Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondta ezt az anyám?

Miért mondta ezt az anyám?

Figyelt kérdés

Tudni kel, hogy a kapcsolatunk nem valami fényes.. Folyton leszól valamiért, olyanért is amihez semmi közöm...

Kedden azt mondta nekem, hogy kár, hogy nem rakott be intézetbe!

Ezt miért mondhatta?? Talán a betegségem miatt? Félt, hogy gyogyós leszek, vagy mi?


[link]


15/L


2010. júl. 2. 16:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

De akkor vajon miért?

Ha megkérdezném tőle, akkor sem mondana semmit, hanem csak lehurrogna :/

2010. júl. 2. 17:22
 12/17 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélgetni erről vele békés időszakban erről, a születésedről, és hogy hogyan hat ez az életére. Amikor van ideje...stb. Azért, hogy tisztábban átlásd a helyzetet.


Lehetséges, hogy a betegséged nagyon megterhelte az életét, emiatt máshogy alakult az élete, mint ahogy alakulhatott volna, ezt nehezen /vagy nem tudta eddig feldolgozni (kérdés, tudja-e majd valamikor), tehát valójában saját magával van baja (hiszen ő nem tudja feldolgozni), ezért kivetíti rád. Ezt nem látja át, valamiért nem képes rá.

Ráadásul ha 3-an vagytok, szerintem 3 gyerek=3-szor annyi boldogság de feladat is, ez is fáradtsággal jár.

De ezeket nem azért írtam, hogy felródd ám neki! Erre magától kellene rájönni, ha majd megérik rá.

HA EGYÁLTALÁN EZ AZ OK...

Ha igen, gondolj arra, hogy sokan vannk hasonló helyzetben, és keresd a Neked legjobb utat. ha igen, ne hasonlítsd majd magad testvéreidhez vagy bárkihez, mert Neked más életed van.

A Neked legjobbakat kívánom Neked, és jó egészséget!

2010. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs...Mármint úgy értem, hogy a betegségem miatt még nem volt semmi bajom... Nem kellett kórházba mennem miatta, semmi! Szóval semmi teher nincs benne....
2010. júl. 2. 17:33
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ha megkérdezném tőle, akkor sem mondana semmit, hanem csak lehurrogna-"

Ha meg akarod tudni az igazat, tőle tudhatod meg, nem a fórumolvasóktól! A magad érdekében előtte átgondolhatod, összeírhatod pontosan a kérdéseidet, hogy emberséges, nem sértő hangnemű legyen, ne arról szóljon, hogy vádolod, hanem informálódó jellegű. Hasznos, ha az "én" érzéseidet hangsúlyozod ki (pl. rosszul esik, hogy...). Mutasd ki a megértésedet, szavakkal is, tehát Neked is fel kell nöni ehhez a beszélgetéshez.

Akit vádolnak, automatikusan védekezni kezd, ez is lehetett az eddigi sikertelen kommunikáció oka.

A szeretet szóljón belőled! :)

17.28-as

2010. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A születésedről, hogy ez hogyan hatott az életére, hogyan élte meg.
2010. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
megkérdeztem...azt mondta. Gondolkozzál! (de ilyen szemét hangsúllyal)
2010. júl. 2. 20:28
 17/17 anonim ***** válasza:

szerintem akkor nem ilyen ok, vagy NEM DIREKT ilyen ok, hanem valami miatt megsértve érzi magát. lehet, ne úgy fejezted ki magad, könnyelmű voltál az elmúlt években többször.

Próbálkozz máskor is, szerintem mond meg, hogy nem tudod mindig úgy kifejezni magad, ahogy szeretnéd, szeretnéd, ha megmutatná, hogyan kell úgy, hogy a másik ne sértődjön meg, kérdezd meg, megbántottad-e valamivel...stb.

Még mindig a 17.28-as

2010. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!