Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számít normális életszínvon...

Mi számít normális életszínvonalnak?

Figyelt kérdés

Mondjuk amin már normálisan el lehet élni akár családdal, kisgyerekekkel is.

Mi az, aminek meg kell lennie, és mi az, ami már nem szükséges?

Egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, globálisan.

(Tehát ne úgy, hogy "Indiában már az is jó, ha nem dől rájuk a kunyhó" és hasonlók)


2019. jan. 27. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez teljesen szubjektív, sokat számít, honnan indulsz. Számomra az lenne ideális, ha lenne saját lakásom, nem lenne hitelem és egy stabil, jól fizető állásom. Erre jöhetne 2 gyerek. Meg ha nyaranta 1-2 helyre kényelmesen el lehetne utazni a nélkül, hogy nézni kelljen, hol, mi, mennyibe kerül. Ez így kerek lenne
2019. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Lakás v. családi ház, autó, jó szakma, biztos jövedelem, komoly megtakarítás. Ami már nem szükséges: olyan nincs.
2019. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez lenne:

Nincs hitel (nagyon magas fizetés, stabil állás kellene, hogy azt mondjam, nem zavar, hogy hitelem van.

Saját lakás/ház jó állapotban, akkora hogy kényelmesen elférjen a család, szóval pl. ne 3 kamasz gyerek nyomorogjon egy 10 négyzetméteres szobában. Nyilván átmenetileg előfordulhat, vagy amíg picik a gyerekek, de szerintem az már nem ideális, ha egész gyerekkorukban így van.

Annyi fizetés, hogy ne kelljen mindenből a legolcsóbbat, leggagyibbat megvenni, legyen az élelmiszer, ruha, műszaki cikk. Hónap végén se csak kenyérre meg tejre fussa már. Az természetes, hogy nézed az árakat, meg odafigyelsz, mit veszel. Jusson rendszeresen szórakozásra, élményre, illetve időnként olyasmire is, ami nem szükséges dolog, csak jól esik megvenni.

A gyerek járhasson különórára, sportolni, ha akar, a felnőttek áldozhassanak a hobbijukra, ha van.

Tudjon a család tartalékot képezni, legalább pár százezer forintot.

Nekem az autó is beletartozik, főleg ha gyerekek is vannak.

2019. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

"Mi számít normális életszínvonalnak?"

Ez teljesen szubjektív. Nekem normális az, amin én élek. Másnak meg nyomor, mert eleve úgy áll hozzá, hogy közalkalmazotti bérből nem lehet kijönni. De igen, ki lehet jönni belőle.


"Mondjuk amin már normálisan el lehet élni akár családdal, kisgyerekekkel is."

Ismerek olyan házaspárokat, ahol a férfi is, a nő is közalkalmazott, és van köztük olyan, akik öt-hat gyereket nevelnek. Tehát igen, ki lehet jönni belőle.


"Mi az, aminek meg kell lennie, és mi az, ami már nem szükséges?"

Teljesen változó. Egyénenként is, meg attól függően is, hogy hány évesek a gyerekek. Amíg mondjuk mind a hatot hozni-vinni kell óvodából, iskolából, stb., szükségesnek ítélheti meg a család, hogy legyen egy kisbuszuk. Amikor viszont már önállóan közlekednek a gyerekek, fölöslegessé válik egy autó fenntartása is: elég a bkv-bérlet minden családtagnak.


"Egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, globálisan.

(Tehát ne úgy, hogy "Indiában már az is jó, ha nem dől rájuk a kunyhó" és hasonlók)"

De mégis miről beszélünk? Magyarországról napjainkban? Ha igen, akkor szerintem azt figyeld, hogy mi az "átlagjövedelem", az mond valamit. Ha az az átlag, ami, akkor annyiból ki lehet jönni. Ami abba nem fér bele, az igaziból nem is szükséges.

2019. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom a miénk annak számít e... Házunk rá van pár millió hitel. Két autónk van. Én meg itthon vagyok harom gyermekükkel. Férjem fizuja van egyelőre. Minden hónapban rakok félre pénzt. Nem a legolcsobb élelmiszert veszem.
2019. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

A kis fizetésedből levonnak 70-90 ezret adóra, befizeted a számlát, hónaprol hónapra élsz, szürkék eseménytelenek a napjaid. Aztán meghalsz. Annyi megtakaritásod sem lesz, hogy többszázezerért eltemessenek.

Ez a nagy átlag, a norma. Köztudott, hogy a társadalmi osztályok egyre távolodnak egymástol. Amég nem éheznek nem fog robbanni az időzített dühös tömeg

2019. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem úszol az adósságban, de van egy önálló, fenntartható életed, ami mellett mondjuk jut szórakozásra is.
2019. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!