Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a féltestvéretek ki akarna rakni a közös örökségből?

Figyelt kérdés

Örököltünk 1 nagy értékű házat, és egy nyaralót. Anyai ágon vagyunk rokonok, de nekem sajnos már az édesapám is meghalt, akinek a révén örököltem egy saját házat.

Mikor volt a hagyatéki tárgyalás, az odafelé úton mondta, hogy ez így nem igazságos, hogy nekem már van egy házam (de neki ehhez a házhoz semmi köze sincs) neki meg semmije sincs. Ezért kitalálta, hogy mondjak le az örökségről, mert neki nagyobb szüksége van rá...Összevesztem vele, mondta hogy mindent meg fog tenni hogy nekem ne jusson belőle semmi. Természetesen nem mondtam le semmiről, azóta nem szól hozzám, ő van megsértődve.


Mi erről a véleményetek?


2010. jún. 27. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy ha fejreáll, akkor is azt kapod ami neked jár. Undorító haszonleső ember lehet, minden kapcsolatot megszüntetnék vele.
2010. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van köteles részed. ezt akkor is megkapod ha bármit mond. Nem kell vele foglalkozni így járt. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.
2010. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megkaptam a pénzt aznap tárgyalnék vele utoljára.
2010. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jól teszed,ha nem mondasz le róla,neki semmi köze ahoz,hogy te mit kapsz örökségként és mit nem,pláne,hogy neki semmi köze nincs az előző házhoz.
2010. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a féltesódnak semmi köze ahoz h te apádtól mit örököltél. majd ő is fog apai részről örökölni,mit ugrál?

Jól tetted h nem mondtál le semmiről

2010. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én ilyen embernek többet felé sem néznék.

természetesen nem mondanék le a jogos részemről.

2010. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

csak akkor lehet jogos valamilyen szinten ez a fajta önzőség, ha az ő apjától származik az örökség java része.


tegyük fel ő az idősebb testvér, a kérdező a fiatalabb, és az anyukájuk annak idején úgy ment hozzá a testvér apjához, hogy szinte semmije nem volt, a férfi pedig gazdag volt.

aztán elváltak vagy örökölt az anyuka, és csak azáltal lett valamije az édesanyának, hogy az első férje pénzes volt.

2010. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Nem kell vele foglalkozni.Csak irígy. És szerintem meg az az ember a szerencsés, akinek még élnek a szülei.

Ha majd ő örököl az apjától, te se fogsz menni hozzá hogy számoljátok át az anyai örökséget. Semmi köze hozzá hogy neked mid van.

2010. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!