Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Van egy régi barátom aki mindenembe beleköt.Ha veszek magamnak egy új számítógép alkatrészt.Arra is azt mondja hogy aki gazdag annak könnyű címszóval.Mindenbe beleszól kigúnyolja a dolgaimat.Ami egyre jobban elő fordul hogy ha kapok valami újat akkor ő megpróbálja tönkre tenni.Vettem magamnak egy elég frankó számítógépházat amit ő megpróbált behorpasztani a támaszkodásával.Mire én megszólaltam hogy ne támaszkodj rá.Ennek köszönhetően nem sikerült tönkre tennie.Mostanában kezdünk emiatt az ellentét miatt ketté szakadni.Ezt úgy értem hogy ő se jön hozzánk.És én se megyek hozzá.Tulajdonképpen köszönés semmi más.Szó szerint hülyének néz.És hát azért egy hogy rosszul esik hogy ezt csinálja.Illetve hogy elég hárpis vagyok a dolgaimra.Ami már már beteges.Illetve az is. beteges.Ha nekem nem úgy rakják vissza a dolgomat ahogy én oda raktam akkor utána egy napig bajlódok vele.Mit gondoltok erről?Ti is durvának találjátok?A helyesírási hibákért bocs.És kösz hogy elolvastad.További jó napot.
2010. jún. 24. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Irigyel?
2010. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

A helyesírási hibáid elenyészőek! :)

Nos, az, hogy vigyázol a holmidra az teljesen természetes. Ennek a barátodnak meg nagyon keserű élete lehet, gyanítom van közöttetek némi anyagi különbség is, és azt hiszem a barátodban sajna működik a szó szoros értelmében vett sárga irígység. Ez sajnos nem jó alap egy barátsághoz, én azt mondom, hogy ne nagyon rágd magad rajta, ha véget ér ez a barátság. Persze, ha gondolod, próbálj meg vele beszélni erről, hiszen nagyon sok a szegény ember és ez ne m az ő hibája talán (nem tudom milyen korosztály vagytok), de nem rajtad kéne bosszút állnia a családja lúzersége miatt.

2010. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gazdag.Egyáltalán nem vagyok az.És igen ő ezt nagyon komolyan veszi.Már igazából nem izgat.
2010. jún. 24. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon irigy rád. Én azt tudom tanácsolni, hogy szakíts meg vele minden kapcsolatot, ne foglalkozz vele, sem más ilyen emberekkel, nem érdemlik meg. Hadd süljön a saját levében, amikor minden barátját elveszti a mocskos természete miatt. Az ilyen emberek csak "lehúznak", rontják a közérzetedet, ne hagyd!:)
2010. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is az irigység beszél belőle, azért hurrog le mindenért, ill. mindenedért. Vannak ilyen emberek, nekem is van ilyen ismerősöm, aki minden nőt lek...z, aki szebb nála, jobb az alakja, vagy éppen boldog párkapcsolatban él. Az ilyen emberek valahol megkeseredettek, rossz életük lehetett, vagy történt velük valami rossz, ami miatt kialakult bennük ez az irigység, mert szerintem ez semmi más csak irigyli azt ami neki nincs.

2010. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Relatíve, hogy kinek mi a gazdag. Van akinek már az is gazdagnak számít, ha a másiknál van áram, és eszik évente egyszer banánt, ha ő ezt nem teheti meg.

Szomorú lenne ha azért szűnne meg a barátság, mert anyagi különbség van köztetek.


Ha erről van szó próbáljátok ezt kicsit feloldani. Adjatok egymásnak, de úgy, hogy ő is érezze, neki is vannak olyan értékei, ami mondjuk neked sincsen.


Nem tudom hol laktok, vagy hogy éltek. Te ismered a barátodat.Csak egy példát írok.

A pénzesebb a szegény társát megkínálja olyannal, amit esetleg ő otthon nem eszik. Mondjuk csoki, banán, narancs, üdítő.

De a szegényebbnek meg mondjuk kertje van, és terem eper, málna, fekete eperfa, vagy van házi kecsketejük.


Én is így próbáltam a kisebbségi érzésemet leküzdeni.

Mert voltak nálam pénzesebb barátaim. Ők se voltak gazdagok a saját szemükbe, nekem annak tűntek, de én mondjuk nem irigykedtem rájuk.

Elmentek nyáron a tengerhez úgy öt évente egyszer, meg mindennap vettek maguknak csokit. Én meg csak annyi csokit ettem, amit karácsonyra, ünnepre kaptam, üdítőt is csak ünnepen.

Amikor megkínáltak elfogadtam, de nagyon örültek, amikor megkínáltam őket málnalekvárral, mert akkor nekünk épp nagyon sok termett.

2010. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!