Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az egészről?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.


Iskolás vagyok még, és nincs jelenleg munkám mint iskolás műszakra. Ezen fel vannak háborodva otthon a szüleim, és a nagyszüleim, hogy így jól-e van a rendjén, hogy otthon henyílek, otthon állítgatom a farkam, és semmit nem csinálok. Csakhogy nem tudják megérteni, vagy felfogni, hogy nincs munkájuk iskolások részére. Hogy a szomszéd asszony azt mondta, hogy annyi munka van a gyárban, hogy ne mondjam, hogy nincs munka. Igen ő neki van munkája, ha állandó munkába jár, és nem járhatok állandó munkába, hisz még utolsó érettségi évem van. Ez az egyik dolog.


A másik dolog az, hogy otthon nem segítek semmit. Egyrészt igazuk van, hogy nem mindig segítek, de amire megkérnek engemet, ha nem is megyek egy szóra, de regalább elmegyek, és megcsinálom. Hogy életemben nem dolgoztam. Akkor honnan van az az 500€? A farkamot állítgattam ezér a pénzért? Hogy se porszívót nem fogtam, nem is ismerem, se semmit, semmirevaló vagyok. Nagyon rosszul esik ez nekem.


Aztán kirobbanok, ordibálok. Hogy miért? Hisz engem is ez felcsesz az állandó kötekedés, csak a hibát keresik, de ha meg is csinálom amit kérnek tőlem, ők azt mindjárt elfelejtik. Tudom, hogy csak a jót akarják, hisz a gyerkemük vagyuk, de szerintem kicsit ezt túlozzák.


Nem elég, hogy rossz időszakon megyek túl, a múltban bele szóltak a magánéletembe, most már sz@rnak rá arra, hogy kivel fogom leélni az életemet. Kavartam egy lánnyal, aki kicsit kövér volt, azt mondták nem én hozzám való. Volt egy lány akinek a szülei alkoholisták voltak, ez se volt jó. Volt egy lány, aki cigány volt, azt is megakadájozták. Most amikor már szabad utat adtak nekem, most már meg lehet sz@rni az egészet amikor nem úgy alakulnak a dolgaim, ahogy azt én szeretném. Tudom, hogy csak jót akartak, de egyben ez az én hibám is, hogy bele szóltak a magánéletembe. Se barátok, se barátnő, se senkim nincs, csak a szüleim.



Hogyan változtassam meg az életemet? Egy így tovább nem mehet tudom. Mindenképp változás kell.


Köszi a tánacsokat, válaszokat.


2018. dec. 12. 13:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírasi hibámiért, gyorsan leírtam, nem figyeltem a hibákra. Köszi a megértést.
2018. dec. 12. 13:37
 2/7 Drazicc ***** válasza:
81%
Az normális, hogy amíg középsulis vagy addig nem dolgozol, max hétvégenként vállalhatnál valami alkalmi munkát. Amint látom már nem szólnak bele, hogy milyen frajerkával jársz ez a probléma megoldódott. Azt nem írtad le, hogy mit szeretnél csinálni érettségi után mert ahhoz kell majd igazítanod az életedet, ha egyetemre akarsz menni akkor nehéz lesz mert a szüleid nem biztos h segítenek. 18 évesen nekem is beleszóltak még a szüleim a dolgaimba szar volt, aztán 20 éves korom óta mindig máshol lakom.
2018. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért gimnáziumban nem szoktak még legtöbben munkát vállalni. Főleg végzősen. Gondolom tanulsz szorgalmasan. Próbáld valahogy ezt a fél évet még kibírni. Meg kell értened, hogy a szüleid, nagyszüleid egy nagyon más világban nöttek fel
2018. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

13:55: Szeretnék is vállalni regalább hétvégén, vagy hétköznap, mivel minden 2 hétben csak hetfő és kedden járok iskolába, de ha nincs meló, mit a francot csináljak, hisz keresgélek munkákat. Tudod, voltak tereveim a jövőben, de valahogy feladtam, vagy félek. Jobban félek. Nincs elképzelésem milyen melót csinálhatnék érettésgi után, nincs elképzelésem egyaltalán ami nagyon szomorú tudom. Egyetemre biztos nem szeretnék menni.


Tudjátok nem vagyok nagyon jó tanuló, aligha aligha ha átmegyek négyesekkel, ha tovább engednek hála Istennek, nem tanulok egyaltalán, lusta vagyok. Én ebben tisztában vagyok, hogy más világban nőttek fel, de ha most nem is szólnak bele a magánéletembe, hogy kivel legyek kivel nem, nincs jó időszakom. Jó szüleim vannak, de ő nekik nagyok voltak az elvárásai, hogy magyar nő legyen, legyen keresztény (én is az vagyok, egész család). Igen ez a legfontosabb, de ha neadjisten mégsem lesz keresztény, de fogom őt olyannak szeretni amilyen, és talán ráveszem őt idővel, hogy keresztelkedjen meg. Ez csak egy példa. Ha jönne pl. ilyen lány, nem dobnál el saját magamtól azért, mert nincs megkeresztelve. Egyrészt ő arról nem tehet. Most már nehéz akármilyen lányt becsomagolni magamnak, hogy csak az övé legyek és ő is az enyém.

2018. dec. 12. 14:08
 5/7 Drazicc ***** válasza:
77%
Lehet, hogy tévedek de gondolom azért nincs terved mert a szüleid mindig megmondták, hogy mit csinálj és hozzászoktattak, hogy önállóan ne tervezz. Ezen kell változtatnod, méghozzá úgy, hogy gondold végig, hogy mik azok a dolgok amiket szeretsz csinálni. És mi az amit örökké szeretni fogsz, és az alapján választasz szakmát. Nagyon fontos, hogy felelősségteljesen meghozd a döntést, ne muszáj ma vagy holnap, de egy-két éven belül igen.Ez lesz az életed gerince, ez ad majd tartást a további döntéseidben mert ha szeretsz valamit és szorgalmas vagy akkor jó vagy benne. Ha jó vagy benne az ad sikerélményt, ami majd önbizalmat fog adni. Ez ad majd egy erős személyiséget, amivel megtudod majd oldani a szüleiddel való konfliktusokat (amiből nyilván kevesebb lesz ha nem laksz velük együtt) párválasztás terén is megfontoltabb leszel. Én így látom ezt.
2018. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14:23: Jót csinálni másoknak, szexelni, szórakozni, beszélgetni emberekkel, magamhoz húzni őket, hogy kedveljenek, autózni, utazgatni. Ebből amit kisoroltam a szexet nem csináltam, ami nagyon bánt. Ez az egyik legnagyobb vágyam, álmom, hogy végre veszítsem el a szüzességemet. Tudom, hogy ez nem minden a szex, de szeretnék túl lenni rajta mielőbb. Miben leszek jó? Mire gondolsz? MIt akarsz ezzel mondani? Velük lakok, hisz hova mehetnék, elvesznék nélkülük. Nem eröltetek semmit, de szeretném hogy jobb irányba alakuljon az, hogy végre boldog legyek egy lánnyal. NEM a szex végett, egyszóval más ember lennék. HA lenne is vele annyi probléma, nem gond, regaláb nem unatkoznék a nővel. Nem jó így magamban lenni, őszintén megmondom, nincs elképzelésem milyen munkát végezzek a jövőben. Sokat csalódtam az utóbbi napokban, hetekben, és ez csak erősít engem, de nem változik ezen semmi sajnos. :/ és szeretnék változást, próbálok hinni a szerelemben, hogy újra és újra beleesek szerelembe, és sikerrel fogok járni. Magam alatt vagyok, ha néha nem is látszik rajtam, de legbelül a lelkem szenved, ha nem is foglalkozom azokkal a dolgokkal ami otthon zajlik, vagy azzal, hogy még mindig szüz vagyok, vagy nincsenek barátaim, nincs barátnőm. Mondom magamban, minden rendben lesz, minden jóra fog fordulni a dolog, csak mikor? Lehethogy teszek fel még egy kérdést, ahol mindent leírok.
2018. dec. 12. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézusom. Nem tanulsz, nem dolgozol, nem jársz iskolába rendesen de azért te már kikéred magadnak 20 évesen, hogy ne szóljanak bele az életedbe. Gratulálok a szüleidnek. Egy életképtelen sz*art neveltek belőled, de köztünk legyen szólva, jó alapanyag vagy hozzá.

Engem is így akartak nevelni. Belém lett nyomva, hogy szüleim nélkül nulla vagyok és soha nem viszem semmire. Most meg abban a szakmában dolgozom amit tanultam & diplomát szereztem róla. Letettem az érettségit és szartam telibe, hogy szüleimnek nem tetszett sok minden amit csináltam.

Ha panaszkodnak azért amit teszel az rendben van, mert az az ő fájdalmuk ha nem tetszik nekik. Se az ég szerelmére. Ők azért panaszkodnak mert nem teszel semmit. Csak magaddal szúrsz ki ha nem kezdesz el csinálni valamit. Dolgozz, tanulj, szerezz egy normális hobbit, nem számít, csak csináldd.

Mert nekem 20 évesen már lesz bő másfél év szakmai tapasztalatom egy olyan szakmában amire mindig van kereset, és te még mindig ott fogsz sírni a szüleid hátán, hogy szűz vagy.

2018. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!