Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit örökbe fogadnak, annak...

Akit örökbe fogadnak, annak kinek a neve az anyja neve?

Figyelt kérdés
Remélem, érthető a kérdés...
2010. jún. 22. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadó anya neve.
2010. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

az örökbefogadó anyáé


de Az örökbefogadott gyerekeknek mi szerepel az anyakönyvi kivonatukban az "Anyja neve" rovatban? ;)

2010. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem,én például nem értem,pedig örökbefogadott vagyok.Arra gondolsz szerintem,hogy kit tartanak az örökbefogadottak anyjuknak..hát én például azt,aki nevelt.

Ha meg arra gondolsz,hogy kinek a vezeték és keresztnevét kapjuk,arra pedig az a válaszom,hogy apánk családnevét kapjuk,és azt a nevet,amit ők választanak nekünk.

2010. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az anyakönyvi kivonatuknkban örökbefogadó anyánk neve van..
2010. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem se volt érthető, de miután első meg második válaszolt, így már oké :D

És igen, az örökbefogadó anya nevét kell beírni.


És tennél nekem egy szivességet? [előre is nagyon szépen köszönöm] Ha nem tudsz normálisan megfogalmazni egy kérdést, a megjegyzéshez ne azt írd, hogy reméled érthető, mert látod, nem csak nekem volt érthetetlen a kérdés. Szóval akkor a megjegyzést használd arra, hogy megmagyarázod, mégis hogy értetted a kérdésed.


[lepontozhattok.nyugodtan.xD.]

2010. jún. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem örökbefogadtak és a nevelőanyukámat tartom anyukámnak.(Főleg azok után, hogy a vérszerinti anyám közölte, hogy a születésem tönkretette az életét.)

Az anyja neve rovatban is a nevelőanyukám neve van.

2010. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én értettem a kérdést, pedig nem vagyok érintett.
2010. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe fogadó apa családnevét kaptam. :D És egy gusztustalan nevet amit még a korházba dobtak rám és anyáméknak meg tetszet... grat...
2010. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Az örökbefogadó anya neve.
2010. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A kérdés érthető, csak 1-2 másodpercet kellett gondolkodni a furcsa megfogalmazás miatt. Nyilvánvaló, hogy a hivatalos "Anyja neve" kérdésre adott válaszra gondol. Ha arra gondolna, hogy kit tartanak anyjuknak, akkor valószínűleg azt kérdezné. Esetleg van olyan, aki nagyjából tudja a szabályt? Nem hiszem, hogy minden örökbefogadottnál az örökbefogadó anya neve lesz az anyja neve. Ugye simán lehet, hogy vkit tizenévesen fogadnak örökbe. Akinek ismert a szülőanyja, és nem mondott le róla, annak a születési anyakönyvi kivonatán a szülőanyja neve kell legyen. Nem? Az "anyja neve" szerintem nem egy változó adat...
2016. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!