Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja apám, hogy...

Miért nem akarja apám, hogy haladjak az életben?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy telkük, amin van egy nyári kisház. Régebben apám azt mondta, hogy építkezni fog oda, de nem lett belőle semmi és nem is lesz.


Az elmúlt években egyéb okok miatt a nevemre került a telek ½ része, a másik rész pedig maradt az apám nevén. Így egyikőnk sem tud mit kezdeni a másik nélkül a telekkel.


Mindig azt mondta, hogy az a telek az enyém, viszont itt vagyok 24 évesen és szeretnék elindulni az életben. Mondtam neki többször is, hogy írja át a nevemre a telek másik felét, hadd tudjak haladni, venni egy lakást. Teljesen elzárkózik a témától és eszében sincs ezt megtenni. Elviekben azért nem teszi meg, mert szerinte egyet gondolnék, és fillérekért eladnám, pedig nem így lenne, nem vagyok a saját magam ellensége… Abban is benne lennék, ha egy vevő lenne a telekre, ügyvéd előtt a pénz fele kerüljön a kezembe. A testvére mindkét gyerekének már évekkel ezelőtt lakást vett és teljesen természetes volt neki, mint ahogyan –szerintem- egy normális szülőnek lenne, hogy segíti a gyerekét elindulni az életben, ha már lehetősége van rá.


Az is átfutott az agyamon, hogy –az ő logikája szerint- ha a nevemen lenne a telek, elköltöznék, és nem is bagóznék rá sem (mert minden okom meglenne) és ha lehetősége lenne rá anyának is, lelépne mellőle és nem akar egyedül maradni. Csak az a baj, hogy senki nem tudja követni, mikor, mivel, mit akar tenni és csak az van, amit ő akar…


Vajon miért nem hagy haladni?


24n



2018. dec. 1. 18:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

10

Miből gondolod, hogy az apa az egyedüli családfenntartó? 2018 van.


Telek vagy nem telek, sztem faterod nem akar pénzt adni neked, ennyi a lényeg. Ha nem jártok oda csak áll ott a ház, akkor felesleges tartogatni. Neked elég lenne a telek árának a fele, tehát a saját részed, de ő így sem akarja eladni. Akkor ennyi, én nem könyörögnék neki a helyedben, majd egyszer feldobja a pacskert és akkor le van rendezve a dolog.

2018. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó!

Nem megy a szövegértés ugye?

"és ha lehetősége lenne rá anyának is, lelépne mellőle"

Ami magyarul azt jelenti, hogy nincsen lóvéja a mamának SE!

2018.-ban is igen sok nő htb.!!

2018. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

2018.-ban is igen sok nő htb.!!

A buta nők,azok meg is érdemlik h szar az életük és nem tudnak kilépni,max félre...

2018. dec. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Felejtsd el azt a telket, annyit tehetsz, hogy te is betartasz apádnak, ha ő akarna kezdeni vele valamit, ez már sajnos csak így megy mifelénk. .
2018. dec. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

12

Így van, nem megy a szövegértés.

Akkor magyarázd el nekem azt is kérlek, hogy szerinted egyedi az a jelenség, hogy egy ember nem tud egyedül fenntartani egy albérletet? Ezzel biztos csak a nők vannak így, a férfiak természetesen bármit ki tudnak fizetni.

2018. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Ennek több oka van:

-Az egyik, hogy ezt látja legjobb és számára felfogható és átadható tudásnak, annak tekintetében, hogy neked magadnak kell felhalmoznod azokat az anyagi javakat, amiből utána Te élheted világod.(Ez visszavezethető arra egyrészt, hogy valóban fél egyedül maradni, mert drogos, pánikbeteg, szorong, fél hogy nem lesz kivel megosztani búját-baját, másfelől, kiesel az irányításából így semmiképpen sem engedi meg hogy szabadulj, a végén még ellene fordulsz)

-Ehhez még az is hozzátartozik, hogy szar volt az előző generációnak, a szülők csórók voltak, neki meg a kutya seXXéből kellett kikaparnia magát, ráadásul szülői nyomásra, hogy az aztán szinten felügyelhesse és megoldja a problémáit az életben.

- És aztán ezzel tud neked büszkélkedni, hogy Ő mekkora király és mi mindent meg tesz Érted, közbe csak manipulál, hogy azt hidd, ő segít neked és ezzel is áltatja magát, hogy hátha mégse olyan rossz ember és jól csinálja a dolgokat.

- Ja meg hát attól is fél, hogy eladod, hogy elszórod, hogy kárba vész a munkája, Te meg nem mész vele semmire és ez hatja át az egész életeteket. :(

Hasonló a helyzet nálunk is sajnos be kell látnom, hogy bár sok mindent kaptam a szüleimtől, de sok minden hiányzik és valószínüleg azt soha nem fogom megkapni tőlük, mert mert. Nálunk például az önzőség és képmutatás az ami dominál, persze elhitetik velem, hogy nekem milyen hálásnak kell lennem mindenért, miközben rengeteg mindenben rossz példát mutatnak. Nekem is van egy majdnem vadi új kocsim, mégsem érzem az enyémnek, csak azért kaptam, hogy éljem a droid kocsival rohangálók életét, elszaladjak nekik a boltba, aztán meg pénzt adnak benzinre, hogy utána számonkérhessék rajtam, miért kérek pénzt.

Mert ügyetlenek azt mondani, hogy itt ez a phasza kocsi mostmár tankold meg te ha vezetni akarod.

-Még egy, hogy valószínűleg őt sem hagyták haladni, egy nem ismer más megoldást, kettő már el is fogadta, hogy ez ahogy viselkedik, helyén való, mert a szülők megtanították, hogy az élet milyen szar és hogy nem a boldogságról szól. Sőt néha már azt hiszem, hogy szórakoznak velem és egyébként tényleg megtehetik az érzelmi zsarolást és bántalmazást velük is megtették, már csak azért is.. :/

30 f


ui: ja és ráadásul ezek gyakran nők, akik a tüküknél fogva manipulálják a férfiakat., és erre épülnek fel családok és generációk sorai, érted...

2018. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Varjunk csak, a nem HAGY haladni, meg a nem tesz a segged ala lakast nem ugyanaz am... A nem HAGY az azt jelenti hogy ONEROBOL haladnal es miatta nem tudsz!

Van ingyen egy fel telked. Ez mar egy fel telekkel tobb mint ami sokaknak jut, szoval inkabb becsuld meg.

2018. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!