Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha elfelejtette a...

Mi a teendő ha elfelejtette a párom a gyerektartást feladni?

Figyelt kérdés
Elfelejtette feladni a párom a tartásdíjat,aminek 3-án már meg kell volna érkeznie. Nos a kérdésem a következő,ha ma elviszi az exhez a tartásdíjat,elég az ex aláírásával igazolni,hogy átvette? És mit írjunk esetleg a papírra??? Erre gondolotam: " a november havi gyerektartásdíj összegét XY-tól Nov.4-én átvettem" aláírás és szem.ig. szám. Ezt a bíróság csekk helyett elfogadja? Légyszi segítsetek...
2008. nov. 4. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Adja fel a csekket. S a dátummal igazolja majd a biró előtt ha kell,hogy ő feladta igaz késve, de megtörtént. Esetleg azt még megteheti,hogy az exét értesíti a csekk késedelmes befizetéséről.
2008. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két nap nem a világ! Én is szoktam néha késni, ha elfelejtem feladni, az exem rákérdez én meg megyek a pénzzel.
2008. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Szerintem inkább adja oda, mert ha most feladja, akkor az legalább 3-4 nap míg megérkezik és az nem vet a párodra jó fényt. A szövegezésre pedig tökéletesen elég amit írtál, azzal, hogy biztos, ami biztos két tanúval írassák alá. Ezt el kell, hogy fogadja a Bíróság is.

Üdv.

2008. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,akkor még 2 tanút szerzek...
2008. nov. 5. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!