Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Próbáljam toleráln...

Mit tegyek? Próbáljam tolerálni ezt az életstílust, vagy nincs esély a boldog folytatásra?

Figyelt kérdés
Öt éve vagyok együtt a párommal, minden fantasztikusan működött eddig. Mostanában viszont felvetette a párom a házasság és gyerek témát. Félek, hogy megkéri a kezem. Gondolom ez a nők 95%-ának elképzelhetetlen. Nálam mégis így van, én nem álmodozom erről 5éves korom óta, és nem is az a baj, hogy nem imádom a páromat. Gyereket sem szeretnék, ő eddig nem foglalkozott vele, de mostanában nagyon rákapott a témára. Tudom, hogy családcentrikus és elképzelhetetlennek tartja az életet a klasszikus családmodell nélkül. Szeretem a gyerekeket, de akkor, hogy ha az nem az enyém. Mindketten jó egzisztenciával rendelkezünk és nagyon nem szeretném feladni ezt egy szülés miatt. No meg a mostani kényelmes életemet sem. Engem kielégít teljes mértékben, hogy ketten vagyunk és azt csinálunk amit akarunk a szabadidőnkben. A házasságot pedig fölöslegesnek tartom. Mi legyen? Gondolkoztam rajta, hogy hátha bejönne nekem ez a fajta élet is, de félek, visszasírnám a mostani helyzetem.
2010. júl. 1. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Amint megpillantod először a babád meg fog változni a gondolkodásmódod. Szerintem vágj bele, amúgy is ez egy kihívás neked. Az tény és való, hogy ilyen kényelmes életed nem lesz többet, de sokkal többet fog számodra jelenteni a család, mint ez a jelenlegi komfort.
2010. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nézd, én 1x válaszoltam egy hasonló kérdésre, és írtam, hogy addig gondolja egy nő hogy nem akar gyereket, míg át nem éli a terhességet, anyaságot. (elsső uh, szülés utáni pillanatok, szoptatás...)

Na, úgy le lettem tolva a Kérdező által, mint a huzat. Úgyhogy ezzel nem jövök.

Ha nem akarsz gyereket, még várjatok, mondjuk 3 évet -életkorodat nem írtad, de akár 40 felé is vállalhatsz- aztán lehet máshogy látod. A házasság iránti nemleges hozzáállás nem gond, hiszen sokan élnek papír nélkül boldogan. (Csak ez a gyerek dolog más...sajnos sokan túl későn bánják meg, hogy nincs tulképp semmilyen "kiteljesedésük". A karrier nem fogja 70 évesen megfogni a kezed, hogy "szia, anyukám, hogy vagy?")

2010. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el őszintén a párodnak,mi az elképzelésed.

Én is hasonló helyzetben voltam, szinte mintha rólam írnál. A házasságra végül ráadtam a fejem, aminek örülök, mert nagyon szép és emlékezetes volt. És büszke vagyok rá, hogy a párom ezzel megtisztelt. Sajnos időközben rájöttemhogy sok pasinak csak "arra"kell a nő, esetleg mos, főz, takarít, sokan pár év után le is cserélik az asszonykát. Másrészt házasság nélkül együtt élni valakivel a mai világban még pletykára ad okot, a munkahelyen biztos én lennék a közbeszéd tárgya.


Gyereket viszont én nem akarok, a férjem 3-at. Meg is mondtam neki, hogy én biztos nem szülök, ő erre azt mondta, reméli később meggondolom magam, de hanem, az sem baj, mert szeret engem, és örül hogy velem lehet.

2010. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

attól tartok, hogy csak provokálsz.

a férjhez menéstől engem is kiráz a hideg, de a gyereket nem hagynám ki az életből.

a leírásod alapján önzőnek tartalak. "Mindketten jó egzisztenciával rendelkezünk és nagyon nem szeretném feladni ezt egy szülés miatt. No meg a mostani kényelmes életemet sem"

szerintem erre a legtöbb ember azért felhúzza a szemöldökét.


nem foglak meggyőzni arról, h mit tegyél, de ha a párod vágyik gyerekre, akkor jobb lenne, ha szakítanátok. has már te kimaradsz ebből az élményből, akkor sincs jogod őt megfosztani tőle.

2010. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem provokálok, csak tanácstalan vagyok. Leülünk és elmondom neki az én elképzeléseimet is. Egyébként 29éves vagyok.
2010. júl. 1. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
oké. azt javaslom, hogyha 35 éves korodig sem változik ez a fajta világlátás, akkor engedd útjára a párodat, hadd legyen úgy boldog, ahogy ő szeretné. engedd meg neki, hogy legyen családja.
2010. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:54 elég szűklátókörű vagy. Legalább annyi ember van aki megbánta a gyereket, rosszul neveli, a gyerek szenved stb! Csak azt gondolom nem akarod észrevenni, meg hát arról tabu beszélni. Neked kéne a legjobban tudni (mivel gondolom van gyereked) hogy az nem egy ruha amit fölveszel és ha nem tetszik egyszerűen visszaviszed! Most állíthatod azt hogy ha terhes lesz valaki akkor már akarni fogja de ott a sok példa hogy nem mindig és akkor mi van? Ez nem egy olyan dolog amit lehet próbálgatni mert a gyerek szívja meg! Ezért volt igaza annak a kérdezőnek aki letolt.

Kedves kérdező én megértelek. Viszont a párodnak joga van gyerekhez. Ha neki jobban kell a gyerek mint te akkor inkább szakítasatok hogy mindenkinek jó legyen. Persze ehhez kell egy beszélgetés ahol mindenki megtudja mit akar a másik.

2010. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd el a párodnak, hogy Te mit érzel, mit gondolsz ezzel kapcsolatban. Hosszútávcon v.melyikőtöknek biztosan rossz lesz, ha nem beszéltek erről részletesen.
2010. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!