Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja apám, hogy...

Miért nem akarja apám, hogy haladjak az életben?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy telkük, amin van egy nyári kisház. Régebben apám azt mondta, hogy építkezni fog oda, de nem lett belőle semmi és nem is lesz.


Az elmúlt években egyéb okok miatt a nevemre került a telek ½ része, a másik rész pedig maradt az apám nevén. Így egyikőnk sem tud mit kezdeni a másik nélkül a telekkel.


Mindig azt mondta, hogy az a telek az enyém, viszont itt vagyok 24 évesen és szeretnék elindulni az életben. Mondtam neki többször is, hogy írja át a nevemre a telek másik felét, hadd tudjak haladni, venni egy lakást. Teljesen elzárkózik a témától és eszében sincs ezt megtenni. Elviekben azért nem teszi meg, mert szerinte egyet gondolnék, és fillérekért eladnám, pedig nem így lenne, nem vagyok a saját magam ellensége… Abban is benne lennék, ha egy vevő lenne a telekre, ügyvéd előtt a pénz fele kerüljön a kezembe. A testvére mindkét gyerekének már évekkel ezelőtt lakást vett és teljesen természetes volt neki, mint ahogyan –szerintem- egy normális szülőnek lenne, hogy segíti a gyerekét elindulni az életben, ha már lehetősége van rá.


Az is átfutott az agyamon, hogy –az ő logikája szerint- ha a nevemen lenne a telek, elköltöznék, és nem is bagóznék rá sem (mert minden okom meglenne) és ha lehetősége lenne rá anyának is, lelépne mellőle és nem akar egyedül maradni. Csak az a baj, hogy senki nem tudja követni, mikor, mivel, mit akar tenni és csak az van, amit ő akar…


Vajon miért nem hagy haladni?


24n



2018. dec. 1. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Attól hogy a neveden van az nem a tied. Nem a te pénzedből vették amiért szintén nem te dolgoztál meg. Ha nem tetszik mondj le róla és legyen 1/1-ben az apád tulajdona. Az más kérdés hogy rosszul esik hogy neked nem vettek lakást, de nem tudsz ez ellen mit tenni.
2018. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ne beszélj hülyeséget, ha a fele a nevén van akkor a fele az övé. Még kezdeményezheti a kényszer értékesítést is, bár nem túl jó ötlet.
2018. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem kötelessége alád rakni lakást,ha meg ilyen szar a kapcsolatotok h tudja h oda adná egyből lelépnél és többet oda se néznél,az kettőtök sara,és hát mehetsz albérletbe is.. Csak hát dolgozni a mai fiatal nem óhajt csak lakást követelni a popsi alá. 18 és fél évesen nulla forinttal jöttem el ma már cégem van ön erőből.. Nem töri ki a lábad gondolom ha elköltözöl ha ennyire utáljátok egymást Anyuci is leléphet csak ma jobb ülni a fosban és onnan siránkozni ..
2018. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem, a szülő részéről nem alap, hogy lakást vegyen a gyerekének! Lehet, hogy érzelmi okokból ragaszkodik a telekhez, lehet, hogy jó befektetésnek vagy vésztartaléknak tartja, ezer oka lehet rá, hogy nem akar megválni tőle. Igaz, a felét rád íratta, de ettől erkölcsileg még az övé. Ha nem is jó a kapcsolatotok, főleg ne csodálkozz, hogy nem akar plusz áldozatot hozni miattad.
2018. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csak eszköz voltam, hogy maradjon meg a telek... Én is vállat vonhattam volna, hogy oldja meg, ahogy akarja...


Nem mellesleg dolgozom ;-)

2018. dec. 1. 18:39
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Szép család lehettek.

De ez sajnos annyira Magyar,ez a családi minta,mindenki utál mindenkit de jön a Karácsony a fa alatt eljátszhatjátok a műszeretet az üvöltözésig..

2018. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Haladhatsz enélkül is.


Apád csak szívat téged mint írtad nem akarja hogy elköltözz és egyedül maradjon, mert anyukád is elhagyná ha arról van szó.

Egyszerűen költözz el, vannak albérletek, dolgozol tudtommal és onnantól kezdve ne foglalkozz a telekkel. Apud bármit akarna vele tenni nélküled úgysem tudná, és ha van eszed nem is fogsz engedni neki, büntetésből azért amiért téged szívat.

2018. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
"Csak eszköz voltam, hogy maradjon meg a telek" - igen, én is voltam "eszköz", csak a mi családunkban ez szerencsére nem így működik. NEM tartottam az enyémnek azt, amit a család érdekében írattak rám, neked is ezt javaslom.
2018. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom szerint az a jó szülő, aki segíti a gyerekét az életben, induláskor és utána is. De ebbe nálam nem tartozik bele, hogy vegyek neki lakást, hanem megkap mindent, ami tőlem telik, hogy képes legyen elérni a céljait: ha lakást akar vagy utazni vagy bármit, amivel boldogul az életben. A lehető legalaposabb képzést, tudást és szabadságot fogom biztosítani, hogy kibontakozhasson és közben megértse azt is, hogy mindenért meg kell dolgoznia. Akkor is, ha én nem tudom anyagilag támogatni őt.

Esetedben a fél telek a tiéd. Arra tippelek, hogy anyagi tulajdonmentés miatt történt így. Ettől apád még nem gondolta úgy, hogy te efölött valójában rendelkezel és így talán sérti is, hogy te eladnád. Szíve joga gazosan parlagon hagyni és nézegetni élete végéig. Amit tehetsz, hogy a terveidben nem számolaz vele, mert ő nem fogja hagyni, hogy hozzányúlj, hiába a tiéd jogilag.

2018. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Te is és anyád is utáljátok azt, aki évek óta eltart benneteket.

Az a te meséd, hogy "apád nem akar egyedül maradni", a valóság pedig az, hogy ti vagytok teljesen életképtelenek anyáddal, és nem tudtok létezni a finanszírozása nélkül.

Amúgy tudja, hogy az első adandó alkalommal eladnád a telket és lelépnél.

Neki viszont -valószínűleg- ez a vésztartaléka. (Mint már más is írta feljebb.)

2018. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!