Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyem túl magamat rajta?

Hogy tegyem túl magamat rajta?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok(lány)

Amikor 10 éves voltam a szüleim elváltak

Apám alkohol függő volt.

(Volt egy házunk,és volt rajta több milliós hitel, így nem lehetett külön költöznünk)

Eszméletlen,hogy mennyi pénzt elivott, összetörte a kocsit, elvették a jogosítványát ittas vezetésért,de sajnos azt már visszakapta

Szóval sosem volt apám.

Sose foglalkozott velünk(van egy tesóm)

Aztán amikor elváltak a szüleink,teljesen felszabadultam.

Nem kellett azon aggódni, hogy na vajon hogy jön haza, vagy hazajön e

Azóta csak néha keres,pl. karácsonykor, szülinapkor, stb

Akkor sem szoktam vele beszélni

És nem az én hozzáállásommal van a baj.

Pesten dolgozott,majd talált egy barátnőt(aki nem alkoholista)ő Pécsen lakik,szóval most ő is ott van

Idáig pozitívumnak éltem meg ezt az egészet,nyilván az is

Most,így lassan 17 éves fejjel kezdem érezni, hogy mit vesztettem(édesanyámnak nem volt utána barátja)

Sokszor sírok,amikor látok egy családot,például nyaralni. Most is. Egyszerűen borzasztó.

Egyszerűen nagyon hiányzik az apa szerepe az életemből. Hihetetlen.

Bárhol,bármikor képes vagyok elsírni magamat.(Egy ép család láttán)

Mimdig én voltam a kis vidám, most ez is megváltozott, nagyjábol a nyáriszünet alatt.

Szerintetek hogy tudjam ezt felfogni, hogy soha nem lesz már apám,és ne sírjak?(legalábbis emberek közt,hogy kibírjam)


2018. szept. 1. 11:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Biztos nagyon sokmindent kihagytam, ami fontos lett volna.

Még az jutott eszembe, hogy kb.senki sem tudja a 'történetem'

Mindenkinek egy szerencsés, életvidám embernek vagyok meg.

Senki sem tudja, hogy mit élek át.

Ha neked van egy boldog családod akkor becsüld meg.

2018. szept. 1. 11:14
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Majd ha saját családot fogsz alapítani évek alatt szépen meg fog a lelked gyógyulni. Kitartás, és ne nézz hátra, csak előre.
2018. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sohasem volt barátom. Nem érdeklem a fiúkat(mert van rajtam nagyjából 8 kg felesleg,ami eddig 15 volt, nagyjából, úgyhogy most arra is gondolatm,hogy sosem lesz barátom, se családom.

Köszönöm azért

2018. szept. 1. 11:55
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Úgy tedd túl magad rajta, hogy tudatosítod, hogy ha fejre állsz, akkor sem tudsz apukáddal mit kezdeni. Ő ilyen. És nézegethetsz más családokat, azokba sem látsz bele, általában nem olyan idilli mint amilyennek te azt hiszed/elképzeled. Azt kell tenned, hogy a saját dolgaiddal foglalkozol, ezt a témát pedig félreteszed. Pöröghetsz rajta 40 éves korodig, vagy halálodig is, azon gondolkozz el, hogy mit fogsz elérni vele? A nagy semmit, csak magadat idegesíted. Na. Eddig kéne eljutni.
2018. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen,tudom, hogy ezt kéne tennem. Csak nem olyan könnyű mint amilyennek hallatszik.
2018. szept. 1. 12:25
 6/14 anonim ***** válasza:

5 Amit az ember javasolt neked, azt ő már átélte, és bevállt, legalábbis a normálisabb kommentelők esetében. Azért javasolja, mert ő már ezt tapasztalta ésd sikeresen kijött belőle.


Néha nem kell csipőből dolgokat elvetned, mert sosem tudhatod, hogy az illető aki adta neked a tanácsot, nem járt-e már a te "cipődben" egykor..

2018. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam már. :(
2018. szept. 1. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Apuka vagyok. Az én lányom is 16 éves. Nálunk nagyon jó a kapcsolat, tegnap este is én hoztam haza a buliból autóval, mert nem volt már buszjárat.

Én persze nem iszom alkoholt szerencsére, de hátha apukád is megváltozik még. Az a kérdés, hogy téged szeret-e annak ellenére, hogy elitta a pénzt a háztól.

Amit én javaslok az elkövetkező 10 évedre, és szerintem ha ezt teszed, akkor nagyon szép életed lesz hidd el.

1. Pozitívan állj hozzá az élethez, kezd el leírni, pontokba szedve, hogy milyen dolgoknak örülsz ebben az életben. Hidd el, hogy ez hasznos, ez KELL! Le kell írnod.

2. Ebbe a füzetbe azt is ír le egy külön oldalra, hogy mit szeretnél. Ezek a céljaid lesznek. Úgy kezd a mondatod, hogy Szeretném, hogy.....(A "ha" szót ne írd oda soha.)

3. Keress egy edzőtermet. Ne szégyelld. először zavarban leszel, de a 2.-3. alkalommal imádni fogsz oda járni. Pénzbe kerül, de erre áldozz most pénzt inkább.Hidd el, ez kell neked a továbblépéshez. Pénz nélkül azt teheted, hogy elkezdesz futni ott ahol nem látnak. Szakaszosan fuss! 100 méter futás, 100 méter séta! A futás része legyen minimum 2km összesen. Legalább minden másnap, de ha garantált átalakulást akarsz, akkor minden nap kell. Este vagy kora reggel hatásos. Kajában száműzz mindent, amiben cukor van! Szénhidrát kell, de reggel teljes kiőrlésű zsemle vagy hasonló. Kedveld meg a karfiolt és egyéb zöldségeket. Vacsira zöldséget megfőzve vegetás vízben. Reszelhetsz sajtot a megfőzött karfiolra, utána be a mikróba.

3. Határztd el, hogy csinálsz egy ilyen hónapot, átalakítod a tested. A fiúk felfigyelnek rád majd rögtön, és jobb kedved is lesz ettől.

4. Apukádat ne felejtesd el. Valahogy tartsd vele a kapcsolatot. Hidd el, hogy 30 évesen majd máshogy látod, mert ő mégiscsak az édesapád és örülni kell annak is hogy él, hogy van. hátha megváltozik, ismerek ilyen embert, aki 55 évesen változott meg egy betegség miatt. Várnod kell és bízni abban hogy tud változni majd.

5. Számolj be ide hetente, hogy hogy áll a súlyod, milyen a hangulatod.

2018. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2018. szept. 2. 09:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért csak 34%-os a válaszom.:) Valaki érti? :)
2018. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!