Behajthatják rajtam a pénzt?
Tesómmal ketten élünk a szüleink után örökölt lakásban. Én 24 ő pedig 26 éves. Mind a ketten dolgozunk,ketten fizetjük a számlákat,és kábé egyformán álljuk a kaját. Se én se ő nem keres sokat,ha minden ki van fizetve akkor alig marad pár ezer ft. Mostanában tesóm nagyon sokat költött(új telefon,új ruhák,rengeteg buli-ez az amit láttam),amit sejtésem szerint Provident hitelből fizetett. fogalmam sincs miért vehette fel. Minden péneteken 6 óra körül elmegy vhova,mert akkor sz9okott jönni egy hö9lgy,aki őt keresi. Én rendszeresen mondom h nincs itthon nem tudom hova ment. A telefont gyakran itthon hagyja és ha azon hívják akkor megszoktam mondani h nincs itthon nem tudom mikor jön meg. A postaládát mindig ő nézi,de a múltkor én vittem be a leveleket és láttam egy Providentes levél jött neki.
Holnap péntek és már előre félek h megint őt fogják keresni. A múltkor mikor itt volt a nő,tőlem kérdezte h én nem tudom e azt oda adni amit kell? mondtam h én nem tudok semmit.
Aláírtál bármit is? Nem...
Akkor nem tudnak semmit behajtani rajtad. Az semmit nem jelent ,hogy a testvéred.
Már bocs, de miért nem kérdezel rá konkrétan a testvéredre, hogy ezek a kétes ügyek mik?
Ne dugd homokba a fejed, ha Providentes levelet láttál, akkor a testvérednek dolga van velük.
Nincs olyan, hogy csak az ő tulajdonrészét terhelik, ugyanis osztatlan közös tulajdonban van a lakás. Ha a bank, vagy bármilyen végrehajtó fog intézkedni, akkor bizony az az egész lakást fogja terhelni.
Én a helyedben sürgősen megválnék a közös lakástól és mindenki intézze az életét külön-külön, ha ilyen felelőtlen, meggondolatlan a testvéred.
Már nem kisgyerek, az életmódjával meg nem kéne másokat is tönkretenni, ezt ő is tudhatná.
Igen, gyanús, hogy hetente házhoz járnak a hitel törlesztőrészletéért. De a házra nem terhelhetik rá, ugyanis ez nem jelzáloghitel.
Viszont nemfizetés esetén a bank el szokta adni behajtócégeknek a kintlévőséget bagóért, és ők viszont behajtják. Ha nem pénzben, akkor ingóságban. Lefoglalhatják a tévét, a hűtőt stb... :-(
Ez így van ahogy az utolsó írta.
Majd jönnek foglalni. elöször értékesebb dolgokat visznek pl tv számítógép stb... a házra nem fognak rátenni semmit, a tesódnak fizet´séböl fogják vonni, de elöbb ingóságot visznek.
szerintem sürgösen szedd elö a te ingóságiadrol a számlát és mikor jönnek mutogasd hogy a te tulajdonod. aztánne legyél kedves a tesódhoz az ö ingóságait add oda így lehet elég egy értékesebb gépet elvisznek.
Neked nem kell semmit fizetned,bármit is mond a hölgy!
Viszont tesóddal beszélj,ha nem is az egész heti törlesztőrészletet,hanem mondjuk heti egy ezrest kifizet,már nem fog többszörösére nőni a hitele,mert mint valaki írta,a providentnek nincs követeléskezelő osztálya,egyszerűen eladja a bedölt hiteleket.
Milyen zagyvaságokat beszéltek össze-vissza? Már ne is haragudjatok. Mi az, hogy a közös tulajdonban lévő ingatlant TELJESEN terhelhetik? Ez akkora ökörség, mint ide Jeruzsálem!!!
A saját tulajdoni hányadát (magyarul az ingatlan felét) terhelhetik, végrehajthatják stb. Tehát beterhelhetik az ingatlanra, ugyanis ha végrehajtásra kerül a sor, a testvéred a tulajdonrészével IS felel a tartozásért, és a végrehajtó az Ő RÉSZÉRE bizony jegyeztethet be végrehajtási jogot. De mint tudjuk egy fél ingatlan nem forgalomképes, így ez szélmalomharc lenne, ezt tudja a végrehajtó is. A másik tulajdonosnak a végrehajtás megindításakor AZONBAN ÖNKÉNT LEHETŐSÉGE VAN bekapcsolódni a végrehajtásba, és a kényszerintézkedést a teljes tulajdonra kérni (ez LEHETŐSÉG, nem KÖTELESSÉG), de ezt hülye lenne, mivel sokkal szarabbul járna, mintha eladnák piaci áron vagy ahhoz közeli értéken...
A másik ökörség, hogy a behajtócég megy és foglal. Azt ugyan mi jogosítja őt a kényszerintézkedésre? Ne szórakozzunk már! Magyarországon egyedül a végrehajtói jogkörrel rendelkező személy jogosult saját(!) tulajdonú ingóság állami kényszer útján történő foglalására és kényszerértékesítésére. Senki más. Az, amikor a bank megy a LÍZINGELT autóért (amely a BANK TULAJDONA) az kicsit más kategória...
Úgyhogy az ügy végrehajtásra kerülhet, ekkor a testvéred tulajdonrészét végrehajtás alá vonhatják, de mivel van jövedelme, amely terhelhető, és mivel az összeg nem nagy (egy-kétszázezer forint), így a végrehajtás során ingófoglalást a végrehajtó NEM FOG ESZKÖZÖLNI, mert semmi értelme. A jövedelemből fél év alatt téríthető a kötelezettség, így nem fog belemenni ilyen dolgokba. Még az sem biztos, hogy végrehajtási jogot karcol a tulajdoni lapon a testvéred részére (bár ezt szeretik a végrehajtás megindulásakor, kvázi-biztosítékként, de nem szokták ÉRVÉNYESÍTENI a végrehajtást).
Tehát nyugalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!