Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lekezelően beszél...

Nagyon lekezelően beszél velem a rokonom. Hogy tudom neki tiszteletteljesen jelezni, hogy vegyen vissza?

Figyelt kérdés

Egy idősebb, férfi rokonommal mondhatni üzleti kapcsolatban vagyok. Nagyon lekicsinylően beszél velem, és ez engem eléggé bánt, mert én segítek neki és a hibák nem miattam születtek.


Hogy tudnám neki mondani, hogy jobban válogassa meg a szavait, hogy ne az legyen a vége, hogy ő az idősebb és hogy miért oktatom ki? 21L


2018. aug. 28. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

nem kell ezt túlgondolni, leoltod és kész


mégis mit számít hogy idősebb?


max annyit hogy pont lett volna 40-50 évvel több ideje elsajátítani az illemet...

2018. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Kérd meg egyszerűen, udvariasan, hogy ne beszéljen veled lekicsinylően. Teljesen jogos elvárás, hogy kezeljen egyenrangú félként, elvégre két felnőtt emberről van szó, még ha ő idősebb is. Figyelj arra, hogy ne meghunyászkodva kérd, ne az érződjön belőle, hogy még te kérsz elnézést, hogy ilyesmit kérsz tőle. Légy határozott, nyugodt, udvarias és lényegretörő. Nem kell hosszan taglalni, egyetlen mondatban kérd meg.

Ha netán kioktatásnak veszi, mondd meg, hogy nem annak szánod, csak egyszerűen csak arra kéred, hogy ne beszéljen veled így. Ha amúgy értelmes ember, akkor ebből érteni fog.

2018. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bátran.

- Kérlek, ne beszélj velem ilyen lekezelően. Ezt sértőnek érzem.

Ilyesmin intelligens ember nem fog megántódni, inkább elnézést kér. Ha ő nem az...az más kérdés.

2018. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a kor hoz bölcsességet, hanem a tudatos felismerésekre való hajlandóság."


Aki lekezelően viselkedik egy másik embertársával, az már eleve nem bölcs dolog.


Ez a helyzet azt tanítja, hogy merd felvállalni az érzelmeidet, elveidet még akkor is, ha látszólag ez konfliktushoz vezethet.


Mi a legrosszabb ami történhet?


Kilép az életedből egy olyan ember, aki nem tisztel téged.

2018. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
"mert én segítek neki" 1: Ezt ö is tudja, érzi? 2:Neked miért jo, hasznos, hogy segitesz neki?
2018. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Mit jelent ez a "mondhatni üzleti kapcsolat"? Mit segítesz neki?

Ha valami szolgáltatást csinálsz neki (pl. ő vállalkozó, te meg könyvelsz neki), akkor mondd fel ezt a szolgáltatást. Persze kellő határidővel, meg esetleg javasolj magad helyett mást (háromszor annyi-idős férfit, azzal majd nem fog lekicsinylően beszélni :DDDD).

Ha nem lesztek függőségi viszonyban, nemcsak ritkábban fogtok találkozni, de a kapcsolat jellege is más lesz, így talán a stílusa is változik.


Egyébként el se tudom képzelni, hogy úgy meg lehet neki ezt mondani, hogy ne húzza fel az orrát. Alapszabály, hogy aki a legsértőbben beszél másokkal, az sértődik meg legkönnyebben.

Egyébként másokkal is ilyen? Nálad jóval idősebbekkel is? Férfiakkal is?

2018. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Gizike/Béla, légy szíves, így ne beszélj velem, mert ezt nagyon lekezelőnek és sérőnek érzem, és engem ez bánt.


Ennyi. Valamint, ha nem változtat, többé ne segíts neki, nem kell elébe menni a pofonnak.



A kulcs az ún. énkommunikáció. Azaz ne azt mond, hogy hogy te lekezelően beszélsz velem, hanem azt, hogy ha így beszélsz, én azt lekezelőnek érzem. Ez nem sértő.

2018. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket az első bepróbálkozásukkor el szoktam hajtani kb a keresetlenjeim komplett gyűjteményével, elég komoly hangerőn. Amikor mások kérdik, mi volt, pár szóban elmondom, mit csinált a gyökér, és érdekes, mindenki vágja, hogy jogos volt, szinte már az a fura, hogy nem tört el semmije.
2018. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!