Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam mellőzve?

Jogosan érzem magam mellőzve?

Figyelt kérdés
A párom kisgyereke heti két-három napot van nálunk, ebből egyet-kettőt hétvégén. Utoljára vagy 2 hónapja volt egy szabad hétvégénk, és most előre szóltam két héttel előre, hogy szeretnék vele kettesben programot, mert én utána 4 hétig hétvégente nem leszek munkaügy miatt. Hétköznap el is hozta a gyermekét eggyel többször, szombaton együtt voltunk, majd kijelentette hogy vasárnap elhozza a kicsit, merthogy úgyis rossz idő lesz (mintha akkor nem lehetnénk kettesben). Én meg utána mondtam neki, hogy szeretnék legalább olyan fontos lenni neki, mint a gyereke.
2010. jún. 25. 21:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam, hogy van gyermeke, akkoriban heti egy napot volt nála a gyerkőc, aztán valahogy mindig ottfelejtődik. Anyuka szeretné lepasszolni is meg nem is, afelett amit nálunk tölt, még a nagymama is vele van egy napot. Bíróság nem döntött, mert még csak élettársak sem voltak, nem volt hivatalos intézkedés. És nem azt mondom, hogy ne foglalkozzon vele, de amikor véletlenül van szabad hétvégénk, akkor hétköznap hozzuk el többször. És a probléma a hirtelen döntésváltoztatás volt, mert ezt lefixáltuk előre. És én is úgy gondolom, mint egy hozzászóló itt, hogy egy hétvége párhavonta kell, márcsak a párkapcsolat miatt is.
2010. jún. 25. 21:45
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Értem,hogy mit akarsz írni.Minden oké ebben a kapcsolatban?Őszintén,ne nekem,magadnak válaszolj.Nekem bocsi,de egy kicsit kibúvósnak tűnik,bár hozzáteszem,nem ismerlek titeket.Vagy egyszerűen ennyire imádja a gyerekét.És ez tök jó szülői szemmel nézve.
2010. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
na egy utolsó kérdés? Most akkor akinek a felesége a gyermeke anyja, annak a feleség volt a legfontosabb az elején, aztán lett gyerekük, és mindkettő egyformán fontos lett, vagy a feleség háttérbe szorul? mert ez kb ugyanaz. És rengeteg elvált férfi, vagy csak simán gyerekes van, az ő párjuk az életben akkor már csak azt érezheti, hogy másodrangú?
2010. jún. 25. 22:04
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, ha te kettesben akarsz vele lenni mert mint irtad nem a gyerek "idejéből" vetté el hanem előre megbeszélted vele s a gyerekkel is lehetett együtt.


Sok férfi aki nagyszerű és szerető szülő fél milyen kapcsolata is lehet majd a gyerekével ha az a "válás" (itt megegyezés) után nem nála van. És ez nagyszerű, hogy megpróbál minden idejében foglalkozni vele.

Fél, nem akarja mégjobban elveszíteni, szeretné látni ahogy felnő, a picinek is az a legfontosabb.



Szerintem ülj le vele s (ne támadóan) mond el milyen jó apa (ennek akkor is örülni fogsz ha közös babát szerenétek) s ezért tiszteled. De szeretnél vele kettesben is lenni mert magányos vagy így egy párkapcsolatban. Ha megbeszéltek valamit akkor az úgy legyen persze ha valami (pl beteg a gyerek, munka) közbejön akkor betudjátok pótolni. És ehez nem muszály elmenni othonról lehet egy habos fürdő vagy film, dögönyözés is. Ha így vázolod fel a helyzetet, kompromiszumokat kötve (s ecsetelve az éjszakát:DDD) akkor neki is megjön a kedve.

2010. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
31%
Ne akarj olyan fontos lenni, mint a gyerek, így is elég rossz lehet neki, hogy nem él a gyerekével! Tudtad, mit vállalsz, ne legyél ilyen akaratos. Megértelek, mert nem a te gyereked, de ő pedig szülő, és ezt nem lehet megváltoztatni már. Ha kettőjük közé állsz, te fogod húzni a rövidebbet, nem jó féltékenykedni egy gyerekre, nem lesz jó vége. Örülj neki, hogy ilyen jó szülő a párod, mert akkor a közös gyereket is így fogja szeretni. Sajnos sok elvált szülő hanyagolja a gyerekét, ő nem, ez becsülendő.
2010. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Én a többséggel ellentétben azt gondolom, hogy jogotok van a kettesben töltött időre, sőt, neked külön jogod van hozzá. Egy párkapcsolatot is ápolni kell, és a pasi is tudta, hogy párkapcsolatot akar, akkor az isidővel jár, tehát meg is lehet fordítani a felvetést. És NEM vagy önző. Egyszerűen enélkül nem működik a párkapcsolat. Jó lenne, ha a párod is megértené. Nem vagy hátrébb való, mint a gyerek.
2010. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
54%
Teljesen megértem a kérdezőt, hiszen szüksége van az intimitásra, a társával való, csak kettesben történő együttlétre. Ha ez megadatik, és nem kell "kiharcolnia", akkor a későbbiekben sokkal jobban elfogadja majd a kicsit is, és a másik szülő gondoskodóbb magatartását. Egy családban az lenne a legjobb, hogy mindannyian elégedettek legyenek, úgy érzelmileg, mint egyéb más téren. Ha ez valamelyiküknél hiányzik, akkor azt a család többi tagja is érzi, és megsínyli...ezért törekedni kell, hogy a kérések, vágyak teljesüljenek minden oldalról...tudom, hogy nagyon nehéz ezt összeegyeztetni, de ha nagyon szeretik egymást, akkor ez is sikerülni fog. Sok sikert kívánok.
2010. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Én is egy elvált apuka vagyok!

Megértelek, hogy a hétvége miatt el vagy keseredve, hiszen már rég le volt fixálva, DE

ha a párod gyereke heti 2-3 napot van nálatok, és együtt éltek, még akkor is marad 4-5 közös estétek, mert feltételezem dolgoztok.

Tudod, könnyen beszélsz, hogy így is sokat van ott a gyermek, de gondolj bele a párod helyzetébe.

Mivel nem tudom , hány éves a gyermek, így csak tippelni tudok, tudod ha 1-2-3-4évig úgy ébredsz, hogy rádmosolyog a gyereked, és délután vár az óvodában és minden nap odaszalad hozzád , akkor ezt kéthetente két nappal egy igazi apa nem is tudja felcserélni.

Örülök, hogy a párod exe ennyire rugalmas, és hagyja az apát is érvényesülni.

Bárcsak az én volt nejem is ilyen lenne és gyakrabban hozhatnám el a fiamat.


Van társam, szeretem, tisztelem , becsülöm, bármit megtennék érte, de a gyermekemtől senki nem tudna elválasztani abban a kis időben, amit velem tölthet.


Sajnos, hozzá kell szokj, hogy hármasban szerveztek programokat, nálunk ez bevált, sokat kirándulunk együtt, külföldtől eltekintve minden kisebb kiruccanásra visszük a fiam, ha az anyja engedi, és a párom látja rajtam , hogy ilyenkor vagyok igazán boldog, és ő is az, mert nem szükségesen elviselendő rossznak tartja a gyermekem, hanem szereti.


38/F

2010. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!