsületes, hozzad jó ember, akkor anyukádnak nem lehet semmilyen kifogása.

Ezt így, ahogy van, a szemébe is mondanám, azzal kiegészítve, hogy te szívesen töltesz velük időt, de nem pofozózsáknak jössz haza - azaz vagy témát váltanak, vagy fogod magad és elmész. De ezzel nem fenyegetőzni kell, hanem meg is tenni, hogy ne csak üres szavak legyenek.


Gyakorlatban: legközelebb, amikor anyukád elkezdi szidni a párod, nyugodtan felállsz, közlöd, hogy ezt nem kívánod hallgatni, udvariasan megköszönöd a vendéglátást, és eljössz.

Legközelebb szintén. Semmi vita, semmi dráma, semmi magyarázkodás!

Harmadszorra, negyedszerre már vigyázni fog anyukád, hogy mit mond.

Kitartás!

2019. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sem szerették a férjemet, de a 43 együtt töltött év igazolta a választásomat.
2019. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a barátod előbb fog otthagyni, ha nem állítod le anyukád és nem állsz ki a párod mellett.

Felnőtt ember vagy, normális, hogy van párod és vele élsz. Az nincs rendben, ahogy anyukád viselkedik.

Ha csak nem valami maffia vezér a barátod, akkor nem indokolt beleszolnia

2019. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ezért inkább hazacuccolkodsz, akkor inkább menjetek szét, mert ebből jó nem fog kijönni.

És fel is készülhetsz arra, hogy anyád mellett fogod leélni az életedet.

2019. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád mellett nincs férfi, akkor érthető, hogy sokszor kedveli a barátodat, máskor meg saját párkapcsolati hiány miatt irigykedik rád . Ha eljöttél otthonról, akkor felgyülemlik benne a "félelem", hogy egyedül marad. Ne feledd, hogy mindenkinek a saját életét kell élnie és az a normális, ha a gyerek elköltözik otthonról.
2019. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!