Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam mellőzve?

Jogosan érzem magam mellőzve?

Figyelt kérdés
A párom kisgyereke heti két-három napot van nálunk, ebből egyet-kettőt hétvégén. Utoljára vagy 2 hónapja volt egy szabad hétvégénk, és most előre szóltam két héttel előre, hogy szeretnék vele kettesben programot, mert én utána 4 hétig hétvégente nem leszek munkaügy miatt. Hétköznap el is hozta a gyermekét eggyel többször, szombaton együtt voltunk, majd kijelentette hogy vasárnap elhozza a kicsit, merthogy úgyis rossz idő lesz (mintha akkor nem lehetnénk kettesben). Én meg utána mondtam neki, hogy szeretnék legalább olyan fontos lenni neki, mint a gyereke.
2010. jún. 25. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom,hogy nő vagy-e,vagy férfi,igazából lényegtelen,nem akarlak megbántani,de nekem is mindig a gyerekeim lesznek az elsők.Mint a te párodnak.Szóval jogosan érzed mellőzve magad.Talán ha lenne közös gyereketek,jobb lenne,de akkor se fog megfeledkezni a másikról.És ez így helyes.
2010. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Tudtad,hogy van gyereke,amikor összejöttetek?

Na egy gyerek rengeteg idő.Egy szülőnek nincs szabad hétvégéje,vagy 20 évig.A szülőség nem iroda,amit be lehet zárni,ha letelt a munkaidő.

2010. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
A gyerek heti 2-3 napot van nállatok? Na ez nállam is kiverné a biztosítékot.Akkor mikor van egyáltalán magánéletetek. Hogy döntött a bíróság? Tudod-e? Jó hogy nem már odaköltözteti az anyja hozzátok. Általános, hogy a gyerek két hetenként van az apánál és hétvégén.
2010. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
68%
Szerintem kicsit önző vagy. Lehet, hogy nem tudtad mikor megházasodtál, de egy olyan házastárs akinek van gyereke, ha normális akkor így cselkszik mint a te párod. Gondolj bele ez azt is jelzi, hogy majd a ti közös gyerekeitekkel is rendesen fog foglalkozni. Szerintem inkább örülhetnél, hogy ilyen jó szülő.
2010. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Ez így ebben a formában nem igaz, hogy egy szülőnek nincs szabad hétvégéje. Most nekünk szabad hetünk lesz a férjemmel, mert nekem a házasságom is ugyanolyan fontos mint a gyerekem. A kétéves gyerekem tud nélkülözni egy hétig, hogy mi egymással is törődhessünk, és legyen két boldog szülője.

Kérdező jogosan érzed magad mellőzve a fentiek ismeretében. Viszont nem szabad úgy megoldanod a problémát, hogy támadsz, és követeled, hogy a gyereket ne hurcikolja minden hétvégén. Kérd meg, hogy mikor lenne lehetőség kettesben létre, illetve, hogy te szeretnéd, hogy x időnként, de rendszeresen legyetek kettesben. Erre mindenkinek, akár házaspár, akár élettárs, akár gyerekes, akár nem, szüksége van.

2010. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Szeretnél legalább olyan fontos lenni, mint a gyereke? Fontosabb akarsz lenni, mint a saját GYEREKE? Akkor ezt benézted, anyukám. A gyerek mindenekelőtt, aztán a nő.
2010. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
A kétéves gyerekem lehet,hogy tud nélkülözni egy hétre,csak én Őt nem.Nem azért szültem.Én akkor vagyok kiegyensúlyozott,ha vele kelek,vele fekszek.Egy hétre??SOHA!!!!
2010. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem vagy önző,én is így éreznék.
2010. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyensúlyra való törekvés. Lehet megoldani egy egy hétvégét gyerek nélkül. Attól még valaki jó anya, vagy apa lehet. Én törekednék arra, hogy kérésem, igényem eljusson a páromig. Én mindenképpen ülj le vele egy pohár bor mellett beszélgetni az érzéseidről. :)
2010. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Javítok: Én helyett és szó a helyes. Elnézést! :)
2010. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!