Unokatestvérem kérdezi tőlem, én hogy csináltam azt, hogy az én gyerekeim soha nem követeltek állatokat a lakásba, de nem tudom. Mi ennek az oka?
Az én két gyerekem már felnőtt, az unokatestvérem két gyereke még gimnáziumba jár. Az én gyerekeim soha nem követeltek állatokat, soha nem is volt téma az ilyesmi. A feleségem, fiam, lányom és én is távolinak érezzük magunktól a dolgot, csak a plusz takarítanivalót látjuk benne. A fiamat ráadásul kisgyerek korában megharapta egy kutya, miután lecsúszott a csúszdán, ő még tart is a kutyáktól.
Az unokatestvérem reggeltől estig dolgozik, nagyon fáradtan jön haza, a felesége végzi a házimunkát, allergiás a koszra és undorodik az állati kosztól, állatoktól. A két gyerekük elég rendetlen és csak többszöri felszólításra csinálnak egy minimális házimunkát. Ha állatot tartanának, nem akarnának utána feltakarítani vagy egyáltalán gondozni, a feleségének és a későn hazaérő, fáradt unokatestvéremnek nagyon sok plusz munka lenne.
A lényeg az, hogy unokatestvérem és a felesége nem állatbarátok, és nem így nevelték a gyerekeiket, azok mégis követelőznek. Ráadásul takarítani sem szeretnek túlságosan, mégis kell nekik állat. Mi sem vagyunk állatbarátok, de az én gyerekeim elvoltak a házimunkával, mégsem kértek állatot.
Én nem tudok ebben tanácsot adni unokatestvéremnek, hogyan állítsa e őket, mert mondom, nálunk ilyen fel sem merült egy szóval sem.
Semmi az oka. Azok úgy vannak összerakva, ezek meg így.
Én sem akartam soha állatokat, a tesómnak meg voltak hörcsögei meg tengerimalaca.
2, nálad tuti többet érnek az állataid.
Kérdező, nekem van két testvérem, egyikük sem kérte soha, hogy állatot tartson, míg nekem voltak tengerimalacaim. Ugyanazt a nevelést kaptuk, úgyhogy arra tippelek, hogy személyiség kérdése (is).
Hűűű, kezd a téma átmenni elég alpáriba.
Először is: Van olyan ember aki szereti az állatokat, van olyan aki nem. Még családon belül is. És bármilyen hihetetlen, de van olyan aki csak messziről szereti az állatokat, de haza nem vinné. Sokan pl a gyerekekkel is így vannak. Másét szeretik, de sajátot nem vállalnak. Ez van. Ettől szép az élet, mert ilyen sokszínűek vagyunk.
Attól, hogy valaki állatok nélkül nő fel, még lehet felelősségteljes. Nekem pl 23 évesen, felnőtt fejjel, saját döntésből lett kutyám, pedig fél életemben rágtam a szüleim fülét érte. Most ők is csak a "messziről szeretjük" kategóriában vannak. Imádják a kutyáim, de sajátot nem vállalnak.
Másodszor:
Sajnálom, de nem tudok elmenni emellett a sztereotip kínaizás mellett. A kínaiak nem eszik meg a házikedvenceiket. Esznek kutyát igen, de azokat erre a célra tenyésztik, mint mi a marhát, tyúkot. A kutyának mellesleg vörös húsa van, tehát nem kapjuk a fehér húsú csirke helyett a sarki kínaiban sem... Egyebek mellett a csótányt és a pókot is megeszik. Ebből is látszik, hogy egy kulturális dolog, semmi köze a fenti témához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!