Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan mondjam el...

Mit tegyek, hogyan mondjam el a családomnak hogy beleszeretttem?

Figyelt kérdés
A családnak van egy nagyon jó barátja aki 42 éves és vonzódunk egymáshoz minden értelemeben. Szeretjük egymást nagyon ! Bármit megadnánk a másikért. De én még csak 18 vagyok. Hogyan mondjam el a családnak?
2010. jún. 23. 22:12
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia!


Na, látom sok "hasznos" választ kaptál, magára a kérdésedre.


Szerintem a családnak csak úgy tudod elmondani, ha előtte a lelkileg felkészülsz a legrosszabbra. Kitagadás, soha többé nem akarunk látni és társaik.

A lényeg, hogy mielőtt elmondod biztosítsd be magad. Ha kitagadnak van hova menned? Dolgozol? Lenne arra elég pénzed, hogy ha a párodtól elköltözöl - mert feltételezem, neki ennyi idősen van lakása, munkája egzisztenciája és te úgy is hozzáköltöznél - albérletbe tudj menni, vagy bárhová? A lényeg, hogy ha olyan a családod, hogy nem fogadják el a döntésedet, ne egy lábon állj! Tehát mindig legyen egy másik út a párodon kívül is, mert sajnos sosem lehet tudni hogyan alakul a jövő!

Azonban ott a másik lehetőség. A családod elsőre elszörnyed, lesápad, rosszul lesz, de eszükbe sem jut olyasmi amit a z előbb írtam, és idővel elfogadják, hogy valóban szeretitek egymást.

A lényeg, hogy ha eléjük állsz elmondani, légy komoly és őszinte. Mond azt, hogy barátságnak indult, de idővel több lett belőle. Mondd el, hogy tudod, hogy nem örülnek neki, de ez a te döntésed és kérd meg őket arra, hogy ha nem is tudják most elfogadni, akkor adjanak nektek időt. Sokkal jobb lesz ha tényleg elmondod, mert lehet, hogy benned 18 évesen leginkább a lebukástól való félelem és a kalandvágy dolgozik és nem a szerelem, azonban ezt tényleg csak akkor tudod meg, ha már nem titkolóznotok!


Ja és szerintem arról, hogy mióta is vagytok együtt egy picit füllenteni sem árt. Ha azt mondod, hogy néhány napja, hete fordult komolyra köztetek a dolog, akkor úgy fogják érezni, hogy ők - mármint ugye a család - fontosak neked annyira, hogy egy ilyen fontos dolgot nem halogattál egy évig!!

Kegyes hazugság!


Sok szerencsét kívánok és mindenképpen írd meg, hogy hogy ment!

2010. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hú, voltam ilyen helyzetben, bár köztünk csak 20 év volt. A pasi odaállt a szüleim elé és megmondta nekik, h mi járunk és kész. Még a kezemet is megkérte tőlük, de aztán végül nem lett belőle semmi.
2010. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!