Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mondja el őszintén,...

Miért nem mondja el őszintén, mi bántja ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rólam elég annyi, hogy "testi fogyatékos" vagyok. Azt mondta a párom, hogy ő ezt elfogadja, mert így szeret.

Régebben is célozgatott rá, hogy mégsem fogad el. Tegnap is egy durva beszólása volt, ami nagyon rosszul esett, elkezdtem sírni. Erre ő fogta magát, és lement a kocsihoz, hogy hazamegy a szüleihez aludni.

Írtam neki sms-t, hogy tudta hogy ez lesz, hogy egyszer elfog hagyni, mert nem fogadja el, hogy én más vagyok.

Visszajött a kocsiból, hogy ő nem megy haza. Reggel elment maszekolni, és most hívott fel, hogy ugye nem akarom kirúgni? Mondtam, hogy a tegnapi beszólása igen rosszul esett, és ha nem fogad el, mi értelme a kapcsolatnak? Erre azt mondta, hogy ma haza sem jön. :(


2010. jún. 27. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem akkor miért modnta hogy ugye nem rakod ki?!Beszéljétek meg ha tényleg nem tud így elfogadni akkor semmi értelme a dolognak mert a tüske mindig ott lesz.
2010. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem,h milyen fogyatékoságod van?


De végülis mindegy,a lényeg,ha valaki szeret,az el fogad úgy ahogy vagy!!! és nem emlegeti fel,vita közben...bár a hév veszekedés közben elég sok mindenre ráviszi az embert,olyant is mond,amit nem is gondol...

2010. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Annyi a lényege, hogy fizikai munkát nemtudok végezni. És a szememre hányta, hogy egész nap a gép előtt vagyok, ahelyett hogy dolgoznék.

Sok helyre adtam be önéletrajzot, ahol nem fiz.munkát kell végezni, egy helyről sem kaptam visszajelzést.

Amúgy meg ősszel főiskolára megyek.

2010. jún. 27. 11:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokszor a szememre hányta már, hogy könnyű annak akit a szülei tartanak el. (még 20 éves vagyok, tanulni fogok még X évig, és a szüleim tartanak el. Nagy tragédia..)
2010. jún. 27. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az nem a fogyatékosságodra való utalás, hogy megjegyzni, hogy állandóan csak a gép előtt ülsz, a szüleiden élősködsz, ők tartanak el. Ez egyszerűen neked, a viselkedésednek szól, és nem a "testi fogyatékosságodnak".

Nem akarlak megbántani, de úgy vélem, te szörnyen sajnálod magadat. Ahelyett, hogy megbarátkoznál a hibáddal, minden tettedet ki akarod magyarázni azzal, hogy 'de hát nekem fogyatékosságom van'. A párod nem azt nem tudja elfogadni, hogy testi hibád van. Ez egyértelmű.

Ha még főiskolára mész, max érettségid van, így persze, hogy nem könnyű állást találni. At vártad, hogy az első helyre, ahova beadod az önéletrajzodat, azonnal felvesznek? Még diplomás emberek is gyakran nehezen találnak munkát. Igenis próbálkozni kell, hogy önállósodj egy kicsit. Engem is támogatnak a szüleim anyagilag, hiszen még tanulok, de eszem ágában se lenne egész nyáron a gép előtt ücsörögni az önsajnálatban fulladozva, minden baj forrását a fogyatékosságomban látva, miközben a párom dolgoznik, a szüleim meg szépen utalják a pénzt nekem.

2010. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1. Az egész napi gépezés abból áll, hogy mikor épp nincs itthon dolgom (szüleimmel lakom), akkor körülnézek az interneten, megnézem milyen állások vannak stb.

2. Nem 1-2 helyre adtam be az önéletrajzomat.

3. Nem sajnáltatom magam, itthon megcsinálom amit tudok.

4. Nem utalgatnak a szüleim semmilyen pénzt, nem tudom honnan szedtek ezeket.

2010. jún. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!